Постанова № 63648604, 23.12.2016, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2016
Номер справи
816/1672/16
Номер документу
63648604
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2016 року м. ПолтаваСправа № 816/1672/16

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовомпозивачів 1. ОСОБА_1 Олександровича, 2. ОСОБА_2, 3. ОСОБА_3, 4. ОСОБА_4, 5. ОСОБА_5, 6. ОСОБА_6до відповідача третя особа Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської областіпро визнання рішень протиправними, зобов'язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

27.09.2016 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області, у якій просять:

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 20.09.2016 № 7627/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_5 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 20.09.2016 № 7629/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_6 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 20.09.2016 № 7628/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_4 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 19.09.2016 № 7487/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_3 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 19.09.2016 № 7488/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_2 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, викладену в листі від 20.09.2016 № 7486/6-16, якою учаснику антитерористичної операції ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства;

- зобовязати Головне управління Держгеокадастру Полтавської області надати, учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 гектара, розташованої на території Чорбівської сільської ради.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачі зазначають, що відповідно до положень пункту 14 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пункту "б" частини першої статті 121 Земельного кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками", як учасники антитерористичної операції, мають переважне право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки площею не більше 2,0 га для ведення особистого селянського господарства. Однак, за результатами звернення з відповідними заявами до відповідача отримали відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою з тих підстав, що бажані земельні ділянки знаходяться оренді іншої особи, згідно розпорядження голови Кобеляцької РДА за № 166 від 15.03.2012.

15.12.2016 представник позивачів надав до суду клопотання про розгляд справи № 816/1672/16 без його участі /а. с. 133/.

Відповідач у письмових запереченнях проти позову пояснив, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, перебувають у користуванні іншої особи, відповідно до розпорядження голови Кобеляцької РДА №166 від 15.03.2012. Водночас, відповідач зауважив, що при додатковому вивченні матеріалів ним з'ясовано, що відповідно до вказаного розпорядження громадянину ОСОБА_7 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою на спірну земельну ділянку, але станом на 15.12.2016 цей проект не затверджено. Також, відповідач зазначив, що Відділом Держгеокадастру у Кобеляцькому районі подано клопотання до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області про включення спірної земельної ділянки до переліку таких, право оренди на які може бути продане на земельних торгах у формі аукціону /а.с. 110-113/.

15.12.2016 відповідач надав до суду клопотання про розгляд справи № 816/1672/16 без його участі /а. с. 108/.

Третя особа Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області, у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, надала клопотання про розгляд справи № 816/1672/16 без її участі /а.с.87/.

Зважаючи на приписи частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.

Позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області із заявами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га кожна, за рахунок земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області /а.с. 114, 117, 120, 123, 127, 130/. До заяви позивачами, зокрема додані викопіювання з графічного матеріалу із зображенням бажаних місць розташування земельних ділянок та зазначенням їх орієнтовного розміру /а. с. 115, 118, 121, 50, 128, 131/. Також позивачі у вказаних заявах повідомили відповідача про те, що право на безоплатну приватизацію земельної ділянки за вказаним цільовим призначенням (для ведення особистого селянського господарства) ними не використано.

Відповідач аналогічними за змістом листами від 20.09.2016 вих. №7629/6-16, від 20.09.2016 № 7628/6-16, від 19.09.2016 № 7487/6-16, від 19.09.2016 № 7486/6-16, від 19.09.2016 № 7488/6-16, від 20.09.2016 № 7627/6-16 повідомив позивачів про те, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, перебувають у користуванні іншої особи, відповідно до розпорядження голови Кобеляцької РДА №166 від 15.03.2012 /а.с. 116, 119, 122, 126, 129, 132/. Також зазначив, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області проводиться робота з резервування земельних ділянок, що можуть бути надані учасникам антитерористичної операції. Відповідна інформації представлена у вигляді довідкових альбомів-атласів з картографічними матеріалами, що розміщені на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

З наведених підстав позивачам відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення бажаних земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.

Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю урегульовано Земельним кодексом України.

Так, згідно з частиною першою статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Пунктом "б" частини першої статті 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Отже, позивачі мають право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 гектара кожна.

За приписами частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_8 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_8 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Як визначено частиною сьомого цієї статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином, Земельний кодекс України визначає вичерпний перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах безоплатної приватизації, при цьому зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.

Зі змісту листів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 20.09.2016 вих. №7629/6-16, від 20.09.2016 № 7628/6-16, від 19.09.2016 № 7487/6-16, від 19.09.2016 № 7486/6-16, від 19.09.2016 № 7488/6-16, від 20.09.2016 № 7627/6-16 /а. с. 116, 119, 122, 126, 129, 132/ суд встановив, що підставою для відмови у наданні позивачам дозволу на виготовлення проекту землеустрою стало те, що земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, перебувають у користуванні іншої особи, відповідно до розпорядження голови Кобеляцької РДА №166 від 15.03.2012.

З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням голови Кобеляцької РДА №166 від 15.03.2012 /а.с. 89/ надано гр. ОСОБА_7 дозвіл на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що знаходяться за межами населених пунктів,зокрема Чорбівської сільської ради, орієнтовними площами 5,74 га, 22,50 га (ріллі), із земель державної власності (землі запасу) для ведення фермерського господарства (пункт 1 розпорядження).

Зі змісту листа Відділу Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області від 24.11.2016 № 1298/15-16 /а.с. 88/ вбачається, що на земельну ділянку, до складу якої входять, зокрема земельні ділянки, стосовно яких позивачами подані клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ОСОБА_7 на підставі розпорядження Кобеляцької РДА № 166 від 15.03.2012.

Як вже зазначалося судом вище, розпорядження Кобеляцької РДА № 166 від 15.03.2012 стало підставою для відмови у наданні позивачам дозволу на розробку проекту землеустрою.

Суд зауважує, що відповідно до частини першої статті 124 Земельного кодексу України (далі ЗК) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Частиною першою статті 122 ЗК передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону (частина перша статті 116 ЗК).

За правилами частини першої статті 123 ЗК надання земельних ділянок комунальної власності у користування здійснюється, зокрема, органами місцевого самоврядування на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у випадках, передбачених законом, або на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). При цьому розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, передбачених статтею 122 цього Кодексу.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки (частина друга статті 123 ЗК).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні (частина третя статті 123 ЗК).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (частина перша статті 124 ЗК України).

Отже, зазначені норми передбачають, зокрема: для передачі земельної ділянки у користування (оренду) зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у користування, за результатами розгляду яких визначені в статті 123 ЗК органи приймають одне з відповідних рішень; отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у користування (оренду).

Натомість право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (стаття 125 ЗК України).

Водночас, право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (стаття 126 ЗК України).

Суд зауважує, що у ході розгляду заяв позивачів /а.с. 114, 117, 120, 123, 127, 130/ Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області не надано відомостей, що підтверджувалися б відповідними належними доказами, про затвердження у встановленому законом порядку проекту землеустрою щодо відведення спірних земельних ділянок ОСОБА_7 та проведення державної реєстрації права користування ОСОБА_7 на спірні земельні ділянки.

Не надано таких відомостей і у ході розгляду справи судом.

Проте у матеріалах справи наявний лист Відділу Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області від 24.11.2016 № 1298/15-16 /а.с. 88/, згідно з яким проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до складу якої входять спірні земельні ділянки, в оренду ОСОБА_7 на підставі розпорядження Кобеляцької РДА № 166 від 15.03.2012 станом на 24.11.2016 не був затверджений, а договір оренди на даний час не укладений.

Отже, з наданих сторонами матеріалів не вбачається, що обрані позивачами земельні ділянки, які знаходиться за межами населених пунктів Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, перебувають у власності чи користуванні третіх осіб.

З приводу посилань відповідача на те, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №898-р Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області проводиться робота з резервування земельних ділянок для учасників АТО суд зазначає, що відповідно до розміщеної на офіційному веб-сайті відповідача (http://poltavska.land.gov.ua/) за посиланням https://drive.google.com/file/d/0BzH7t7Iq-V0YZEtfbE9PRzNQYjg/view інформації щодо земельних ділянок, відведених для передачі учасникам АТО на території Полтавського району Полтавської області станом на момент прийняття спірних рішень, відомості про наявність таких земельних ділянок по Чорбівській сільській раді Полтавської області відсутні.

Наведені обставини відповідачем у ході розгляду заяв позивачів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не враховані.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З огляду на викладене, відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, не довів суду правомірності своїх рішень, що є підставою для задоволення адміністративного позову в частині визнання протиправними та скасування рішень Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, які викладені в листах від 20.09.2016 № 7627/6-16, від 20.09.2016 № 7629/6-16, від 20.09.2016 № 7628/6-16, від 19.09.2016 № 7487/6-16, від 19.09.2016 № 7488/6-16, від 20.09.2016 № 7486/6-16.

Стосовно вимог позивачів в частині зобов'язання Головного управління Держгеокадастру Полтавської області надати, учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 гектара, розташованої на території Чорбівської сільської ради, суд зазначає таке.

ОСОБА_8 Суд України у постанові від 16.09.2015 у справі №21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Водночас суд зауважує, що завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Так, єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. А завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.

У даному спорі відповідач не довів, що ним у повному обсязі проведено перевірку заяв позивачів на відповідність вимогам закону. У ході судового розгляду справи встановлено, що відмови відповідача ґрунтуються виключно на інформації, отриманій від сільської ради, що не підтверджена жодними доказами.

Оскільки відповідач не виконав приписи закону щодо перевірки заяв позивачів на відповідність вимогам Земельного кодексу України, суд, виходячи зі змісту положень Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу влади.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог у частині зобов'язання Головного управління Держгеокадастру Полтавської області надати учасникам антитерористичної операції, а саме: ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 гектара, розташованої на території Чорбівської сільської ради.

Водночас згідно з частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина друга статті 162 КАС України).

Зважаючи на суть порушених прав позивачів, належним способом їх захисту буде зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяви ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га кожна на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

З огляду на викладене вище, адміністративний позов належить задовольнити частково.

Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: Відділ Держгеокадастру у Кобеляцькому районі Полтавської області про визнання протиправними рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 20.09.2016 вих. №7629/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_6 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_5 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 20.09.2016 вих. №7627/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_5 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 20.09.2016 у вих. №7628/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_4 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.09.2016 вих. №7488/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_2 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.09.2016 вих. №7487/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою, викладене у листі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.09.2016 вих. №7486/6-16.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірах не більше 2,0 га на території Чорбівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області з урахуванням висновків суду.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяТ.С. Канигіна