КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/3223/16
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 грудня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши апеляційну скаргу Києво - Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2016 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Факел» до Києво - Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про скасування рішень, -
У с т а н о в и в :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2016 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, положеннями частини шостої цієї процесуальної норми передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1, 5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить1 розмір мінімальної заробітної плати.
Частиною першою статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 6 Закону передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як убачається з матеріалів справи, предметом позову є:
- податкове повідомлення - рішення Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 04.02.2016 року №0000052203 на суму 1426234,48 грн.;
- податкове повідомлення - рішення Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 24.06.2016 року № 0002292202 на суму 2269814,75 грн.;
- рішення ГУ ДФС у Київській області про результати розгляду скарги від 29.08.2016 року №1968/10/10-36-10-01-04;
- рішення ГУ ДФС у Київській області про результати розгляду скарги від 08.09.2016 року №2090/10/10-36-10-01-04.
Оскільки даний позов було подано у 2016 року, останній складається із майнових та двох немайнових вимог, а станом на 01 січня цього року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становила 1378,00 грн., за подання апеляційної скарги на постанову місцевого суду підлягає сплаті судовий збір у розмірі 64016, 41 грн.
Проте, апелянтом не надано доказів сплати судового збору в указаному розмірі.
Разом з тим, скаржник просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на відсутність коштів.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відтак, умовою звільнення від сплати судового збору є такий майновий стан сторони, який не дозволяє його сплатити.
Скрутне матеріальне положення (відсутність коштів) має бути належним чином доведене суду.
Надані апелянтом пояснення не являються підставою для звільнення від сплати судового збору, адже несплата обов'язкового платежу суб'єктом владних повноважень не може виправдовуватись відсутністю відповідних бюджетних асигнувань та призначень. До того ж, відсутність у апелянта будь-яких коштів, що могли бути витрачені на сплату судових витрат, документально не підтверджена.
Відтак, клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Згідно з приписами частини третьої статті 189 цього Кодексу до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,
У х в а л и в :
Клопотання Києво - Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2016 року - залишити без задоволення, а апеляційну скаргу - без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 10 січня 2017 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.