Постанова № 63512187, 15.12.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2016
Номер справи
810/3070/16
Номер документу
63512187
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2016 року 810/3070/16

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу

за позовом

Головного управління ДФС у Волинській області

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Спецтранс"

про

стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

Головне управління ДФС у Київській області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Спецтранс" про стягнення податкового боргу в сумі 611298,84 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом у сумі 611298,84 грн. Дана заборгованість підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, згідно з яким до відповідача застосовані штрафні санкції, а також нарахованою пенею.

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 24.10.2016 відкрито провадження у справі №810/3070/16, розгляд якої відповідно до статті 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.

Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та в позовній заяві, а саме: 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Промислова, буд. 5-Б.

Проте, до суду 12.12.2016 повернувся конверт з довідкою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи те, що до суду повернувся конверт направлений відповідачу за належною адресою, суд, керуючись статтею 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що такий конверт вручений відповідачу належним чином.

На час прийняття рішення у даній справі заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВ-Спецтранс" зареєстроване в якості юридичної особи 08.11.2012 та як платник податків, зборів та інших обов’язкових платежів перебувало на податковому обліку в ГУ ДФС у Волинській області.

З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 611298,84 грн., який виник з наступних підстав.

В період з 09.10.2015 по 30.10.2015 Головним управлінням ДФС у Волинській області проведена невиїзна документальна перевірка стану дотримання законодавства України ТОВ "ВВ-Спецтранс" при митному оформленні товару "Легковий автомобіль марки "Renault" моделі "Megane" за митною декларацією №205070002/2015/006658 від 02.06.2015.

За результатами проведеної перевірки складено Акт від 09.11.2015 №69/03-20-22-04-07/38410287, згідно висновків якого встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме:

- п. 1 ст. 49, п.п.2 п. 2 ст. 52, п. 1 ст. 257, п. 1 ст. 295 Митного кодексу України;

- п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано податкові зобов’язання за митною декларацією №205070002/2015/006658 від 02.06.2015, які підлягають перерахуванню до Держбюджету України на загальну суму 25471,82 грн., в т.ч. ввізне мито - 6703,11 грн., податок на додану вартість при ввезені на митну територію України - 15417,15 грн., додатковий імпортний збір - 3351,56 грн.

На підставі висновків Акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 26.11.2015 №0001292204, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "мито на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами підприємницької діяльності" в сумі 6703,11 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1675,78 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 26.11.2015 №0001282204, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів" в сумі 15417,15 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 3854,29 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 26.11.2015 №0001302204, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "додатковий імпортний збір" в сумі 3351,56 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 837,89 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем 02.12.2015, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

В період з 19.01.2016 по 29.02.2016 Головним управлінням ДФС у Волинській області проведена невиїзна документальна перевірка стану дотримання законодавства України ТОВ "ВВ-Спецтранс" при митному оформленні товарів за митними деклараціями №205070002/2015/001913 від 16.04.2015, №205070002/2015/002926 від 28.04.2015, №205070002/2015/004433 від 12.05.2015, №205070002/2015/004742 від 14.05.2015, №205070002/2015/004907 від 15.05.2015, №205070002/2015/008615 від 18.06.2015, №205070002/2015/011572 від 17.07.2015, №205070002/2015/011576 від 17.07.2015.

За результатами проведеної перевірки складено Акт від 10.03.2016 №76/03-20-14-06-08/38410287, згідно висновків якого встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме:

- п. 1 ст. 49, п.п.2 п. 2 ст. 52, п. 1 ст. 257, п. 1 ст. 295 Митного кодексу України та п.190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, що призвело до заниження підприємством податкового зобов’язання на загальну суму 136353,47 грн., в т.ч. ввізне мито - 35882,49 грн., податок на додану вартість при ввезені на митну територію України - 82529,73 грн., додатковий імпортний збір - 17941,25 грн.

На підставі висновків Акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 25.03.2016 №0000822206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "мито на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами підприємницької діяльності" в сумі 35882,49 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 17941,25 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 25.03.2016 №0000852206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів" в сумі 82529,73 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 41264,86 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 25.03.2016 №0000832206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "додатковий імпортний збір" в сумі 17941,25 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 8970,62 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем 31.03.2016, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

В період з 12.02.2016 по 03.03.2016 Головним управлінням ДФС у Волинській області проведена невиїзна документальна перевірка стану дотримання законодавства України ТОВ "ВВ-Спецтранс" при митному оформленні товарів за митними деклараціями №205070002/2015/001653 від 16.04.2015, №205070002/2015/004889 від 15.05.2015, №205070002/2015/006254 від 28.05.2015, №205070002/2015/006669 від 02.06.2015.

За результатами проведеної перевірки складено Акт від 17.03.2016 №89/03-20-14-06-08/38410287, згідно висновків якого встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме:

- п. 1 ст. 49, п.п.2 п. 2 ст. 52, п. 1 ст. 257, п. 1 ст. 295 Митного кодексу України та п.190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано податкові зобов’язання за митними деклараціями №205070002/2015/001653 від 16.04.2015, №205070002/2015/004889 від 15.05.2015, №205070002/2015/006254 від 28.05.2015, №205070002/2015/006669 від 02.06.2015, які підлягають перерахуванню до Держбюджету України на загальну суму 83053,67 грн., в т.ч. ввізне мито - 21856,23 грн., податок на додану вартість при ввезені на митну територію України - 50269,34 грн., додатковий імпортний збір - 10928,10 грн.

На підставі висновків Акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 11.04.2016 №0001422206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "мито на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами підприємницької діяльності" в сумі 21856,23 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 10928,12 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 11.04.2016 №0001412206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів" в сумі 50269,34 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 25134,67 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 11.04.2016 №0001432206, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "додатковий імпортний збір" в сумі 10928,10 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 5464,05 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем 14.04.2016, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

В період з 18.03.2016 по 14.04.2016 Головним управлінням ДФС у Волинській області проведена невиїзна документальна перевірка стану дотримання законодавства України ТОВ "ВВ-Спецтранс" при митному оформленні товару за митною декларацією №205070002/2015/015374 від 28.08.2015.

За результатами проведеної перевірки складено Акт від 25.04.2016 №143/03-20-14-06-08/38410287, згідно висновків якого встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме:

- п. 1 ст. 49, п.п.2 п. 2 ст. 52, п. 1 ст. 257, п. 1 ст. 295 Митного кодексу України та п.190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено митні платежі на загальну суму 73432,86 грн., в т.ч. ввізне мито - 10581,90 грн., податок на додану вартість при ввезені на митну територію України - 51171,24 грн., додатковий імпортний збір - 11679,73 грн.

На підставі висновків Акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 16.05.2016 №0001941406, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "мито на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами підприємницької діяльності" в сумі 10581,90 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 5290,95 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 16.05.2016 №0001961406, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів" в сумі 51171,24 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 25585,62 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 16.05.2016 №0001951406, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "додатковий імпортний збір" в сумі 11679,73 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 5839,86 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені засобами поштового зв'язку за юридичною адресою відповідача та повернуто з відміткою "відсутнє таке підприємство".

В період з 09.03.2016 по 18.04.2016 Головним управлінням ДФС у Волинській області проведена невиїзна документальна перевірка стану дотримання законодавства України ТОВ "ВВ-Спецтранс" при митному оформленні товару за митною декларацією №205070000/2014/044149 від 17.10.2014.

За результатами проведеної перевірки складено Акт від 04.05.2016 №149/03-20-14-06-08/38410287, згідно висновків якого встановлено порушення відповідачем вимог податкового законодавства, а саме:

- ч. 4 ст. 280 Митного кодексу України та п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено митні платежі на загальну суму 18339,25 грн., в т.ч. ввізне мито - 15282,71 грн., податок на додану вартість при ввезені на митну територію України - 3056,54 грн.

На підставі висновків Акту перевірки Головним управлінням ДФС у Київській області прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення від 19.05.2016 №0001971406, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "мито на товари, що ввозяться на територію України суб’єктами підприємницької діяльності" в сумі 15282,71 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 7641,35 грн.;

- податкове повідомлення-рішення від 19.05.2016 №0001981406, згідно з яким відповідачу визначено суму грошового зобов’язання за платежем "податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів" в сумі 3056,54 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1528,27 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені засобами поштового зв'язку за юридичною адресою відповідача та повернуто з відміткою "відсутнє таке підприємство".

Будь-яких доказів оскарження в адміністративному або судовому порядку вказаних податкових повідомлень-рішень відповідачем суду не надано.

У зв’язку з тим, що відповідачем не здійснюється погашення податкового зобов’язання, позивачем у відповідності до вимог ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню на загальну суму 112690,18 грн., у т.ч. по ввізному миту - 29923,16 грн., по податку на додану вартість при ввезені на митну територію України - 68767,41 грн., по імпортному збору - 13999,61 грн.

Отже, з урахуванням наведеного, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 611298,84 грн.

Однак, у встановлений Податковим кодексом України строк відповідачем самостійно узгоджену суму податкового зобов’язання в повному обсязі не сплачено.

Так, на виконання вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України Головним управлінням ДФС у Волинській області була виставлена відповідачу податкова вимога від 19.02.2016 №144-23 про сплату податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями в розмірі 42307,44 грн.

Вказана податкова вимога була отримана відповідачем 25.02.2016, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Проте, дана податкова вимога залишилась без задоволення.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів з 1 січня 2011 року регулюються Податковим кодексом України.

Так, Податковий кодекс України визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Кодексу податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з приписами підпунктів 16.1.3 та 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 цього Кодексу платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (пункт 31.1 статті 31 Податкового кодексу України).

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з абз. 3 п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення - рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Отже, у випадку визначення податкового (грошового) зобов’язання органом ДФС граничним днем сплати буде десятий календарний день, що настає за днем отримання платником відповідного податкового повідомлення-рішення.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

У силу підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.5 зазначеної статті, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Отже, грошові зобов’язання, визначені в податкових повідомленнях-рішеннях та нарахована пеня, які не було оскаржено в установленому законом порядку, є узгодженим податковим боргом.

Таким чином, загальна сума податкового боргу, що підлягає сплаті відповідачем, становить 611298,84 грн.

Зазначений факт підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було.

Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з пунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідачем суду не надано.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 611298,84 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, то враховуючи положення частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, статтями 69, 70, 71, 94, 158 - 163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Волинській області - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Спецтранс" (код ЄДРПОУ 38410287) на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 611298 (шістсот одинадцять тисяч двісті дев’яносто вісім) грн. 84 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя Балаклицький А. І.