ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
15 грудня 2016 р. Справа № 815/7036/15
Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Бутенко А. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого - Лук'янчук О.В.
суддів - Градовського Ю.М.
- Кравченка К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі заяву ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Ліквідаційної комісії Київського РВ ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 1308 о/с від 04.11.2015 року та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2016 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Київського РВ ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 1308 о/с від 04.11.2015 року та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задоволено, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2016 року - скасовано.
Прийнято по справі нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Ліквідаційної комісії Київського РВ ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 1308 о/с від 04.11.2015 року та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області №1308 о/с від 04.11.2015 року в частині звільнення майора міліції ОСОБА_2 з 06.11.2015 року з посади слідчого відділу Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області у запас Збройних Сил за пунктом 64 "г" (через скорочення штатів).
Поновлено майора міліції ОСОБА_2 на посаді слідчого відділу Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області з 06.11.2015 року.
Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Одеській області розглянути кандидатуру майора міліції ОСОБА_2 для зайняття рівнозначної посади у відповідності до пункту 9 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію", у Головному управлінні Національної поліції в Одеській області та видати відповідний наказ з цього приводу.
Стягнуто з відповідача - Ліквідаційної комісії Київського РВ ГУМВС України в Одеській області на користь ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 - середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 06.11.2015. по день винесення рішення у розмірі 35 496,94 грн.( тридцять п'ять тисяч чотириста дев'яносто шість гривень дев'яносто чотири копійки) з відрахуванням зборів, обов'язкових платежів.
28 листопада 2016 року до Одеського апеляційного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_2 про роз'яснення судового рішення. Зокрема, заявник просить роз'яснити з кого повинно стягуватись середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, вказуючи що Ліквідаційна комісія Київського РВ ГУМВС України в Одеській області не має статусу юридичної особи, а Київський РВ ГУМВС України в Одеській області такого статусу не втратив.
Особи, що беруть участь у справі, про дату, час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст. 34-39 КАС України, в судове засідання не з'явились, враховуючи що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення заяви , а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи заяви про роз'яснення судового рішення, колегія суддів вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно частини першої статті 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Отже, необхідність роз'яснення судового рішення зумовлена його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання.
З заяви про роз'яснення судового рішення вбачається, що підставою для звернення з цією заявою послугувало те, що відповідач не може виконати постанову, оскільки незрозуміло з кого слід стягувати кошти.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 N 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" ліквідовані територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України серед яких Київський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області.
Як вбачається з витягу Єдиного державного реєстру, Київський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області наразі перебуває в стані припинення та створена ліквідаційна комісія.
При цьому, колегія суддів зауважує, що ліквідаційна комісія не має статусу ні юридичної, ні фізичної особи, ані державного чи іншого органу, а тому не може бути стороною (і взагалі учасником) судового процесу й виступати в ньому від власного імені.
Проте, відповідно до ч. 3 ст. 105 Цивільного кодексу України з моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи, і названа комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Частиною 7 ст. 59 Господарського кодексу України також передбачено, що суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності, а такий запис вноситься після затвердження ліквідаційного балансу відповідно до вимог цього Кодексу.
Таким чином, у період роботи ліквідаційної комісії підприємство, яке ліквідується, не втрачає статусу юридичної особи та може бути учасником процесу на загальних підставах, а отже Київський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області до дня внесення до єдиного державного реєстру запису про його припинення не позбавлено права брати участь в судовому процесі, а в даному випадку бути боржником з виплати коштів за час вимушеного прогулу.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів приходить до висновку, що заява про роз`яснення рішення суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 170,195, 196, 206 та 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Заяву ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Ліквідаційної комісії Київського РВ ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 1308 о/с від 04.11.2015 року та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити .
Роз`яснити постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року зазначивши, що стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу повинно відбуватися з рахунків Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ( 65080, м. Одеса вул. Ак. Філатова 15, а , код ЄДРПОУ 08674488) відповідно до рішення суду .
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції. Особи, які брали участь у справі, однак не були присутні у судовому засіданні апеляційної інстанції, мають право подати касаційну скаргу протягом 20 днів з дня отримання копії ухвали .
Головуюча суддя: О.В. Лук'янчук
Суддя: Ю.М. Градовський
Суддя: К.В. Кравченко