ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
"30" листопада 2016 р. справа № 804/1971/16
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Панченко О.М. (доповідач),
суддів: Іванова С.М., Коршуна А.О.,
при секретарі судового засідання Яковенко О.М.,
за участю представників позивача ОСОБА_1О, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз"
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2016 р. у справі №804/1971/16
за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" в особі Нікопольського управління експлуатації газового господарства
до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровської області (відповідач-1), Управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області (відповідача-2),
про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вичинити певні дії та стягнення коштів, -
встановив:
У квітні 2016 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просив:
- визнати протиправною бездіяльність Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області щодо непідготування висновку про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3 311 824,20 грн. та неподанні його для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області;
- зобов'язати Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3 311 824,20 грн. та подати його для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області;
- стягнути з Державного бюджету України через Управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Діпропетровськгаз" в особі Нікопольського управління по експлуатації газового господарства суму надміру сплачених грошових зобовязань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 роки в розмірі 3 311 824 грн.
20коп.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2016р. в задоволенні позову відмовлено повністю. Постанова мотивована тим, що з 01.01.2015р. передбачено сплату податку на прибуток за місцем реєстрації головного підприємства (юридичної особи); переплата по платежу "податок на прибуток приватних підприємств" до Нікопольського УЕГГ від відокремлених структурних підрозділів в результаті реорганізації ПАТ "Дніпропетровськгаз" перейшла після 01.01.2015р., ПАТ "Дніпропетровськгаз" перебуває на обліку у СДПІ з ОВП у м. Дніпропетровську МГУ ДФС, тому інформація про наявність або відсутність податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств наявна лише у цього податкового органу.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач оскаржив її в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Позивач, зокрема, зазначив, що переплата, що виникла за результатами сплати авансових внесків з податку на прибуток, обліковується в Нікопольській ОДПІ.
В редакції ст.133 ПК України станом на 01.01.2014 року платниками податку визначались суб'єкти господарювання-юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами (пп.133.1.1 п.133.1 ст.133 ПК України), відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у підпункті 133.1.1 цього пункту.
У відповідності до п.1 р.ІІ Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 року №765 (далі Порядок №765), з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.
Абзацом другим п.1 р.ІІ Порядку №765 визначено, що при взятті на облік платника податків відповідного року територіальним органом Міндоходів відкриваються інтегровані картки платника з дати нарахування або сплати податків.
Пунктом другим р.ІІ Порядку №765 встановлено, що номери інтегрованих карток відокремлених підрозділів відповідають податковим номерам, які визначаються у порядку, встановленому законодавством.
Випадки передачі інтегрованих карток до іншого територіального органу Міндоходів унормовані пунктами 3, 4 зазначеного наказу.
Так, у відповідності до п.3 р.ІІ Порядку №765 при переведенні на обслуговування платника з одного територіального органу Міндоходів до іншого у зв'язку зі зміною місцезнаходження, пов'язаного зі зміною адміністративно-територіальної одиниці або включенням/виключенням з реєстру великих платників податків, територіальний орган Міндоходів за попереднім місцем обліку засобами програмного забезпечення виконує процедуру закриття та передачі інтегрованих карток до територіального органу Міндоходів за новим місцезнаходженням у порядку, встановленому законодавством. Згідно з п.4 р.ІІ Порядку №765 інтегровані картки закриваються у разі зняття з обліку платників в територіальних органах Міндоходів.
Таким чином, оперативний облік податків в інтегрованій картці платника податків за місцем податкового обліку платника податків (в цьому випадку Нікопольського УЕГГ) здійснюється або до моменту переведення на обслуговування платника з одного територіального органу Міндоходів до іншого у зв'язку зі зміною місцезнаходження, пов'язаного зі зміною адміністративно-територіальної одиниці або включенням/виключенням з реєстру великих платників податків або до моменту зняття з обліку платників в територіальних органах Міндоходів.
У зв'язку з наведеним, судом при винесенні рішення неправильно застосовано ст.133 ПК України в редакції станом на 01.01.2015 року, оскільки виключення з переліку платників податків структурних підрозділів не впливає на порядок обліку в інтегрованій картці сум сплачених податків.
В якості переплати сума надміру сплачених коштів обліковувалась саме в Нікопольській ОДПІ (підтверджується актами звірки від 04.11.2015 року №4226-20, підписаним між Нікопольською ОДПІ та Нікопольським УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", актом звірки від 11.03.2016 року №444-20, підписаним між Нікопольською ОДПІ та Нікопольським УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", містяться в матеріалах справи), що судом також було залишено без уваги.
З огляду на те, що оскаржуване рішення суду не містить обґрунтувань неприйняття судом до уваги актів звірки, можна дійти висновку про невідповідність висновків суду обставинам справи.
Крім того, при винесенні рішення судом не було прийнято до уваги порядок сплати авансових внесків, в результаті чого зроблено помилковий висновок про те, що вони сплачуються в 2015 році, у зв'язку з чим в якості переплати обліковуються в СДПІ з ОВП у м.Дніпропетровську, не враховано підписані з боку Нікопольської ОДПІ акти звірок, якими спростовуються вказані висновки суду. При цьому, у суду першої інстанції упродовж розгляду справи не виникало питання щодо того, хто по справі є належним відповідачем.
28.01.2016 року ПАТ "Дніпропетровськгаз" звернулося до Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області з заявою №11/12-0030 щодо повернення надміру сплачених сум, в якій було зазначено, що згідно з розрахунком податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2014 рік Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз" та структурних підрозділів, ліквідованих та приєднаних до особового рахунку Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", переплата з податку на прибуток, що утворилася по коду класифікації доходів бюджету 11021000 - податок на прибуток приватних підприємств - на особовому рахунку Нікопольське УЕГГ (код ЄДРПОУ 24607907) станом на 31.12.2015 року, складає 2 692 453,20 грн. у зв'язку з чим просило суми переплати повернути на поточний рахунок. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення заява отримана органом державної фіскальної служби 01.02.2016 року.
У відповідь на зазначений запит листом від 22.02.2016 року №4130/10/20-02-25 Нікопольською ОДПІ було повідомлено, що лист ПАТ "Дніпропетровськгаз" від 28.01.2016 року №11/12-0030 перебуває на розгляді в ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
01.04.2016 року ПАТ "Дніпропетровськгаз" звернулося до Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області з заявою щодо повернення надміру сплачених сум, в якій було зазначено, що згідно з розрахунком податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2014 рік Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз" та структурних підрозділів, ліквідованих та приєднаних до особового рахунку Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", переплата з податку на прибуток, що утворилася по коду класифікації доходів бюджету 11021000 - податок на прибуток приватних підприємств - на особовому рахунку Нікопольське УЕГГ (код ЄДРПОУ 24607907) станом на 29.02.2016 року, складає 3 311 824,20 грн. у зв'язку з чим просило суми переплати повернути на поточний рахунок.
Станом на момент звернення до суду, встановлений законодавством термін для розгляду заяви не сплив, у зв'язку з чим в позовних вимогах про стягнення грошових коштів сума переплати по Апостолівському УЕГГ участі не приймає.
У спірних правовідносинах вирішення питання про надання висновку не забезпечує погашення заборгованості держави перед боржником, а тому сприяє лише частковому відновленню порушеного права. Неприпустимою є відмова особі в задоволенні позовних вимог лише на тій підставі, що така особа прагне відновити порушене право у повному обсязі. До того ж, наявність рішення про зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати висновок про суму податку, яка підлягає поверненню платникові з бюджету, та примусове виконання такого рішення не виключає виникнення подальшого спору щодо цієї ж суми бюджетного відшкодування у разі неперерахування коштів на рахунок платника на підставі виданого висновку.
Просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову - про задоволення позову.
Відповідач-1 надіслав апеляційному суду письмові заперечення, в яких просив залишити апеляційну скаргу позивача без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
В судовому засіданні представники позивача апеляційну скаргу підтримали.
Представники відповідачів, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження під час розгляду апеляційної скарги, що ПАТ "Дніпропетровськгаз" (ЄДРПОУ 03340920) є великим платником податків та перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління ДФС (далі - СДПІ з ОВП у м. Дніпропетровську МГУ ДФС) (а.с.91-92).
Згідно реєстраційних даних ПАТ "Дніпропетровськгаз" станом на час розгляду справи Нікопольське УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз" є його відокремленим підрозділом - філією (а.с.99-101).
Упродовж 2014 року ПАТ "Дніпропетровськгаз" в порядку приписів ст.57 ПК України сплачувало щомісячно авансові внески з податку на прибуток за свої філії, в тому числі за Нікопольське УЕГГ.
01.04.2016р. ПАТ "Дніпропетровськгаз" звернулося до Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області з заявою щодо повернення надміру сплачених сум, в якій було зазначено, що згідно з розрахунком податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2014 рік Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз" та структурних підрозділів, ліквідованих та приєднаних до особового рахунку Нікопольського УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", переплата з податку на прибуток, що утворилася по коду класифікації доходів бюджету 11021000 - податок на прибуток приватних підприємств - на особовому рахунку Нікопольського УЕГГ (код ЄДРПОУ 24607907) станом на 29.02.2016р., складає 3 311 824,20 грн., у зв'язку з чим просило суми переплати повернути на поточний рахунок (а.с.78).
Листом від 13.04.2016р. за вих. №7695/10/04-07-20-02-25 Нікопольська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомила позивача про те, що вказана заява перебуває на розгляді у ГУ ДФС у Дніпропетровській області (а.с.108).
Суд першої інстанції дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову з тих підстав, що:
- з 01.01.2015р. філії не є самостійними платника податками податку на прибуток. Неможлива вже й консолідована сплата податку на прибуток. Податок на прибуток за всі філії розраховує та сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням;
- у 2015 році авансові внески з податку на прибуток за січень-лютий 2015року при консолідованій сплаті податку здійснювалися за місцем знаходження філії, а починаючи з березня 2015 року - виключно за місцем знаходження головного підприємства;
- згідно з індивідуальною карткою платника Нікопольське УЕГГ по платежу "податок на прибуток приватних підприємств" до нього було приєднано переплату по відокремлених структурних підрозділах "Дніпропетровськгаз" в сумі 3 311 824,20грн. Оскільки станом на 18.05.2016р. Нікопольське УЕГГ є відокремленим структурним підрозділом (філією) ПАТ "Дніпропетровськгаз", то переплата по платежу "податок на прибуток приватних підприємств" до Нікопольського УЕГГ від відокремлених структурних підрозділів в результаті реорганізації ПАТ "Дніпропетровськгаз" перейшла вже після 01.01.2015р.;
- в Нікопольській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ПАТ "Дніпропетровськгаз" не є платником податку на прибуток приватних підприємств.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції про відмову позивачу у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання відповідача-1 підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3 311 824 грн. 20 коп. за заявою позивача від 01.04.2016 року та подати його для виконання відповідачу-2, з наступних підстав.
Згідно з п.43.1, п.43.2 ст.43 ПК України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Відповідно до п.43.3 ст.43 ПК України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
За змістом приписів п.43.4 ст.43 ПК України платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Згідно з п.43.5 ст.43 ПК України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Аналогічні вимоги закріплені і в Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015р. №1146 (далі - Порядок №1146).
Згідно актів звірки від 01.03.2016р. та від 06.10.2016 року, підписаним між Нікопольською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Нікопольським УЕГГ ПАТ "Дніпропетровськгаз", розмір переплати податку на прибуток приватних підприємств становить 3 311 824,20 грн.
З наведеного вбачається, що сума переплати за позивачем рахується саме у Нікопольській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, до якої позивач і звернувся із заявою від 01.04.2016р. щодо повернення надміру сплачених сум по платежу "податок на прибуток приватних підприємств".
Також, згідно матеріалів справи, відповідач не спростовує право позивача на звернення із заявою від 01.04.2016р. щодо повернення надміру сплачених сум по платежу "податок на прибуток приватних підприємств".
В обґрунтування направлення заяви позивача від 01.04.2016р. до ГУ ДФС у Дніпропетровській області в листі від 13.04.2016р. за вих. №7695/10/04-07-20-02-25 Нікопольська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області посилається на наказ ГУ ДФС у Дніпропетровській області №46 від 16.01.2016р. "Про індикативні показники доходів на 1 квартал 2016 та уточнення індикативних показників доходів на грудень 2015 року".
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.4 ст.9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, на виконання вимог ст.43 ПК України Нікопольська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області не направила до Управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області висновку про повернення 3 311 824,20 грн. переплати податку на прибуток з бюджету, натомість керувалася наказом ГУ ДФС у Дніпропетровській області №46 від 16.01.2016р.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач-1 діяв не на підставі та не в порядку, встановленому чинним законодавством, тому позов в частині вимог про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання відповідача-1 підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3311824 грн. 20 коп. за заявою позивача від 01.04.2016 року та подати його для виконання відповідачу-2 є обґрунтованими та підлягає задоволенню.
Суд першої інстанції помилково застосував до спірних правовідносин норми податкового законодавства (Закон України №71-VIII від 28 грудня 2014 року Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи), які не набрали чинності на час їх виникнення та які не регулюють порядок повернення надміру сплачених грошових зобовязань. Крім того, субєкт владних повноважень не посилався на ці норми у своїх відповідях позивачу.
Відповідно до п.1 та п.2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням, дією чи бездіяльністю Управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області права позивача порушено не було. Тому, за висновком колегії суддів, вимога позивача про стягнення надміру сплачених грошових зобовязань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств задоволенню не підлягає.
За таких обставин, колегія суддів доходить висновку, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи; висновки суду не відповідають цим обставинам, що є підставою для скасування постанови суду з ухваленням нового рішення відповідно до ст. 202 КАС України.
Відповідно до ч. 6 ст. 94 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено (п.3 ст. 94 КАС України).
З урахуванням позовних вимог, що підлягають задоволенню, колегія суддів приходить до висновку, що судові витрати позивача на сплату судового збору в сумі 2 893 грн. 80 коп. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.196, 198, 202 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
постановив:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" задовольнити частково.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2016 р. у справі №804/1971/16 скасувати.
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Дніпропетровській області щодо непідготування висновку про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3311824 грн. 20 коп. за заявою Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" від 01.04.2016 року та неподанні його для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області.
Зобов'язати Нікопольську об'єднану державну податкову інспекцію головного управління ДФС у Дніпропетровській області підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України надміру сплачених грошових зобов'язань по сплаті авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік в сумі 3 311 824 грн. 20 коп. за заявою Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" від 01.04.2016 року та подати його для виконання Управлінню Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області.
В решті позову відмовити.
Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" за рахунок бюджетних асигнувань Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровської області судовий збір в сумі 2 893 грн. 80 коп.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку, визначеному ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: О.М. Панченко
Суддя:С.М. Іванов
Суддя:А.О. Коршун