СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
16 грудня 2016 р. Справа № 818/1679/16 Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Лебединської міської ради до Лебединської районної ради, треті особи: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Регіональне відділення Фонду Державного Майна України по Сумській області про визнання протиправним та скасування пункту рішення, передання будівлі у комунальну власність,-
ВСТАНОВИВ:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася Лебединська міська рада з адміністративним позовом до Лебединської районної ради, треті особи: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Регіональне відділення Фонду Державного Майна України по Сумській області про визнання протиправним та скасування пункту 2 рішення Лебединської районної ради Сумської області від 22.12.2005 "Про прийняття та передачу будівель" та передачу у комунальну власність територіальної громади Лебединської міської ради Сумської області будівлі за адресою: Сумська область, м. Лебедин, пл. Соборна (колишня Інтернаціональна), 11, загальною площею 891,3 кв.м.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в України", місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Таким чином, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем та відповідачем у даній справі є органи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить висновку, що дана справа не підсудна Сумському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а тому позовну заяву необхідно повернути позивачу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
При подачі позовної заяви позивач сплатив судовий збір згідно з платіжним дорученням №554 від 08.12.2016 в сумі 1378,00 грн.
Таким чином, Лебединській міській раді підлягає поверненню сплачена сума судового збору в розмірі 1378,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 18, 108, 165, 185 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Лебединської міської ради до Лебединської районної ради, треті особи: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Регіональне відділення Фонду Державного Майна України по Сумській області про визнання протиправним та скасування пункту рішення, передання будівлі у комунальну власність - повернути позивачу.
Повернути Лебединській міській раді (вул. Пушкіна, 2, м. Лебедин, Сумська область, 42200) судовий збір у сумі 1378,00 грн., сплачений за платіжним дорученням №554 від 08.12.2016 на розрахунковий рахунок №31217206784002, код отримувача 37970593, МФО отримувача 837013 за призначенням платежу: 010116;2800; Адміністративний позов про визнання протиправним скасування рішення; без ПДВ.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов