ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
13 грудня 2016 р.Справа № 876/9906/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О.М., перевіривши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області на постанову Володимир - Волинського міського суду Волинської області від 15.11.2016р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області про визнання дій протиправними та здійснити нарахування і виплату недоплаченої щорічної разової грошової допомоги,як учаснику бойових дій, -
встановив:
Постановою Володимир - Волинського міського суду Волинської області від 15.11.2016р. задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області визнання дій протиправними та здійснити нарахування і виплату недоплаченої щорічної разової грошової допомоги,як учаснику бойових дій.
Не погоджуючись із даною Постановою, апелянт подав на неї апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
Разом з апеляційною скаргою Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області, подало заяву, в якій покликаючись на ст.8 Закону України "Про судовий збір", просить звільнити його від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. N 3674-VI.
Вказаним Законом не передбачено жодних пільг щодо сплати судового збору органами соціального захисту населення.
Вивчивши доводи заяви Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області, вважаю, що в її задоволенні слід відмовити, оскільки відсутність фінансування не може бути підставою для звільнення чи відстрочення сплати судового збору. Зазначена позиція також збігається з висновками Європейського суду з прав людини у справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18 жовтня 2005 року (заява №70297/01) та Верховного Суду України, викладеними в ухвалі від 28 вересня 2015 року у справі № 21-5496а15.
З позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що даний адміністративний позов носить немайновий характер.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 590-VII від 19/09/2013 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєдання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви,іншої заяви і скарги.
Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом)також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітньої плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.
Звідси ставка, що підлягає до сплати при поданні позовної заяви, становить 551,20 грн./(1378,00*0,4=551,20)
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 606 грн. 32 коп.(551,20 грн.:100*110=606,32 грн.)
Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору у відповідності до вимог ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 606 грн. 32 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області на постанову Володимир - Волинського міського суду Волинської області від 15.11.2016р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області визнання дій протиправними та здійснити нарахування і виплату недоплаченої щорічної разової грошової допомоги,як учаснику бойових дій - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Довгополов О.М.