Постанова № 63467932, 14.12.2016, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2016
Номер справи
825/2053/16
Номер документу
63467932
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2016 року Чернігів Справа № 825/2053/16

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючої судді Житняк Л.О.,

суддів Бородавкіної С.В., Лобана Д.В.,

за участі секретаря Стасюк Т.В.,

представника позивача Шпака Д.М.,

представника відповідача Виговського О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

21.11.2016 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не введення в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) рішення від 28.12.2015 конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути) про визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 13/14, 607/608 маршруту Чернігів-Київ та визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства ""Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 571/572, 581/582 маршруту Чернігів-Київ та зобов'язати відповідача ввести в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) рішення від 28.12.2015 конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути) про визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 13/14, 607/608 маршруту Чернігів-Київ та визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 571/572, 581/582 маршруту Чернігів-Київ та видати позивачу відповідні дозволи на міжобласних автобусних маршрутах Чернігів-Київ рейси 571/572, 581/582, 13/14, 607/608.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що на час подання адміністративного позову рішення, оформлене протоколом від 28.12.2015 конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), за наслідками розгляду конкурсних пропозицій щодо визначення переможця конкурсу відносно позивача не введено в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора, позивачу не видано дозвіл (на міжобласному автобусному маршруті) згідно з обов'язковими умовами визначеного конкурсу та додатковими умовами обслуговування маршруту, наданими перевізником-претендентом.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві з наданням додаткових пояснень.

Представник відповідача позов не визнав, у задоволенні позовних вимог просив відмовити та надав суду письмові заперечення, в яких вказав, що рішення конкурсного комітету Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (далі - Укртрансінспекція) від 28.12.2015 щодо визначення переможця конкурсу Укртрансінспекцією не було введено в дію до моменту припинення виконання нею своїх функцій та повноважень.

Окремо наголосив, що термін введення в дію рішення конкурсного комітету Укртрансінспекції від 28.12.2015, встановлений п.51 Порядку, закінчився 10.02.2016, тобто, до моменту переходу до відповідача повноважень організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласних маршрутах).

При цьому, просив суд звернути увагу на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 № 98 "Про внесення змін до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті" Укртрансбезпека організовує та проводить конкурси з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласних маршрутах) з 25.02.2016 - дата набрання чинності постановою. Одночасно вказав, що на його думку, суттєвим є той факт, що розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378 "Питання Державної служби з безпеки на транспорті", яким передбачено, що повноваження Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті перейшли до Укртрансбезпеки, як їх правонаступника, надійшло на адресу відповідача лише 30.12.2015.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

24.11.2015 наказом Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті № 448 затверджено перелік об'єктів конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути). Засідання конкурсного комітету призначено 28.12.2015. Також затверджено умови (обов'язкові та додаткові) конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), що відбудеться 28.12.2015. Згідно вказаних умов граничним терміном прийняття документів на конкурс було визначено 09.12.2015 до 18-00 години.

Інформація про проведення конкурсу та його умови було оприлюднено у офіційному виданні "Укравтотранс" за листопад 2016 року № 11(28).

Вказані обставини сторонами не заперечуються.

Відтак, 28.12.2015 відбулось засідання конкурсного комітету Укртрансінспекції з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусних маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), за результатами якого було прийнято рішення про визначення переможців конкурсу, а також перевізників-претендентів, які за результатами розгляду посіли друге місце, оголошено перевізникам-претендентам під час конкурсу, яке оформлено протоколом від 28.12.2015 № 49.

Згідно Протоколу засідання конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути) від 28.12.2015 № 49, за наслідками розгляду конкурсних пропозицій були прийняті рішення, зокрема:

- п. 33. Затвердити результати оцінювання пропозицій перевізників-претендентів за бальною системою відповідно до кількості набраних балів між ПП "А.Т.Н." м. Київ, ПП "Дружба Люкс Автотранс" м. Чернігів. Визнати переможцем конкурсу ПП "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 13/14, 607/608 маршруту Чернігів-Київ.

- п. 36. Затвердити результати оцінювання пропозицій перевізників-претендентів за бальною системою відповідно до кількості набраних балів між ПП "А.Т.Н." м. Київ, ПП "Дружба Люкс Автотранс" м. Чернігів. Визнати переможцем конкурсу ПП "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 571/572, 581/582 маршруту Чернігів-Київ (а.с.40 на звороті, а.с.41).

У зв'язку з тим, що вказане рішення, що оформлено протоколом від 28.12.2015 № 49, не було введено в дію, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів регламентований Законом України від 05.04.2001 № 2344 "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон № 2344) та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081.

Відповідно до ст.43 Закону № 2344 визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.

Статтею 44 Закону № 2344 встановлено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. До обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать: визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками; державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.

Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.

До конкурсного комітету не можуть входити представники суб'єктів господарювання - автомобільних перевізників, які є учасниками конкурсу або які діють на ринку перевезень пасажирів і можуть впливати на прийняття рішень комітету.

Для організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на конкурсних умовах за договором залучають підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень. Конкурс проводиться із залученням представників відповідних органів виконавчої влади, а також представників громадських організацій. Залучене для проведення засідань конкурсного комітету підприємство (організація) готує матеріали щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інші матеріали.

Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (далі - Порядок № 1081) визначено процедуру та механізм реалізації підготовки та проведення конкурсу.

Згідно із п.28 Порядку № 1081 організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити наведений в пункті перелік інформації.

Так, відповідно до п.п. 8, 10 Порядку № 1081 рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором, крім випадків, передбачених п.54 цього Порядку. Організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до ст.44 Закону України "Про автомобільний транспорт". Крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідно до п.29 Порядку № 1081 для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2 і визначений перелік документів.

Згідно із п.30 Порядку № 1081 документи для участі в конкурсі пронумеровуються, прошиваються, підписуються уповноваженою особою перевізника-претендента та скріплюються печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами. Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах). Конверт (пакет) з позначкою "№ 1", який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.

Конверт (пакет) з позначкою "№ 2", який містить документи з інформацією про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету.

Відповідно до п.42 Порядку № 1081 у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт". Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.

Під час проведення конкурсу запрошуються всі перевізники-претенденти, що беруть участь у конкурсі, у присутності яких оголошуються конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на обґрунтування запропонованих ними конкурсних пропозицій. Під час проведення конкурсу додаткові пропозиції від перевізників-претендентів не приймаються (п.43 Порядку № 1081).

Відповідно до п.п.46, 47, 49 Порядку № 1081 переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів. Претендентом, який посів друге місце, визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів без урахування показника переможця конкурсу. Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. Рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника - претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам - претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету, і подається організатору.

Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора протягом не більше 30 робочих днів з дня проведення конкурсу (п.51 Порядку № 1081). Разом з тим, згідно п. 53 Постанови Кабінету Міністрів України № 108, організатор не пізніше ніж через 30 днів з моменту набрання чинності рішенням конкурсного комітету укладає з переможцем конкурсу договір (на міському та внутрішньообласному автобусних маршрутах) або видає дозвіл (на міжобласному автобусному маршруті) згідно з обов'язковими умовами визначеного конкурсу та додатковими умовами обслуговування маршруту, наданими перевізником-претендентом.

Таким чином, укладання договору на автобусних маршрутах загального користування із автомобільним перевізником здійснюється на конкурсних засадах. Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводиться в дію наказом. До того ж, єдиною підставою для не ведення такого в дію є виявлення фактів подання претендентом недостовірної інформації, інших підстав законодавцем не встановлено.

При вирішенні вказано спору, судом також враховано наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті, Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті.

Функції та повноваження Укртрансбезпеки, визначенні Положенням про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103, відповідно до якого, Укртрансбезпека, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, а з 25.02.2016 також організовує та проводить конкурси з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути).

При цьому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378 погоджено пропозицію Міністерства інфраструктури щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеку) постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 "Про затвердження Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті" функцій та повноважень Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що припиняються.

Так, відповідно до ч.2 ст.52 Закону України від 27.02.2014 № 794 "Про Кабінет Міністрів України" та п.12 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, визначено, що орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється. Тобто, підготовку забезпечення здійснення повноважень Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті покладено на Укртрансбезпеку, як їх правонаступника, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378 "Питання Державної служби з безпеки на транспорті" (опубліковано 29.12.2015 в газеті "Урядовий кур'єр" № 244), а щодо організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), - з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 № 98 "Про внесення змін до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті", тобто з 25.02.2016.

Таким чином суд прийшов до висновку, що в період з моменту проведення конкурсу 28.12.2015 по 10.02.2016 (термін введення в дію), за відсутності нормативного врегулювання віднесення до компетенції Укртрансбезпеки питань щодо проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), повноваження щодо проведення яких було надано відповідачу 25.02.2016, останнє не було позбавлене права здійснювати інші повноваження, що були передані Укртрансбезпеці розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378 на виконання функцій, попередньо покладених на організатора конкурсу - Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті.

Так, відповідно до ч.1 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. При цьому, при реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до їх правонаступників.

Відповідно до принципу юридичної визначеності, зацікавлені особи мають можливість сподіватися на зобов'язання, що взяті державою. Така дія вказаного принципу пов'язана з іншим принципом відповідальності держави, котрий полягає в тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань. Оскільки узгодження такої політики або поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань осіб відносно дотримання державою або органом публічної влади такої політики або поведінки. Держава, володіючи законодавчим суверенітетом, має право встановлювати норми, в тому числі й зі зміною (або з відміною) встановлених нею процедур. І позивач, в даному випадку, не може нести відповідальність за нормативно-правовий вакуум, який став наслідком (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації органів державної влади, та законодавчої невизначеності, оскільки центральний орган державної виконавчої влади не забезпечив балансу відповідних інтересів та не виконав своє позитивне зобов'язання щодо забезпечення права на юридичну визначеність, чим було позбавлено їх суті та ефективності.

З вищевикладеного вбачається, що Державною службою України з безпеки на транспорті не було вжито належних заходів для реалізації взятих на себе функцій Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті щодо введення в дію рішення (оформленого протоколом від 28.12.2015 № 49) конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), як не було вжито належних заходів і Державною інспекцією з безпеки на наземному транспорті.

При цьому, направлення листів до Міністерства інфраструктури України, Міністерства юстиції України не можна вважати належним виправданням бездіяльності щодо введення в дію рішення конкурсного комітету, за врахування зацікавленості у вирішенні цього питання стороною, права якої були порушені, що підтверджується, зокрема, листами позивача до Укртрансінспекції та Укртрансбезпеки (а.с.49, 50, 51).

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з загальними засадами права, дії суб'єкта владних повноважень - це активна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи. У свою чергу, бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Як було встановлено судом, рішення оформлене протоколом від 28.12.2015 № 49, яке на момент розгляду справи в суді є чинним, за існування імперативного обов'язку, визначеного п.51 Порядку № 1081, не було введено в дію. Жодних договорів з позивачем не укладалось, дозволів не надавалося.

Відповідно, вирішуючи правову складову спору, суд враховує, що ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Завдання судочинства досягаються шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Ці вимоги закріплюють у національному законодавстві положення ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, відповідно до якої кожному гарантується право на справедливий судовий розгляд. Кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

Виходячи із аналізу правових норм, що регулюють обов'язки відповідача, під час дослідження позовних вимог судом встановлено, що Державна служба України з безпеки на транспорті є правонаступником Державної інспекцією з безпеки на наземному транспорті, а отже до неї перейшли всі права та обов'язки останньої. Таким шляхом суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії в повному обсязі.

Згідно ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Державної служби України з безпеки на транспорті щодо не введення в дію рішення (оформленого протоколом від 28.12.2015 № 49) конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути) про визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 13/14, 607/608, 571/572, 581/582 маршруту Чернігів-Київ.

Зобов'язати Державну службу України з безпеки на транспорті ввести в дію рішення (оформленого протоколом від 28.12.2015 № 49) конкурсного комітету з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути) про визнання переможцем конкурсу Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" на самостійне виконання рейсів 13/14, 607/608, 571/572, 581/582 маршруту Чернігів-Київ та видати відповідні дозволи на міжобласних автобусних маршрутах Чернігів-Київ рейси 571/572, 581/582, 13/14, 607/608.

Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, 14, м.Київ, 01135, код 39816845) на користь Приватного підприємства "Дружба Люкс Автотранс" (проспект Миру, 49-а, м.Чернігів, 14005, код 37021911) 2 756,00 грн (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість гривень) судових витрат, сплачених згідно квитанції від 23.11.2016 №ПН3183001.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Головуючий суддя Л.О. Житняк

Судді С.В. Бородавкіна

Д.В. Лобан