У Х В А Л А
28 листопада 2016 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаСамсіна І.Л.,суддів:Кривенди О.В., Прокопенка О.Б., -
розглянувши заяву ОСОБА_4 про перегляд Верховним Судом України ухвал Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2015 року та від 13 жовтня 2016 року у справі за його позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області, третя особа - Кабінет Міністрів України, про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_4 звернувся із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвал Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2015 року та від 13 жовтня 2016 року з підстав, установлених пунктами 1, 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Ухвалою від 23 грудня 2015 року Вищий адміністративний суд України на підставі положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_4 на постанову Рубіжанського міського суду Луганської області від 31 серпня 2015 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2015 року.
Ухвалою від 13 жовтня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_4 на вказані рішення судів першої та апеляційної інстанцій на підставі положень пункту 4 частини п'ятої статті 214 КАС.
Не погоджуючись із ухвалами касаційного суду ОСОБА_4 звернувся до Верховного Суду України із заявою про їх перегляд з підстав, передбачених пунктами 1, 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
На обґрунтування заяви надано копії рішень Вищого адміністративного суду України від 23 липня 2014 року та 3 вересня 2015 року (справи №№ К/800/55789/13, К/800/64757/14 відповідно) та постанови Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року (провадження № 21-430а11).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстави неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Зі змісту ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2015 року та рішень Вищого адміністративного суду України, наданих для порівняння, не вбачається неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
За правилами пункту 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
Постанова Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року, додана на обґрунтування заяви, постановлена цим судом за інших обставин справи, а отже не підтверджує невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
Ухвала Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2016 року відповідно до вимог статей 235-237 КАС не може бути предметом перегляду Верховного Суду України, оскільки це рішення ухвалено не за результатом розгляду поданої касаційної скарги по суті. Суд касаційної інстанції відмовив у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини п'ятої статті 214 КАС через те, що є ухвала Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2015 року про відмову у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_4
Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої заяви.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску справи за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області, третя особа - Кабінет Міністрів України, про зобов'язання вчинити певні дії до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвал Вищого адміністративного суду України від 23 грудня 2015 року, 13 жовтня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачІ.Л. СамсінСудді: О.В. Кривенда О.Б. Прокопенко