Кримінальне провадження № 1-кс/428/7027/2016
Справа № 428/11970/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2016 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Горбатенко О.М., при секретарі Волковій О.М., за участі слідчого Козлова М.Б.,
розглянувши в судовому засіданні в приміщені Сєвєродонецького міського суду Луганської області, клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про проведення позапланової виїзної документальної перевірки, винесене в кримінальному провадженні № 12016130370000351, внесеному в ЄРДР 12.02.2016 року, та додані до клопотання матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшло слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про проведення позапланової виїзної документальної перевірки.
У клопотанні слідчого зазначено, що слідчим управлінням ГУ НП в Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016130370000351 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що посадові особи Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області, зловживаючи своїм службовим становищем, здійснили перерахування грошових коштів бюджету Луганської області, всупереч встановленого законом порядку, на розрахункові рахунки ТОВ «Ілатанмед» та ТОВ «Автоспецпром» за автомобілі швидкої медичної допомоги, чим спричинили збиток бюджету на суму, яка більше ніж в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, за наступних обставин.
У 2013 році обласному бюджету Луганської області була надана субвенція з Державного бюджету на здійснення окремих заходів з соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 164,0 млн. грн..
За рахунок коштів зазначеної субвенції Департаменту охорони здоров'я Луганською обласною державною адміністрацією укладено угоди про закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги з ТОВ «Ілатанмед» у кількості 47 одиниць та з ТОВ «Автоспецпром» у кількості 30 одиниць, на загальну суму 46 845,2 тис. грн.
У подальшому у 2013 році Департамент охорони здоров'я ЛОДА не виконав у повному обсязі зобов'язання по сплаті коштів за поставлені автомобілі через недофінансування субвенції з Державного бюджету, через що вказані підприємства недоотримали кошти на суму 20 553,2 тис. грн.
У 2014 році вказана заборгованість була передбачена у бюджеті Луганської області, однак була погашена частково - 6 838 151 грн. через проблеми у роботі Державної казначейської служби Луганської області та початком АТО.
Далі, у 2015 році голова ЛОДА ОСОБА_3 не підтвердив вказаної кредиторської заборгованості, на підставі чого її передали на Державний бюджет з метою погашення.
З метою отримання заборгованості з бюджету ТОВ «Ілатанмед» та ТОВ «Автоспецпром» подали скарги до Господарського суду Харківської області та у липні 2015 року отримали рішення суду щодо безспірного списання з Департаменту охорони здоров'я ЛОДА заборгованості у сумі 21 млн. грн. з врахуванням пені та судових витрат, які були спрямовані у ЛОДА та Державну казначейську службу для виконання, у разі наявності грошових коштів на рахунках боржника.
Керівництво Департаменту охорони здоров'я ЛОДА у особі директора ОСОБА_4 29.12.2015 року отримали додаткове фінансування з бюджету, за рахунок невикористаних коштів субвенції з Державного бюджету місцевому бюджету Луганської області на відновлення інфраструктури міст у сумі 21 млн. грн., халатно ставлячись до виконання своїх посадових обов'язків спрямовують її на погашення кредиторської заборгованості перед ТОВ «Ілатанмед» та ТОВ «Автоспецпром» всупереч цільового призначення вказаних коштів.
На теперішній час на території Луганської області, що контролюється владою України знаходиться 19 автомобілів швидкої медичної допомоги, інші 58 повинні знаходитися на території, що контролюється НЗФ так званої «ЛНР», однак жодних документів щодо фактичного їх отримання у Департаменту охорони здоров'я ЛОДА не збереглися.
На теперішній час виникла необхідність у вирішенні наступних питань:
1. Чи правильно та чи в повному обсязі сплачені податки та інші обов'язкові платежі ТОВ «Автоспецпром» (код 38183310) за проведені операції, пов'язані з постачанням транспортних засобів за угодами, укладеними у 2013 році з Департаментом охорони здоров'я Луганської обласної державної адміністрації (код 02012651)? Чи мало місце реальне придбання та постачання транспортних засобів у повному обсязі?
2. Хто за відповідними документами виступав виробником або продавцем транспортних засобів, у яких купувало транспортні засоби ТОВ «Автоспецпром» (код 38183310), які в подальшому реалізовані Департаменту охорони здоров'я Луганської обласної державної адміністрації (код 02012651) за укладеними договорами у 2013 році?
Згідно інформації, яка отримана з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на офіційному сайті Міністерства юстиції України (https://usr.niiniust.gov.ua/ua/home), ТОВ «Автоспецпром» (код 38183310) зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, та перебуває на обліку в Києво-Святошинській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області (код 39471029), яка розташована за адресою: м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34.
На підставі наведеного, в клопотанні ставиться питання про проведення у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12016130370000351 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, позапланової виїзної документальної перевірки TOB «Автоспецпром» (код 38183310), яке зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, поставити на вирішення перевірки вищевказані питання. Доручити проведення позапланової виїзної документальної перевірки Києво-Святошинській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області (код 39471029) яка розташована за адресою: м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34. Зобов'язати TOB «Автоспецпром» (код 38183310), яке зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, забезпечити допуск працівників Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області для проведення перевірки.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити з тих підстав, що у ньому викладені.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року № 71-VІІІ передбачено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
На підставі викладеного, і керуючись ст. 93, 132, 309 КПК України, ст.75, 78, 82 Податкового кодексу України, п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VІІІ, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про проведення позапланової виїзної документальної перевірки - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної перевірки TOB «Автоспецпром» (код 38183310), яке зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, проведення якої доручити Києво-Святошинській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області (код 39471029) яка розташована за адресою: м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34, та поставити на вирішення перевірки наступні питання:
1. Чи правильно та чи в повному обсязі сплачені податки та інші обов'язкові платежі ТОВ «Автоспецпром» (код 38183310) за проведені операції, пов'язані з постачанням транспортних засобів за угодами, укладеними у 2013 році з Департаментом охорони здоров'я Луганської обласної державної адміністрації (код 02012651)? Чи мало місце реальне придбання та постачання транспортних засобів у повному обсязі?
2. Хто за відповідними документами виступав виробником або продавцем транспортних засобів, у яких купувало транспортні засоби ТОВ «Автоспецпром» (код 38183310), які в подальшому реалізовані Департаменту охорони здоров'я Луганської обласної державної адміністрації (код 02012651) за укладеними договорами у 2013 році?
Зобов'язати TOB «Автоспецпром» (код 38183310), яке зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, забезпечити допуск працівників Києво-Святошинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області для проведення перевірки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О. М. Горбатенко