Справа № 815/6827/16
УХВАЛА
12 грудня 2016 року місто Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправними та скасування наказу та рішення, поновлення на посаді,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправними дії (висновок) атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1;
- визнати незаконним та скасувати рішення (висновок) Атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», який прийнятий стосовно ОСОБА_1;
- визнати незаконним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 15 листопада 2016 року № 1435 о/с про звільнення з посади старшого інспектора-чергового Чорноморського ВП Овідіопольського ВП Головного управління Національної поліції України в Одеській області ОСОБА_1;
- поновити ОСОБА_1 на посаді старшого інспектора-чергового Чорноморського ВП Овідіопольського ВП Головного управління Національної поліції України в Одеській області.
Згідно п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог, встановлених ст. 106 КАС України.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 106 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Позивач просить суд, серед іншого, визнати протиправним та скасувати рішення скасувати рішення (висновок) Атестаційної комісії № 5 ГУНП в Одеській області, що оформлене протоколом від 01 березня 2016 року, в якому зазначено в розділі VІ «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивача зі спірним рішенням (висновком атестаційної комісії) від 01.03.2016 року було ознайомлено 10.03.2016 року, що підтверджується особистим підписом ОСОБА_1 в атестаційному листі. З позовною вимогою про скасування означеного рішення Атестаційної комісії № 5 позивач звернувся 07.12.2016 року, тобто зі спливом майже восьми місяців з дати ознайомлення.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач жодним чином не обґрунтовує поважність причин пропуску строку звернення до суду з позовними вимогами про визнання протиправним та скасування рішення Атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Одеській області відповідно до протоколу від 01 березня 2016 року. Матеріали позовної заяви не містять письмових пояснень з приводу пропущення (чи не пропущення) строку звернення до адміністративного суду, а також обґрунтування поважності причин пропуску строку, що унеможливлює зясування судом обставин, визначених п.5 ч.1 ст.106 КАС України.
Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформленого адміністративного позову безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду з урахуванням недоліків, викладених в ухвалі суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний ОСОБА_1 до Атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дії, визнання протиправними та скасування наказу та рішення, поновлення на посаді залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Повідомити позивача про необхідність усунути недоліки шляхом подання належно оформленого адміністративного позову та письмових доказів безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду (вул. Фонтанська дорога, 14, м. Одеса, 65062, тел./факс 705-57-85, тел./факс суду 705-57-55, е-mail: inbox@adm.od.court.gov.ua) в пятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали суду та розяснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України, позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Стеценко О.О.