УХВАЛА
про повернення позовної заяви
09 грудня 2016 року Справа № 803/1788/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 ОСОБА_2" до Чопської міської ради про визнання незаконними та скасування акту та рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 ОСОБА_2" звернулося з адміністративним позовом до Чопської міської ради про визнання незаконними та скасування рішення виконавчого комітету Чопської міської ради від 23.04.2015 року №74 «Про затвердження акту комісії з визначення збитків власникам землі та землекористувачам" та Акту комісії з визначення збитків власникам землі та землекористувачам виконавчого комітету Чопської міської ради від 17.03.2015 року.
Позовна заява підлягає поверненню позивачу на підставі пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), з огляду на таке.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями) система місцевого самоврядування включає, зокрема, сільську, селищну, міську раду. Як передбачено частиною першою статті 10 цього ж Закону, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до частини першої та другої статті 11 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Таким чином, оскільки стороною (відповідачем) у даній справі є Чопська міська рада, як орган місцевого самоврядування, тому дана справа, з урахуванням вимог пункту 1 частини першої статті 18, статті 19 КАС України, предметно та територіально підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області або Луцькому міськрайонному суду Волинської області, як місцевим адміністративним судам.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. Згідно із частиною шостою вказаної статті повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Отже, оскільки дана справа не підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, тому позовну заяву слід повернути позивачеві та розяснити, що позивач має право повторно звернутися до суду з цим адміністративним позовом в загальному порядку, подавши позовну заяву до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області або Луцького міськрайонного суду Волинської області.
Керуючись статтями 18, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 ОСОБА_2" до Чопської міської ради про визнання незаконними та скасування акту та рішення, повернути позивачу.
Розяснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_3 окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук