ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/5341/16-п
Провадження № 3/210/1206/16
П О С Т А Н О В А
іменем України
07 грудня 2016 року
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу ОСОБА_2, розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшли від Південної ОДПІ у м. Кривому Розі у відношенні:
ОСОБА_3, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, народилася в м. Кривому Розі, громадянка України, працює головним бухгалтером ТОВ «Укріндустрія», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ст. 163-1 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно акту перевірки № 658/12-02/31223849 від 19.10.2016р. проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість.
Перевіркою виявлено порушення встановленого порядку ведення податкового обліку в результаті чого встановлено, що ТОВ «Укріндустрія» завищено суму податкового кредиту у серпні 2016 року у розмірі 3459,60 гривень, а саме: до складу податкового кредиту включено суму ПДВ згідно податкової накладної ТОВ «Трейдпрайм» № 21 від 12.08.2016 року, зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних 10.09.2016 року з порушенням терміну реєстрації.
Правопорушник до суду не зявилася, причина неявки суду не відома. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд згідно з положеннями ст.ст. 280, 283 КУпАП, повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно з матеріалами справи (а.с.1) протокол про адміністративне правопорушення було складено 19 жовтня 2016 року, акт № 658/12-02/31223849 від 19.10.2016 року. З матеріалів справи вбачається, що правопорушник не оскаржувала акт перевірки в судовому порядку.
Суд вбачає у діях правопорушника ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, а саме відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, характеризуючи матеріали щодо особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують його відповідальність.
З урахуванням особи, що притягується до адміністративної відповідальності, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, суд вважає можливим призначити мінімальне покарання, передбачене санкцією статті у вигляді штрафу.
На підставі ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_3 слід стягнути судовий збір у розмірі 275,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 40-1, 163-2, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
П О С Т А Н О В И В:
Притягнути ОСОБА_3, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, із застосуванням відносно неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 5 (пяти) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 85 (вісімдесят пять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_3, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 275,60 грн.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі не сплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місце знаходженням його майна.
Строк предявлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Зобовязати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, що передбачено ст. 294 КУпАП, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу.
Суддя: О. В. Чайкіна