Ухвала суду № 63323090, 05.12.2016, Вищий адміністративний суд України

Дата ухвалення
05.12.2016
Номер справи
428/9193/16-а
Номер документу
63323090
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

05 грудня 2016 року м. Київ К/800/33159/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 вересня 2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

Постановою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 вересня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року, відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії у розмірі 90% місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Луганської області від 04.04.2016 р. № 18-259 вих.16; скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 27.07.2016 р. № 3875/3989/2016 щодо відмови в перерахунку пенсії; зобов'язання здійснити, починаючи з грудня 2015 року, перерахунок призначеної пенсії в розмірі 90% від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Луганської області від 04.04.2016 р. № 18-259 вих.16, без обмеження її максимального розміру; зобов'язання виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою та перерахованою пенсією за період з грудня 2015 року.

Судами встановлено, що право на пенсію позивач реалізував у травні 2002 року та нарахування його пенсії здійснювалося у розмірах, встановлених статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ, в редакції чинній на час її призначення.

21.07.2016 р. позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням окладів робітників прокуратури, додавши довідку про заробітну плату від 04.04.2016 р. № 18-259 вих 16, видану прокуратурою Луганської області, з якої вбачається, що позивач працювала в органах прокуратури Луганської області на посаді прокурора відділу прокуратури Луганської області з заробітною платою за період з 01.12.2015 р. в сумі 13662,89 грн. Довідка видана для пред'явлення в Пенсійний фонд України для перерахунку пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 505 (із змінами, внесеними згідно з Постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2014 р. № 506, від 30.09.2015 р. № 763), з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 27.07.2016 р. № 3875/3989/2016 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії по заробітку згідно з Законом України "Про прокуратуру", оскільки умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, проте на даний час відповідне рішення Кабінету Міністрів України щодо перерахунку пенсій відсутнє і з Законом України "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 р. № 213-VІІІ з 01 червня 2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Закону України "Про прокуратуру", а відтак пенсії з 01.12.2015 р. не призначаються і не перераховуються.

Судове рішення апеляційної інстанції мотивовано тим, що відповідно до підпункту 1 пункту 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 р. № 1697-VII, що набрав чинності з 15 липня 2015 року, визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ, крім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1.

Положення частини 17 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ, які визначали умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури у зв'язку з підвищенням заробітної плати, втратили чинність з дня набрання чинності Законом України "Про прокуратуру" № 1697-VII, а саме з 15 липня 2015 року.

Отже, на час підвищення посадових окладів працівникам прокуратури постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 р. № 1013 (набрала чинності з 01.12.2015 р.) та на час звернення позивача до пенсійного органу за перерахунком пенсії на підставі частини 17 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ, зазначена норма втратила чинність.

Закон України "Про прокуратуру" № 1697-VII не містить аналогічної норми, яка б визначала умови та порядок перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення апеляційного суду та ухвалити нове рішення про задоволення позову. Зазначає, що має право на перерахунок раніше призначеної пенсії, оскільки Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213 стосується осіб, яким пенсії призначаються з 01.06.2015 р.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.

Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 28 вересня 2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.К. Черпак