Справа № 462/8526/14-ц
УХВАЛА
07 грудня 2016 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді: Бориславського Ю.Л.,
за участю секретаря: Каралюс Т.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за скаргою ОСОБА_1 про визнання неправомірними дії посадових осіб Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції та Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії»та зобовязання виконати рішення суду, суд
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою, у якій, з урахуванням поданих уточнень, просить, в порядку Розділу VII ЦПК України, визнати неправомірними дії посадових осіб боржника Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» і Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, які виявилися у невиконанні рішення суду відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 4 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»; скасувати постанову від 30.09.2015р. про закінчення виконавчого провадження ВП №48331832; зобовязати посадових осіб суб'єктів оскарження /боржника ДАП «Львівські авіалінії» і Залізничний ВДВС ЛМУЮ /виконати рішення Залізничного районного суду м. Львова від 04 червня 2015 року, справа № 462/8526/14-ц у спосіб, визначений ст. 4 п.2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Свої вимоги мотивує тим, що 04.06.2015року Залізничним районним судом м. Львова прийнято рішення про задоволення вимог ОСОБА_1 про стягнення із ДАП «Львівські авіалінії» заборгованості та моральної шкоди. Рішення суду набрало законної сили 21.07.2015р. та 29.07.2015р. видано виконавчий лист. 05.08.2015 р. Залізничним ВДВС ЛМУЮ відкрито виконавче провадження, однак 30.09.2015р. Залізничним ВДВС ЛМУЮ винесено постанову про закінчення виконавчого провадження та вказано про призначення ліквідатора. Вказує, що боржник є державним підприємством і рішення суду повинно виконуватись відповідно дост. 4 п.2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» у разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом 6 місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Просить скаргу задовольнити.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1, який одночасно представляє згідно довіреності Вільну професійну спілку інженерно-технічних працівників ДАП «Львівські авіалінії», який повністю підтримав свою скаргу, просить задовольнити з підстав, викладених у скарзі. Додав, що станом на сьогоднішній день ДАП «Львівські авіалінії» не ліквідовано, підприємство й надалі здійснює свою діяльність.
Представник Залізничного відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності від 01.08.2016року, у судовому засіданні заперечила проти задоволення скарги, посилаючись на викладені письмові заперечення /а.с.75-78/.
Суд, ухвалив проводити судовий розгляд за відсутності представника субєкта оскарження ДАП «Львівські авіалінії», судом були вжиті заходи щодо належного повідомлення про час та місце розгляду справи, проте представник у судове засідання не зявився, що не перешкоджає розгляду скарги по суті.
Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, вивчивши матеріали скарги та матеріали цивільної справи № 462/8526/14-ц, суд прийшов до переконання, що у задоволенні скарги слід відмовити виходячи з наступного.
Відповідно до ст.383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
У відповідності до ч.1 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження», рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження /крім боржника/ до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
У відповідності до п.7 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закінченню у разі передачі виконавчого документа ліквідаційній комісії /або ліквідатору/ у разі ліквідації боржника - юридичної особи.
Згідно з вимогами ч. 2, 3 ст. 67 Закону України «Про виконавче провадження», у разі ліквідації боржника-юридичної особи виконавчий документ надсилається ліквідаційній комісії /ліквідатору/ для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законом порядку. У разі якщо виконавчий документ надіслано ліквідаційній комісії /або ліквідатору/, виконавче провадження підлягає закінченню в порядку, встановленому Законом.
Судом встановлено, що у Залізничному ВДВС ЛМУЮ на примусовому виконанні перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 462/8526/14-ц, виданого 29.07.2015 року Залізничним районним судом м. Львова про стягнення з ДАП «Львівські авіалінії» коштів на користь ОСОБА_1
Як вбачається із матеріалів справи, державним виконавцем Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції 30.09.2015 року винесена постанова про закінчення виконавчого провадження, а виконавчий документ скеровано голові ліквідаційної комісії ДАП «Львівські Авіалінії» у звязку із ліквідацією боржника - юридичної особи - ДАП «Львівські авіалінії».
Згідно Наказу Міністерства інфраструктури України № 496 від 3 листопада 2011 року вирішено припинити ДАП «Львівські авіалінії» шляхом ліквідації, утворено комісію з ліквідації зазначеного підприємства.
14 листопада 2011 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про перебування ДАП «Львівські авіалінії» в стані припинення юридичної особи шляхом ліквідації відповідно до рішення її учасника - Міністерства інфраструктури України, що створило це підприємство. Дії ліквідаційної комісії по ліквідації ДАП «Львівські авіалінії», визначені ЦК України та наказом, тривають і не закінчені, цей процес правильно відображений у витязі з ЄДРПОУ /а.с.83-84/.
Як вбачається із матеріалів справи у газеті «Голос України» №217 від 18 листопада 2011року розміщено оголошення про початок процедури ліквідації /а.с.85/.
Із змісту листа Міністерства інфраструктури України від 12.08.2014 р. вбачається, що станом на серпень 2014 року наказ Міністерства інфраструктури від 03.11.2011 № 496 «Про припинення шляхом ліквідації державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» є чинним./а.с.90/
Крім цього, із долученої до матеріалів справи інформації із веб-сайту Міністерства юстиції України вбачається, що станом на 22.02.2016 р. ДАП «Львівські авіалінії» перебуває в стані припинення з 14.11.2011 р. /а.с.87-89/.
30 вересня 2015року державним виконавцем у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, а виконавчий документ скеровано голові ліквідаційної комісії ДАП «Львівські Авіалінії» ЄДРПОУ 01130644 за адресою: м. Львів ОСОБА_3
Частиною 3 ст. 111 ЦК України визначено, що тільки після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія /ліквідатор/ складає ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, та забезпечує подання органам доходів та зборів.
Крім цього, відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 03 вересня 2014 року № 440, п. 3 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржником за якими є державне підприємство, примусова реалізація майна якого забороняється відповідно до законодавства, які видані або ухвалені до 01 січня 2013 року, подаються до органів державної виконавчої служби для здійснення їх обліку, інвентаризації та подальшої передачі органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості.
Отже, цим Законом та Порядком визначено порядок виконання рішень суду та погашення заборгованості державних підприємств, примусова реалізація майна яких забороняється, тільки за тими рішеннями та виконавчими документами, які ухвалені або видані до 01 січня 2013 року дня набрання чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», і можливості виконання судових рішень, ухвалених після цього, у такому порядку цим Законом не передбачено, а тому вони підлягають виконанню у загальному порядку відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження».
Відтак, рішення суду повинно виконуватись у загальному порядку відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» і підстави виконання його у спосіб, визначений Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» відсутні, а відтак дії ВДВС Залізничного району ЛМУЮ, є правомірними і права скаржника не порушені.
Враховуючи, що виконавчий лист на виконання рішення суду від 04 червня 2015 року, виданий Залізничним районним судом м. Львова 29 липня 2015 року, тобто після 01.01.2013 р., то дії державного виконавця щодо закінчення виконавчого провадження у звязку із ліквідацією боржника та скерування виконавчого листа голові ліквідаційної комісії підприємства, як передбачено ч.2 ст.67 Закону України «Про виконавче провадження», є правомірними.
Крім цього, суд приходить до переконання, що відсутні правові підстави для визнання неправомірними дій посадових осіб боржника ДАП «Львівські авіалінії» на підставі Розділу VII /ст.ст.383-389/ ЦПК України, оскільки в порядку передбаченому зазначеними статтями ЦПК України, можуть бути оскаржені лише рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби, до яких ні ДАП «Львівські авіалінії», ні голова ліквідаційної комісії зазначеного підприємства не відноситься.
Відтак, суд приходить до висновку, що скарга є безпідставною та до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.3, 67, 292-295, 383- 387 ЦПК України, ст.49 ч.1 п.7, 67 ч.2, 82 ч.1 Закону України «Про виконавче провадження», суд
у х в а л и в:
У задоволенні скарги ОСОБА_1 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня винесення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: Ю.Л. Бориславський