Cправа № 127/26118/15-ц
Провадження № 4-с/127/283/16
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
28 листопада 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гуменюк К.П., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії Головного управління державної казначейської служби у Вінницькій області при примусовому виконанні виконавчого листа,
в с т а н о в и в :
До суду, в порядку статті 383 ЦПК України, із скаргою звернулась ОСОБА_1 на дії Головного управління державної казначейської служби у Вінницькій області при примусовому виконанні виконавчого листа № 127/26118/15-ц, виданого 31 травня 2016 року Вінницьким міським судом Вінницької області у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» Міністерства праці та соціальної політики України.
У своїй скарзі скаржник просила визнати неправомірними дії (вимоги) відповідача про надання ухвали суду про зміну прізвища стягувача «Вознік» на «Паламарчук» у справі про стягнення на користь ОСОБА_2 з Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» Міністерства праці та соціальної політики України середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 27 травня 2015 року по 23 липня 2015 року, тобто, до дня поновлення на роботі, в сумі 3908 грн. без утримання податків й інших обовязкових платежів. Зобовязати відповідача прийняти до виконання виконавчий лист від 31 травня 2016 року у цивільній справі № 127/26118/15-ц та провести безспірне списання коштів в сумі 3908 грн. 80 коп. без утримання податків й інших обовязкових платежів з боржника - Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» Міністерства праці та соціальної політики України на користь ОСОБА_1.
Розглянувши дану скаргу та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, що у відкритті провадженні у справі за даною скаргою слід відмовити з наступних підстав.
Згідно зі статтею 383 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як вбачається із поданої до суду скарги та доданих до неї документів, що скаржником оскаржується дії Головного управління державної казначейської служби у Вінницькій області, яке не було при розгляді справи учасником процесу, та відповідно до статті 383 ЦПК України, не є тим субєктом, дії якого можуть бути оскаржені до суду саме в порядку статті 383 ЦПК України.
Державна казначейська служба України (Казначейство) відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 215, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Відповідно до Положення про управління (відділення) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2011 № 1280, Управління Державної казначейської служби України та відділення Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення (в даному випадку Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області), є територіальними органами Державної казначейської служби України.
Таким чином, Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області є територіальними органом центрального органу виконавчої влади - Державної казначейської служби України.
Порядок, який визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, врегульовано Порядком про виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845, і відповідно до вказаного порядку, такі рішення виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справи адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На спори фізичних чи юридичних осіб щодо рішень, дій чи то бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач, поширюється юрисдикція адміністративних судів, у зв'язку із чим, розгляд таких спорів здійснюється в порядку адміністративного судочинства (ст. 17 КАСУ України).
Аналіз наведених норм законодавства дає підстави вважати, що вирішуваний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю субєкта владних повноважень, який реалізував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінській функції у сфері щодо виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Відповідно до п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 № 6 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах», у разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання, а саме: стаття 122 ЦПК - про відкриття провадження у справі.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 122 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в :
У відкритті провадження в справі за скаргою ОСОБА_1 на дії Головного управління державної казначейської служби у Вінницькій області при примусовому виконанні виконавчого листа, відмовити.
Копію ухвали надіслати скаржнику разом із скаргою та всіма доданими до неї додатками.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з отримання копії ухвали.
Суддя Вінницького міського суду
Вінницької області ОСОБА_3