ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1339/16
28 листопада 2016 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Подлісної І.М.
при секретарі судового засідання Павловського Ю.Б.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області № 177881-13 від 30.06.2016 року.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивачем придбано автомобіль марки AUDI Q7, державний номерний знак НОМЕР_1, 2014 року випуску. Тернопільською ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області винесено податкове повідомлення-рішення від 30.06.2016 № 177881-13, яким визначено суму податкового зобов'язання за транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 гривень. Позивач вважає зазначене податкове повідомлення-рішення незаконним (протиправним) і таким, що підлягає скасуванню.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просила їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечила проти позову, просила відмовити в задоволенні позову з мотивів наведених у запереченні.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, проаналізувавши та дослідивши матеріали справи, вважає що даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобі позивач ОСОБА_1 є власником автомобіля марки AUDI Q7, державний номерний знак НОМЕР_1, 2014 року випуску, об'єм двигуна 2967.
Тернопільською ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області згідно з п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України та відповідно до п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПК України винесено податкове повідомлення-рішення від 30.06.2016 № 177881-13, яким визначено позивачці суму податкового зобов'язання за транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 гривень.
Законом України від 28 грудня 2014 № 71-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі Кодекс). Серед інших змін, в дію була введена стаття 267 Транспортний податок .
Пунктом 267.1 статті 267 Кодексу встановлено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що потрапляють відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу під обєкт оподаткування.
Обєктом оподаткування є легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше пяти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік в розмірі 25 000 грн. за кожний легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року
Обчислення суми податку з об'єкта оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Податкове законодавство України ґрунтується на принципах, визначених в ст. 4 ПК України, зокрема на принципі стабільності. Відповідно до пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 ПК України зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Транспортний податок введено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII шляхом викладення ст. 267 ПК України в новій редакції. Зазначений закон набрав чинності з 01.01.2015 року.
24.12.2015 року Верховна рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 р., який набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 р.", але не пізніше 01 січня 2016 р.
Відповідно до п. 265.1 ст. 265 ПК України транспортний податок є складовою податку на майно, який відповідно до п. 10.1 ст. 10 ПУ України належить до місцевих податків.
Приписи п.п. 10.1.1, п. 10.1 та п. 120.2 ПК України відносять до місцевих податків податок на майно в частині транспортного податку.
Відповідно до п. 12.3 ст. 12 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Відповідно до пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПК України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Таким чином, безпосереднє встановлення місцевих податків, а відтак і транспортного податку, віднесено ПК України до компетенції відповідних сільських, селищних, міських рад у межах повноважень.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік в розмірі 25 000 грн. за кожний легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Мінімальна зарплата, що була встановлена Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 р." на 01 січня 2016 р. складала 1 378 грн., отже 750 розмірів мінімальної зарплати відповідно становить 1 033 500 грн.
При винесенні оскаржуваного податкового повідомлення рішення № 177881-13 від 30.06.2016 року податковий орган виходив з того, що автомобіль позивачки AUDI Q7, державний номерний знак НОМЕР_1, 2014 року випуску є об'єктом оподаткування, оскільки відповідно до розрахунку вартості транспортного засобу, який міститься на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України його вартість становить 1 068 163,00 грн..
Однак вартість автомобіля позивачки, відповідно до "Порядку визначення середньо ринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403 насправді становить 1 023 449 грн. 20 коп.
При цьому податковим органом невірно визначено вартість автомобіля позивачки у зв'язку з тим, що при розрахунку вартості автомобіля AUDI Q7, було зазначено, що вказаний автомобіль має нульовий пробіг, що не відповідає дійсності, відтак вплинуло на визначення його вартості.
В судовому засіданні встановлено, що станом на 20.07.2016 р. пробіг автомобіля AUDI Q7, державний номерний знак НОМЕР_1, 2014 року випуску становив 36 200 км., це підтверджено наказом - нарядом №00720-24 від 20.07.2016 р. виданого СТО "АЛМАЗ", де позивачка проводила ремонт автомобіля.
Крім того в суді встановлено, що ОСОБА_1 придбала даний автомобіль у ДП "Ауді центр ВІПОС" 10 листопада 2014 р., згідно накладної №000000187, відповідно до угоди купівлі - продажу №459-324306 від 03 жовтня 2014 р. за 873 849 грн. і на протязі двох років постійно експлуатувала цей автомобіль, відтак показник пробігу "0", яким користувались відповідачі при визначені вартості автомобіля є неправильним.
З огляду на викладене вартість автомобіля AUDI Q7, державний номерний знак НОМЕР_1, 2014 року випуску податковим органом визначена невірно, а оскільки вона не становить 750 розмірів мінімальної зарплати, що відповідає 1 033 500 грн. вказаний автомобіль позивачки не є об'єктом оподаткування, що є підставою вважати рішення податкового органу протиправним та таким, що підлягає до скасування.
З огляду на вищевикладене нарахування Тернопільською ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області позивачці транспортного податку є незаконним і податкове повідомлення-рішення № 177881-13 від 30.06.2016 року підлягає скасуванню.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа, а відтак на користь позивачки слід стягнути понесені нею судові витрати.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області № 177881-13 від 30.06.2016 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( 46000, м. Тернопіль, вул. Нечая, 23А/4, ідент. код НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області сплачений судовий збір в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп. відповідно до квитанції № 18788698 від 26.10.2016 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.