Рішення № 63203286, 12.10.2016, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.10.2016
Номер справи
753/1758/16-ц
Номер документу
63203286
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14

справа № 753/1758/16-ц

провадження № 2/753/2831/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" жовтня 2016 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді КАЛІУШКА Ф.А.

при секретарі СЕМЕНЧЕНКО Я.А.

за участю

позивача ОСОБА_1;

представника відповідача Сідлецького В.Д.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Компас» про визнання дій неправомірними

ВСТАНОВИВ:

У січні 2016 року позивач ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Компас» (далі по тексту - відповідач, ТОВ «Фірма «Компас») про визнання дій неправомірними.

Свої вимоги обґрунтовувала тим, що вона зареєстрована та проживає у АДРЕСА_4 У жовтні 2011 року між позивачем та ТОВ «Фірма Девелопер» (Забудовником) був підписаний Акт приймання-передачі об'єкта інвестування (квартири) за вищезазначеною адресою. 08 листопада 2011 року між ОСОБА_1 (споживач) та ТОВ Фірма «Компас» (виконавець) був укладений договір № 111/ч-4 від 08.11.2011 року про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі по тексту - договір), відповідно до якого виконавець зобов'язується надавати споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а також забезпечувати надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, у житловому будинку АДРЕСА_1 а споживач зобов'язується оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором. У вересні 2015 року на адресу позивача надійшов лист ТОВ Фірма «Компас» за № 286/99 від 12.05.2015 року в якому зазначено, що ОСОБА_1 необхідно повірити лічильник тепла, а також замінити акумулятор лічильника, з наданням копії повірочного сертифікату в ТОВ Фірма «Компас». В разі ненадання копії повірочного сертифікату до початку опалювального сезону 2015-2016 рр., оплата за опалення буде нараховуватись згідно загальнобудинкового лічильника. Зняття і встановлення лічильників тепла - послуга платна. Вважає, що вимога відповідача є незаконною та призводить до порушення її прав як споживача послуг, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

В уточнених позовних вимогах позивач просила суд визнати неправомірними дії ТОВ Фірма «Компас», які полягають у зобов'язанні ОСОБА_1 повірити лічильник тепла (заводський номер LQM-III-K 12721010), який обліковує спожиту теплову енергії по квартирі АДРЕСА_1, замінити акумулятор з наданням копії повірочного сертифікату. Визнати неправомірними дії ТОВ Фірма «Компас», які полягають у проведенні нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» в опалювальний сезон 2015 - 2016 рр. (за жовтень - грудень 2015 року, січень - квітень 2016 року) без урахування щомісячних показників лічильника (заводський номер LQM-III-K 12721010), що обліковує теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1, замінити акумулятор з наданням копії повірочного сертифікату.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала з викладених підстав та просила їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ТОВ Фірма «Компас» - Сідлецький В.Д. в судовому засіданні проти позову заперечував, просив у задоволені позову відмовити повністю.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, повно, всебічно та об'єктивно вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

За правилами ч. 1 ст. 11 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України) суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає у АДРЕСА_1

17 жовтня 2011 року між позивачем та ТОВ «Фірма Девелопер» (Забудовником) був підписаний Акт приймання-передачі об'єкта інвестування (квартири) за вищезазначеною адресою (а.с. 24 - 25).

08 листопада 2011 року між ОСОБА_1 (споживач) та ТОВ Фірма «Компас» (виконавець) був укладений договір № 111/ч-4 від 08.11.2011 року про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі по тексту - договір).

Відповідно до п. 1.1 договору виконавець зобов'язується надавати споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а також забезпечувати надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, у житловому будинку АДРЕСА_1 а споживач зобов'язується оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором (а.с. 26 - 28).

У вересні 2015 року на адресу позивача надійшов лист ТОВ Фірма «Компас» за № 286/99 від 12.05.2015 року в якому зазначено, що ОСОБА_1 необхідно повірити лічильник тепла, а також замінити акумулятор лічильника, з наданням копії повірочного сертифікату в ТОВ Фірма «Компас». В разі ненадання копії повірочного сертифікату до початку опалювального сезону 2015-2016 рр., оплата за опалення буде нараховуватись згідно загальнобудинкового лічильника. Зняття і встановлення лічильників тепла - послуга платна (а.с. 29).

06 жовтня 2015 року позивач звернулась до ТОВ Фірма «Компас» з листом вх. № 302 в якому повідомила останнього, що в разі нарахування бухгалтерією ТОВ Фірма «Компас» по квартирі за вищезазначеною адресою - «за послугу з централізованого опалення» в опалювальний сезон 2015-2016 рр. згідно загальнобудинкового лічильника, а не з урахування щомісячних показників квартирних прилад розташовані на вводі у транзитному коридорі поверхом нижче, ОСОБА_1 буде змушена звернутися до суду з позовом за захистом своїх прав, у зв'язку з незаконними вимогами відповідача, які полягають у зобов'язанні провести повірку засобу обліку теплової енергії, замінити акумулятор лічильника та надати останньому копії повірочного сертифікату що підтверджує проходження повірки лічильника тепла (а.с. 30 - 32).

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до рахунку на сплату комунальних послуг за жовтень 2015 р., комунальна послуга «Опалення» була нарахована сума 257,77 грн. В грудні в рахунку на оплату за комунальні послугу за листопад 2015 р. за комунальну послугу «Опалення» була нарахована сума 626,55 грн., в січні 2016 р. рахунок на оплату за комунальні послугу за грудень 2015 р., в якому за комунальну послугу «Опалення» була нарахована сума 737,95 грн. (а.с. 36). Всі нарахування за комунальну послугу «Опалення» за зазначені місяці відповідачем були проведенні без урахування різниці попередніх та поточних показників засобу обліку теплової енергії по вищезазначеної квартирі (заводський номер LQM-III-K 12721010) та дана обставина відповідачем не заперечувалась під час розгляду справи.

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 795 від 24.05.2013 року по вищезазначеному будинку був затверджений тариф на комунальну послугу «утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» з оплатою до 20 числа та після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

З матеріалів справи вбачається, що позивач оплатила рахунки на оплату за комунальні послуги за жовтень, листопад, грудень 2015 р. разом з сумою нараховану за централізоване опалення за жовтень, листопад, грудень 2015 р.

У жовтні 2015 року на адресу позивача надійшов лист від відповідача від 19.10.2015 р. № 587 на звернення позивача від 06.10.2015 р. вх. № 302 (а.с. 33 - 34). Зі змісту листа вбачається, що поквартирні теплові лічильники у будинку передбаченні проектом, та переданні позивачу від забудовника актом приймання-передачі разом із квартирою у приватну власність. Відповідно до абз. 3 п. 13 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (далі по тексту - Постанова № 869) визначено, внутрішньобудинковою системою гарячого, холодного водопостачання та централізованого опалення є система від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку). Відтак, відповідач приходить до висновку, що індивідуальний засіб обліку теплової енергії, є складовим елементом внутрішньоквартирної системи теплопостачання. А тому, згідно з п. 8.1. договору, вся система опалення у квартирі Споживача обслуговується Споживачем.

Так, за умови відсутності прямих договірних відносин між позивачем, як Споживача, та ПАТ «Київенерго», як Виконавцем, витрати на періодичну повірку засобів обліку та оплата за роботи, пов'язані з повіркою, визначені, та врегульовані Кабінетом Міністрів України, (відповідно до ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність») покладаються на позивача, як власника засобу обліку теплової енергії. За таких умов відповідач, рекомендує якнайшвидше забезпечити проведення повірки встановленого у квартирі позивача індивідуального лічильника з обліку спожитої теплової енергії.

Проте, суд не може погодитися з позицією відповідача з огляду на наступне.

Так, на підставі Договору про участь у Фонді фінансування будівництва №60884 від 24.12.2009 р., Забудовник - ТОВ «Фірма «Девелопер» передав, а позивач - Довіритель прийняла об'єкт інвестування: квартиру АДРЕСА_2, про що між сторонами 17.10.2011 року був підписаний відповідний Акт приймання-передачи об'єкта інвестування (квартири) (далі по тексту - Акт).

Пунктом 2 зазначеного Акту передбачений перелік обладнання, яке було встановлене на об'єкті інвестування, для подальшої його передачі Довірителю.

Відповідно до п. 2 Акту, позивачу (Довірителю) було передано вичерпаний перелік обладнання, а саме: біметалеві радіатори опалення 4 шт., та кулькові запірні крани 16 шт.; лічильники холодної води 2 шт., гарячої води 2 шт., та електролічильник 1 шт.; металеві протипожежні вхідні двері 1 шт., міжкімнатні двері 5 шт.; металопластикові вікна 4 шт., балконні двері з вікном 1 шт.; сантехобладнання: ванна сталева 1 шт., умивальник 2 шт., унітаз 1 шт.; електроплита 1 шт.

Пунктом 4 зазначеного Акту передбачений перелік обладнання, що було встановлене на об'єкті будівництва для подальшої передачі його експлуатаційним організаціям чи об'єднанню співвласників житлового будинку: загальнобудинкова система опалення; ліфти та їх обладнання; насосна станція для підвищення тиску у внутрішніх водогонах та насосна станція пожежогасіння; обладнання електрощитової та обладнання індивідуального теплопункту; контейнери для побутового сміття; загальнобудинкові лічильники обліку води, тепла, електроенергії.

Абзацом 2 п. 4 Акту зазначено, що всі будівельні роботи на об'єкті будівництва та об'єкті інвестування, передбаченні технічною характеристикою, проектною документацією, будівельними нормами, стандартами та правилами виконанні Забудовником в повному обсязі.

Отже, з матеріалів справи вбачається, що позивачу, як Довірителю, не передавався поквартирний засіб обліку теплової енергії.

Згідно ч. 2 ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній перевірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких, визначається нормативно - правовим актом ЦОВМ.

Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язанні своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Приписами ч. 3 ст. 28 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результатами вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплатити за роботи, пов'язанні з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Вищезазначений порядок встановлений Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (далі по тексту - Постанова №630).

Частиною 3 п. 9 Постанови №630 зазначено періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводиться за рахунок виконавця.

Пунктом 16 Постанови №630 передбачено у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку споживач в установленому порядку може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця.

Приписами п. 10 Постанови №630 визначено, справлення плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим п. 15 цих Правил, затверджених Постановою №630. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Відповідно до п. 15 абз. 2 Правил періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого опалення - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період, а у разі несправності засобів обліку теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

Пунктом 21 Правил встановлено у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за наданні послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання - з централізованого опалення з рахунку з 1 кв. м. (куб.метр) опалюваної площі (об'єму) квартири та додатково за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів) згідно із законодавством.

Законодавством читко передбачено випадки коли плата за наданні послуги з централізованого опалення справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання.

Згідно ч. 4 п. 30 Правил споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу.

Відповідно до ч. 4 п. 32 Правил Виконавиць зобов'язаний: контролювати установленні міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.

Постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 року Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово - комунальні послуги затверджено «Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води».

Відповідно до абзацу «Визначення обсягу і групування планованих витрат, що включаються до повної собівартості послуг з централізованого опалення» цих Правил та п. 61 до складу витрат на збут включаються витрати, безпосередньо пов'язані із збутом послуг, а саме: витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, що визначаються відповідно до розрахунку на один квартирний засіб обліку теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати а проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, до загальної вартості послуг.

Згідно до ч. 3 п. 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація).

Отже, з урахуванням вищезазначених норм законодавства, обов'язок проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, в тому числі лічильників тепла, законодавством покладено на Виконавця послуг та за рахунок останнього, а вданому випадку на теплопостачальну організацію - як суб'єкта господарювання з постачання теплової енергії.

Суд звертає увагу, що законом не передбачено обов'язок споживача проводити періодичну повірку засобів обліку, в тому числі квартирних засобів обліку теплової енергії, за власний рахунок.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі по тексту - Закон) власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.

Згідно до пп. 7 та пп. 8 ч. 1 ст. 1 Закону внутрішньобудинкові системи - мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди. Засіб обліку - прилад, технічний пристрій для обліку кількісних та/або якісних показників житлово-комунальної послуги, який має нормовані метрологічні характеристики.

Згідно до пп. 9 ч. 1 ст. 1 Закону кількісний показник житлово-комунальних послуг - одиниця виміру для обчислення обсягу отриманої споживачем послуги, визначена відповідно до вимог нормативів, норм стандартів, порядків і правил згідно з законодавством.

Приписами пп. 10 ч. 1 ст. 1 та ст. 13 Закону визначено, що комунальні послуги це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачання, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до пп. 13 ч. 1 ст. 1 Закону споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Відповідно до пп. 3 ч. 3 ст. 20 Закону споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу. А п. 3 ч. 10.1 Договору між сторонами передбачено, що споживач несе відповідальність за втручання у роботу засобів обліку води та теплової енергії.

Відповідно до пп. 7 ч. 3 ст. 20 Закону споживач зобов'язаний допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця/виробника в порядку, визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку.

Крім того, відповідно до Технічної характеристики об'єкта будівництва система опалення у вищезазначеному будинку центральне, двотрубна, з поквартирною системою, з нижнім розведенням магістралей, в зв'язку з чим квартирний засіб обліку тепла позивача квартири розташований у транзитному коридорі поверхом нижчі.

Враховуючи вищезазначене, засіб обліку теплової енергії, який обліковує кількість спожитої теплової енергії для власника квартири, що розташований у загальному коридорі поверхом нижчі є внутрішньобудинковою системою будинку, а відтак не може належить позивачу на праві приватної власності.

З урахуванням вищевикладеного, посилання відповідача, що квартирні засоби обліку теплової енергії, не відносять до внутрішньобудинкової системи, а є складовим елементом внутрішньоквартирної системи теплопостачання, а відтак, з урахуванням абз. 3 п.13 Постанови №869, вся система опалення у квартирі споживача обслуговується споживачем, є не обґрунтованим, оскільки абз. 3 п.13 Постанови 869 визначено, внутрішньобудинковою системою гарячого, холодного водопостачання та централізованого опалення є система від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку). Крім того, абз. 3 п.13 «Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» Постанови, не може застосовуватися в даному випадку, оскільки даною Постановою затверджений «Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», що в свою чергу є іншою комунальною послугою.

Факт, який підтверджує, що квартирний засіб обліку теплової енергії по квартирі позивача розташований у транзитному коридорі поверхом нижчі свідчить звернення ОСОБА_1 до КБУ «Контактний центр міста Києва», про те, що представниками відповідача не знімаються на протязі опалювального періоду показники засобу обліку теплової енергії по вищезазначеної квартирі, в зв'язку з чим не проводиться нарахування за дану послугу.

Так, у грудні 2013 р., січні, лютому, жовтні 2014 р., лютому, березні, квітні 2015 р. нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» по вищезазначеної квартирі проводилось тільки за місця загального користування без урахування поквартирних показників засобу обліку теплової енергії, а нарахування за централізоване опалення по квартирі, з урахуванням поквартирних показників засобу обліку теплової енергії, проводилось місяцями пізніше. На дане звернення ТОВ Фірма «Компас» було надано відповідь від 19.12.2014 р. №922 власникам квартир №№92, 93 що розташовані на 16 поверху будинку, в якому відповідач повідомив власників вказаних квартир, що додаткові двері в загальному коридорі унеможливлюють обслуговування електричних і теплових мереж будинку (а.с. 44).

Законодавством не передбачено право обслуговуючої організації, а в даному випадку відповідача, зобов'язати власників квартир провести повірку лічильника тепла, з заміною акумулятора лічильника, та надання копії повірочного сертифікату до обслуговуючої організації.

Посилання відповідача на лист Структурного відокремленого підрозділу «Київські теплові мережі» ПАТ «Київенерго» № 029/71/1/15615 від 23.12.2015 року на звернення відповідача №б/н від 30.11.2015 року, в якому останній повідомляє, що ПАТ «Київенерго» не є виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для мешканців зазначених житлових будинків, тому ТОВ Фірма «Компас», як виконавець послуг, згідно п. 9 Постанови КМУ №630 від 21.07.2005 року має проводити періодичну повірку засобів обліку теплової енергії та гарячого водопостачання. Також ПАТ «Київенерго» повідомляє, що чинними тарифами на комунальні послуги для потреб населення, встановленими Постановою ЕКРЕКП від 30.03.2015 р. № 1171 не передбаченні витрати на повірку, опломбування, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії та на Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.07.2012 року «Про внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради» яким визначено структуру тарифу, у розрахунку на 1 кв. м. загальної площі квартири за місяць, який включає у собі 18 пунктів, але жодним із зазначених пунктів, до складу тарифу не включено витрат на проведення відповідачем періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії.

Однак, ця обставина на яку посилається відповідач є безпідставною та необґрунтованою, оскільки лист Структурного відокремленого підрозділу «Київські теплові мережі» ПАТ «Київенерго» має інформаційний характер, а Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.07.2012 р. не регулює питання порядку проведення повірки засобів обліку. При цьому, посилання відповідача на те, що витрати на повірку лічильників не включені до тарифів названих відповідачем, не свідчать про виникнення у позивача зобов'язання щодо проведення повірки засобу обліку теплової енергії за власний рахунок та права відповідача вимагати проведення такої повірки та проводити нарахування за послугу - «централізоване опалення» без урахувань показників приладу обліку по квартирі позивача.

Така ж правова позиція висловлена в ухвалах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27.01.2016 р., від 14.03.2016 р., від 13.04.2016 р, від 20.05.2015 р., 22.01.2014 р., 03.09.2014 р.

Під час розгляду справи встановлено, що позивач, як споживач послуг не зверталася до відповідача, з заявами, листами з приводу виникнення сумнівів щодо правильності показань засобу обліку, або несправності засобу обліку теплової енергії по моїй квартирі. Відповідачем такого факту не доведено.

Отже, законодавством не передбачено право обслуговуючої організації - відповідача, зобов'язувати власників квартир, а в даному випадку позивача, провести повірку лічильника тепла, та проводити нарахування за послугу централізоване опалення у опалювальний період без урахування показників приладу обліку що обліковує спожиту теплову енергію в квартирі.

Згідно чч. 1, 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку про те, позовні вимоги про визнання неправомірними дій ТОВ Фірма «Компас», які полягають у зобов'язанні ОСОБА_1 повірити лічильник тепла (заводський номер LQM-III-K 12721010), який обліковує спожиту теплову енергії по квартирі АДРЕСА_1, замінити акумулятор з наданням копії повірочного сертифікату, а також визнання неправомірними його дій, які полягають у проведенні нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» в опалювальний сезон 2015 - 2016 р.р. (за жовтень - грудень 2015 року, січень - квітень 2016 року) без урахування щомісячних показників лічильника (заводський номер LQM-III-K 12721010) що обліковує теплову енергію по вищезазначеній квартирі, замінити акумулятор з наданням копії повірочного сертифікату, під час розгляду справи знайшли своє підтвердження та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, а відтак з відповідача підлягають стягненню на користь позивача сплачені судові витрати в розмірі 1 102,40 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року, Постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 року, стст. 1, 13, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», стст. 3, 15, 16 Цивільного кодексу України, стст. 3, 4, 10, 11, 27, 58, 60, 61, 64, 212-215, 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати неправомірними дії Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Компас», які полягають у зобов'язанні ОСОБА_1 повірити лічильник тепла (заводський номер LQM-III-K 12721010), який обліковує спожиту теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1, замінити акумулятор з наданням копії повірочного сертифікату.

Визнати неправомірними дії Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Компас», які полягають у проведенні нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» в опалювальний сезон 2015-2016 рр. (за жовтень -грудень 2015 року, січень - квітень 2016 року) без урахування щомісячних показників лічильника (заводський номер LQM-III-K 12721010), що обліковує теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Компас» (ЄДРПОУ 25197848) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3) судовий збір у сумі 1 102,40 грн. (551,20 + 551,20).

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

СУДДЯ: КАЛІУШКО Ф.А.