Ухвала суду № 63189052, 30.11.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2016
Номер справи
817/3347/15
Номер документу
63189052
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"30" листопада 2016 р. Справа № 817/3347/15

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Жизневської А.В.

Котік Т.С.,

за участю секретаря судового засідання Лібеги С.О.,

представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "07" липня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Укртрансінспекції у Рівненській області, Управління Укртрансінспекції у Херсонській області про визнання протиправними та скасування розрахунку та постанови ,

ВСТАНОВИВ:

Рівненський окружний адміністративний суд постановою від 07.07.2016 р. позов задовольнив повністю.

Визнав протиправним та скасував розрахунок Управління Укртрансінспекції у Херсонській області за №088 від 16.09.2015.

Визнав протиправною та скасував постанову Управління Укртрансінспекції у Рівненській області про застосування адміністративно-господарського штрафу за №033374 від 20.10.2015.

Присудив на користь позивача ОСОБА_3 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Управління Укртрансінспекції у Херсонській області судовий збір у розмірі 276,00 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Управління Укртрансінспекції у Рівненській області звернулось до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову, якою повністю відмовити у задоволенні позовних вимог. В апеляційній скарзі, відповідач зазначає, що рейдова перевірка транспортного засобу марки RENAULT PREMIUM, державний номер НОМЕР_1, що належить суб"єкту підприємницької діяльності ОСОБА_3, на предмет дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, проведена 16.09.2015 р. відповідно до направлення на перевірку на окремо визначеній ділянці дороги, відтак підстав для сумнівів щодо законності її проведення відсутні. Крім того, зазначає, що позивач двічі не з"являвся на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, тому 20.10.2015 заступником начальника Управління прийняте рішення про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу.

Вислухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга не належить до задоволення, враховуючи таке.

Метеріали справи, що ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Управління Укртрансінспекції у Рівненській області, Управління Укртрансінспекції у Херсонській області про визнання протиправним та скасування розрахунку №088 від 16.09.2015 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування і постанови №033374 від 20.10.2015 року про застосування адміністративно-господарського штрафу.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що працівниками Управління Укртрансінспекції у Херсонській області (далі - відповідач 2) не було видано позивачу довідки результатів здійснення контролю та жодних інших документів, що були складені ними 16.09.2015 року при проведенні вагового контролю. Вказані документи, складені відносно позивача, були надані останньому в листопаді 2015 року в приміщенні Управління Укртрансінспекції в Рівненській області. Вказували, що у разі виявлення факту перевищення навантаження автомобіля, рух цього транспортного засобу забороняється, однак ні відповідач 2, ні працівники ВДАІ, які були присутні при зважуванні, рух автомобіля позивача не зобов'язували припинити, провести повторне зважування відмовилися. Також пояснили, що працівники відповідача 2 не повідомили позивача про віднесення його транспортного засобу до категорії великовагових і тим самим не надили йому можливість скористатися правом приведення габаритно-вагових параметрів автомобіля у відповідність, що, у свою чергу, впливає на розрахунок плати за проїзд транспортного засобу. Стверджували, що позивач 16.09.2015 року не здійснював підприємницьку діяльність і всі документи складені працівниками управління на ім'я позивача як фізичної особи.

В ході розгляду справи суд першої інстанції встановив, що 16.09.2015 року посадовими особами Управління Укртрансінспекції в Херсонській області на підставі направлення на перевірку від 14.09.2015 року №002901 (а.с.38), відповідно до графіку проведення рейдових перевірок (а.с.36) в ході здійснення контролю за додержанням вимог транспортного законодавства перевізниками під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на габаритно-ваговому комплексі було виявлено факт перевезення ОСОБА_3 вантажу із перевищенням вагових обмежень без дозволу, виданого Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів, про що складений відповідний акт №033682 від 16.09.2015 року (а.с.32).

Матеріали справи свідчать, що у пункті габаритно-вагового контролю, за допомогою вагів автомобільних тензометрічних повісного зважування проведено зважування вантажного автомобіля марки RENAULT (Рено) модель PREMIUM (Преміум), реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить позивачу. За його результатами складено довідку від 16.09.2015 року, в якій зазначено тип транспортного засобу, повну масу транспортного засобу (28,35 т) та навантаження на осі (1а -8,9 т, 2а - 12,35 т., 3я - 7,1 т) (а.с.30).

Посадовими особами Управління Укртрансінспекції в Херсонській області також складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №004709 від 16.09.2015 року, відповідно до яких нормативно допустимі осьові навантаження зазначені 11,0 т та 16,0 т, а фактичні - 8,9 т та 19,45 т (а.с.34). Та на основі виявлених порушень позивачу оформлено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №088 від 16.09.2015 року на загальну суму 982,80 євро (а.с.35).

Вказані матеріали Управлінням Укртрансінспекції в Херсонській області були направлені Укртрансінспекції в Рівненській області для подальшого розгляду справи про порушення.

20.10.2015 року Управління Укртрансінспекції у Рівненській області прийняло постанову №033074 про застосування до СПД ОСОБА_3 адміністративно-господарського штрафу за порушення ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с.105).

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наступного.

За змістом статті 29 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 року №3353-XII до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль. З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За нормами статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-III центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема, державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст.33 Закону України «Про автомобільні дороги»).

Згідно із пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. При цьому, транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року №879 «Про заходи збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

За визначенням у пункті 2 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів; попередній габаритно-ваговий контроль - це визначення параметрів великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу для встановлення наявності перевищення нормативів на стаціонарних пунктах; точний габаритно-ваговий контроль - визначення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті.

У силу пункту 3 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансінспекцією, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху. Таке ж положення міститься і у пункті 3 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 грудня 2013 року №1007/1207.

Отже, безпосереднє здійснення габаритно-вагового контролю покладено на Укртрансінспекцію, її територіальні органи спільно із відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Особливості та вимоги до габаритно-вагового контролю закріплені у пунктах 15 - 25 Порядку №879.

Так, контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансінспекції, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.

Габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль.

У разі виявлення під час здійснення попереднього габаритно-вагового контролю на стаціонарних або автоматичних зважувальних пунктах факту перевищення установлених габаритно-вагових параметрів здійснюється точний габаритно-ваговий контроль.

За результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати.

За результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансінспекції або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Водії під час перебування в зоні стаціонарного або пересувного пункту габаритно-вагового контролю повинні виконувати законні вимоги посадових осіб та/або працівників Укртрансінспекції, її територіальних органів та відповідного підрозділу МВС, що забезпечує безпеку дорожнього руху.

У разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.

У разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Пунктом 24 Порядку №879 встановлено, що після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух.

Відповідно до п.28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Згідно із п. 30 Порядку № 879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів.

За приписами пункту 31-1 Порядку № 879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру до 10 відсотків - у подвійному розмірі.

Відповідно до п.3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Згідно п.22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року за № 1306, дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує фактичну масу 40 тон, здійснюється за спеціальними правилами.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994 року, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Згідно п.4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року №30, рух великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» закріплено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

У силу положень абзацу третього статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окружний суд встановив, що згідно з даними свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу RENAULT PREMIUM днз НОМЕР_1 серія НОМЕР_2 від 06.06.2015 року маса автомобіля без навантаження становить 10,6 т (а.с.14), загальна маса вантажу, що перевозив в даному транспортному засобі позивач, складає 13,6 т, що підтверджується експертним висновком №204 від 16.09.2015 року (а.с.15). Тобто, фактична маса транспортного засобу на момент перевірки повинна була становити 24,2 т, а не 28,35 т, як це зазначено відповідачем 2 в актах перевірки №033682, №004709 від 16.09.2015 року та довідці від 16.09.2015 року.

Крім того, відповідачами не спростовано доводів позивача про помилкові результати зважувань за наслідками такого контролю, а також того, що наявні у позивача документи свідчать про іншу (значно меншу) повну масу транспортного засобу, на відміну від тієї, яка зазначена у довідці про результати здійснення габаритно-вагового контролю та акті про перевищення транспортними засобами нормативних вагових параметрів. На вимогу позивача не проведено повторного зважування для спростування/підтвердження підозр про перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів автомобіля.

У матеріалах справи відсутні і відомості про прилад, яким здійснювалися вагові заміри, а відповідачем не надано доказів проведення вагових замірів приладом належної якості.

З матеріалів справи вбачається, транспортний засіб позивач не затримувався, а після проходження габаритно-вагового контролю продовжив рух.

Слід зазначити, що постановою Гощанського районного суду Рівненської області від 08.12.2015 року по справі №557/1194/15-а визнано незаконною та скасовано постанову інспектора ДПС ВДАІ м.Херсон Шабадаша М.В. серії ПС2 №535922 від 16.09.2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.132-1КУпАП ОСОБА_3, на підставі якої він був підданий штрафу в розмірі 510 грн. Дана постанова набрала законної сили 02.01.2016 року (а.с.51).

У вказаній постанові судом констатовано, що «ОСОБА_3 16.09.2015 року підданий адміністративному стягненню за те, що він 16.09.2015 року 13 год.10 хв. в Херсонській області на АД Одеса-Мелітополь-Новоазовськ керував транспортним засобом RENAULT PREMIUM днз НОМЕР_1, навантаження на одну вісь склало 12 т 350 кг при допустимій нормі 11000 кг без узгодження з ДАІ» та встановлено «показання позивача про те, що він не допускав порушень правил дорожнього руху в судовому засіданні нічим не спростовані. До протоколу не додані докази вчиненого правопорушення, зокрема пояснення свідків, відсутні будь-які дані фото та відеозапису допущеного правопорушення».

В силу вимог ч.1 та 4 ст.71 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Вирок суду у кримінальному провадженні або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи встановлені в ході судового розгляду справи обставини в їх сукупності, суд дійшов правильного висновку, що посадові особи Управління Укртрансінспекції у Херсонській області, складаючи розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобі автомобільними дорогами загального користування №088 від 16.09.2015 року, та Управління Укртрансінспекції у Рівненській області, приймаючи постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №033374 від 16.09.2015 року, діяли не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, вказані розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобі автомобільними дорогами загального користування №088 від 16.09.2015 року та постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №033374 від 16.09.2015 року не відповідають критеріям правомірності, встановленим ст.2 КАС України, є необґрунтованими, такими, що прийняті без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому вони підлягають скасуванню.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком окружного суду про задоволення позовних вимог.

Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права та з"ясуванням всіх обставин справи, а тому підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги спростовуються викладеним вище.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "07" липня 2016 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: А.В. Жизневська

Т.С. Котік

Повний текст cудового рішення виготовлено "05" грудня 2016 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу: Управління Укртрансінспекції у Рівненській області вул.Небесної Сотні,34,м.Рівне,33011

4-Управління Укртрансінспекції у Херсонській області вул.Бориславське шосе,46,м.Херсон,73000

5- ОСОБА_5 АДРЕСА_2

6- 5- Державна служба України з питань безпеки на транспорті - 01135, м. Київ, проспект Перемоги 14 ,