Ухвала суду № 63188550, 05.12.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2016
Номер справи
813/3683/16
Номер документу
63188550
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

05 грудня 2016 р.

№ 876/9569/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року про повернення позовної заяви у адміністративній справі за позовом Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області до Відкритого акціонерного товариства "Самбірський завод металооснастики" про стягнення заборгованості, –

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року позовну заяву Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області до Відкритого акціонерного товариства "Самбірський завод металооснастики" про стягнення заборгованості - повернуто позивачу.

Не погоджуючись із даною ухвалою, Самбірське об"єднане Управління Пенсійного фонду України Львівської області подало на неї апеляційну скаргу.

Однак подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.

Водночас Самбірське об"єднане Управління Пенсійного фонду України Львівської області, покликаючись на ч.2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", просить звільнити його від сплати судового збору. Клопотання обгрунтовує відсутністю коштів, призначених на цю мету, та зазначає, що згідно ч. 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.

Як вбачається з апеляційної скарги, така зареєстрована Львівськи окружним адміністративним судом 25 листопада 2016 року за вх. № 29588.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір", в редакції, яка набрала чинності 01 вересня 2015 року, на Пенсійний фонд України та його органи не поширюються пільги щодо сплати судового збору, які були передбачені попередньою редакцією цього Закону.

Обставини, зазначені в клопотанні, не є підставою для звільнення від сплати судового збору, оскільки звільнення відповідних органів від сплати судового збору не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України "Про судоустрій і статус суддів" та у процесуальних кодексах України.

Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).

Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.

Тому, звільнення від сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.

Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (далі – Закон № 484-VIII) зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

З огляду на наведене вважаю, що у задоволенні клопотання Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 484-VIII від 22.05.2015 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет на 2016 рік” мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1 378 грн.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, становить 1 378, 00 грн.

Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, у відповідності до вимог ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1 378 грн 00 к. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Керуючись статтями 87, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про звільнення від сплати судового збору – відмовити.

Апеляційну скаргу Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2016 року про повернення позовної заяви у адміністративній справі № 813/3683/16 за позовом Самбірського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області до Відкритого акціонерного товариства "Самбірський завод металооснастики" про стягнення заборгованості – залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз"яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення зазначених недоліків відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.В. Глушко