КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/8389/16
Суддя-доповідач Губська Л.В.
У Х В А Л А
06 грудня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська Л.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 03 жовтня 2016 року по справі за адміністративним позовом Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві до Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Трамвайно-тролейбусного депо ім..Шевченка про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 03 жовтня 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Позивач, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині стягнення судового збору та подання звіту про виконання постанови суду першої інстанції.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2016 року апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст.187 КАС України, а саме, до апеляційної скарги не додано документ про сплату апелянтом судового збору за подачу ним апеляційної скарги.
Апелянту надавався строк для усунення вказаних недоліків протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, копію ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2016 року апелянт отримав 23 листопада 2016 року.
Строк для усунення недоліків апеляційної скарги сплинув 28.11.2016 року.
На виконання ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2016 року апелянтом подано клопотання, в якому він просить звільнити від сплати судового збору у зв'язку з тим, що у кошторисі УПФУ непередбачені кошти на сплату судового збору та відсутні.
Разом з тим, як зазначено в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015р., зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, невнесення відповідних змін до бюджету не є підставою для звільнення від сплати обов'язкових платежів, зокрема судового збору.
Тобто, на погляд суду, відсутні достатні правові підстави для звільнення апелянта сплати судового збору.
Таким чином, оскільки, апелянтом вказівки суду апеляційної інстанції, викладені в ухвалі від 17 листопада 2016 року, виконані не були, апеляційну скаргу слід вважати неподаною та повернути апелянту.
Відповідно до ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Крім того, слід зазначити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного її подання, у разі усунення обставин, що стали перешкодою для відкриття апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 206, 212, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві - відмовити.
Апеляційну скаргу Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 03 жовтня 2016 року по справі за адміністративним позовом Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві до Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Трамвайно-тролейбусного депо ім..Шевченка про стягнення заборгованості - вважати неподаною та повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Л.В. Губська