Ухвала суду № 63188430, 29.11.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2016
Номер справи
826/26559/15
Номер документу
63188430
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/26559/15 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б. Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.

У Х В А Л А

Іменем України

29 листопада 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Суддів За участю секретаряВівдиченко Т.Р. Мамчура Я.С. Сорочко Є.О. Кондратенко Я.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Київської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Київської міської ради, третя особа: Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Київської міської ради, третя особа: Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про зобов'язання голови Київської міської ради надати земельну ділянку розміром 0,1 га в користування для ведення садівництва.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 серпня 2016 року позов задоволено частково.

Визнано дії Київської міської ради щодо відмови у розгляді клопотань (заяв) ОСОБА_5 про надання земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, код земельної ділянки: НОМЕР_1 - протиправними.

Зобов'язано Київську міську раду повторно розглянути клопотання позивача про надання дозволу щодо відведення земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, код земельної ділянки: НОМЕР_1.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, відповідач - Київська міська рада звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю, посилаючись на порушення судом норм процесуального і матеріального права.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_5 звернувся до Головного управління земельних ресурсів із заявою про передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Листом від 23.02.2011 р. №03-480/4848 Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради повідомило позивача, що, згідно зі статтею 9 Земельного кодексу України та статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийняття рішень щодо відведення земельних ділянок відноситься виключно до компетенції Київської міської ради.

ОСОБА_5 звернувся до Київської міської державної адміністрації з заявою про передачу земельної ділянки.

Листом №09/02-Ч-8017/2 від 18.11.2013 р. начальник управління з питань звернення громадян виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив позивача, що його звернення направлено до Київської міської ради для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Департамент земельних ресурсів Листом від 05.12.2013 р. №057021-25605 повідомив позивача про необхідність надання додаткових документів для розгляду його звернення.

Листом від 15.04.2014 р. № 057021-08/4-188-1289 Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив ОСОБА_5, що листом Департаменту містобудування та архітектури від 08.04.2014 р. № 3453/0/12/27-14 даний Департамент заперечує проти відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1, оскільки територія за функціональним призначенням належить частково до садибної забудови та частково до зелених насаджень захисної зелені. В матеріалах справи не вирішено питання проїзду до земельної ділянки.

Крім того, листом від 08.07.2015 р. № 006-1459 виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив гр. ОСОБА_5, що пунктом 14 ст. 2 Тимчасового порядку, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, якщо інше не передбачено законодавством.

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не розгляду та не надання йому земельної ділянки, звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 14 Конституції України, право власності на землю гарантується, це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону. Порядок та підстави набуття громадянами права власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності визначений Земельним кодексом України.

Статтею 5 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) передбачено, що земельне законодавство базується на таких принципах: а) поєднання особливостей використання землі як територіального базису, природного ресурсу і основного засобу виробництва; б) забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; в) невтручання держави в здійснення громадянами, юридичними особами та територіальними громадами своїх прав щодо володіння, користування і розпорядження землею, крім випадків, передбачених законом; г) забезпечення раціонального використання та охорони земель; ґ) забезпечення гарантій прав на землю; д) пріоритету вимог екологічної безпеки.

У п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних завданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Аналогічна правова норма закріплена в ч. 1 ст. 122 ЗК України, відповідно до якої сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ», місцеве самоврядування у місті Києві здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті ради (у разі їх утворення) та їх виконавчі органи.

Згідно п. «б» ст. 9 ЗК України, до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території, зокрема, належить здійснення передачі у власність земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, відповідно до цього Кодексу.

Статтею 116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться, зокрема, у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

В силу ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 1 Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від 28.02.2013 р. № 63/9120 «Про порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві» (далі - Тимчасовий порядок № 63/9120), дозвіл Київської міської ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки - прийняте за результатами розгляду клопотань фізичних та юридичних осіб рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або у встановлених цим порядком випадках доручення Київського міського голови чи заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.

Згідно ч. 1 ст. 5 Тимчасового порядку № 63/9120, зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в користування або у власність, звертається до Київської міської ради через приймальню Київради з земельних питань (крім громадян, які подають клопотання про передачу земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва або про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з метою одержання земельних ділянок для зазначених цілей в оренду) із клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

В силу ч. 5 ст. 5 Тимчасового порядку № 63/9120, у разі надходження до Департаменту земельних ресурсів клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з доданими документами, які не відповідають складу та змісту документів, встановлених цією статтею, або не дають можливості розглядати клопотання по суті (подано недостатньо відомостей та документів щодо правового статусу майна, розташованого на земельній ділянці, графічні матеріали не відповідають вимогам цієї статті), Департамент земельних ресурсів через приймальню Київради з земельних питань повертає їх зацікавленій особі на доопрацювання.

У випадку повернення клопотання Департамент земельних ресурсів письмово зазначає про підстави такого повернення.

Після усунення зацікавленою особою зазначених Департаментом земельних ресурсів недоліків повторне повернення клопотання не допускається.

У ст. 21 Тимчасового порядку № 63/9120 закріплено, що громадяни, зацікавлені в одержанні земельної ділянки у межах м. Києва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального гаражного та дачного будівництва чи ведення садівництва, подають безпосередньо до Київської міської ради клопотання про передачу земельної ділянки у власність, а у разі наміру одержати земельну ділянку для зазначених цілей в оренду - клопотання в довільній формі про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

У клопотанні про передачу земельної ділянки у власність, а у разі наміру одержати земельну ділянку в оренду - у клопотанні про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зазначаються цільове призначення ділянки, орієнтовний розмір і місце розташування земельної ділянки (далі - клопотання). У клопотанні, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», також, зазначається в довільній формі згода громадянина на обробку в ПК «Кадастр» його персональних даних, зазначених у клопотанні та доданих до нього документах.

До клопотання додаються: викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали у масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки; витяг з містобудівного кадастру; витяг з міського земельного кадастру; нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини при формуванні нової земельної ділянки (у разі необхідності вилучення земельної ділянки) або припинення права користування земельною ділянкою чи її частиною при формуванні нової земельної ділянки (у разі добровільної відмови від права користування земельною ділянкою) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (припинення права користування) земельної ділянки та умов її вилучення, а також документи, що посвідчують правонаступництво землекористувача, якщо таке було, або у разі ненадання чи відмови у наданні такої згоди - рішення суду про вирішення цього питання; нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд) та копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці; копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки в користування (у разі подачі клопотання щодо земельної ділянки, яка надавалась в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР) або довідка Департаменту містобудування та архітектури про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки (крім подачі клопотання щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення); копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку (за наявності, а у разі подачі клопотання щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення - обов'язково); копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України); копія паспорта громадянина; довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника (громадянина) представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

До згоди землекористувача на вилучення чи припинення права користування земельною ділянкою додаються: а) у разі виникнення права користування земельною ділянкою до 01.01.2013р. - копія документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку; б) у разі виникнення права користування земельною ділянкою після 01.01.2013р. - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права користування земельною ділянкою, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права користування земельною ділянкою.

Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань для опрацювання до Департаменту земельних ресурсів.

Підставами для відмови у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою можуть бути невідповідність ініціативи щодо місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законодавством порядку, подання зацікавленою особою неповного складу пакета документів, необхідних для одержання дозволу на розроблення документації із землеустрою, виявлення в документах, поданих зацікавленою особою, недостовірних відомостей та інші підстави, встановлені законодавством.

З метою визначення відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації Департамент земельних ресурсів надсилає клопотання з доданими до нього документами до Департаменту містобудування та архітектури, який у триденний термін надає Департаменту земельних ресурсів висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та наявним містобудівним умовам і обмеженням, що мають бути враховані при розробленні документації із землеустрою.

Департамент земельних ресурсів за результатами опрацювання клопотання та висновку Департаменту містобудування та архітектури готує проект рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою або проект відмови у наданні такого дозволу, який приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

Отже, зі змісту наведених правових положень вбачається, що єдиним компетентним органом влади, який уповноважений приймати рішення щодо надання земельних ділянок у межах міста Києва є Київська міська рада.

При цьому, законодавством регламентовано процедуру виділення у власність громадян земельних ділянок, початковим етапом якої є прийняття Київською міською радою рішення щодо надання дозволу заявнику на розроблення відповідного проекту землеустрою.

Разом з тим, колегією суддів встановлено, що ОСОБА_5 звернувся до Київської міської державної адміністрації з заявою про передачу земельної ділянки. Однак, листом №09/02-Ч-8017/2 від 18.11.2013 р. начальник управління з питань звернення громадян виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив позивача, що його звернення направлено до Київської міської ради для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Крім того, Департамент земельних ресурсів листом від 05.12.2013 р. №057021-25605 повідомив позивача про необхідність надання додаткових документів для розгляду його звернення.

Також, матеріали справи свідчать, що листом від 15.04.2014 р. № 057021-08/4-188-1289 Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив ОСОБА_5 про те, що листом Департаменту містобудування та архітектури від 08.04.2014 р. № 3453/0/12/27-14 даний Департамент заперечує проти відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1, оскільки територія за функціональним призначенням належить частково до садибної забудови та частково до зелених насаджень захисної зелені. В матеріалах справи не вирішено питання проїзду до земельної ділянки.

Разом з тим, листом від 08.07.2015 р. № 006-1459 виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив гр. ОСОБА_5, що пунктом 14 ст. 2 Тимчасового порядку, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, якщо інше не передбачено законодавством.

Таким чином, колегія суддів звертає увагу на те, що позивач звернувся до Київської міської ради з відповідним клопотанням про передачу йому земельної ділянки. Однак, жодного рішення за результатами розгляду вказаного клопотання позивача, ні його наступних звернень, Київською міською радою, всупереч з вимогами ч. 7 ст. 118 ЗК України та ст. 1 Тимчасового порядку № 63/9120, прийнято не було та, відповідно, питання щодо надання позивачу вказаного дозволу у встановленому законодавством порядку не вирішено.

При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що надання відповіді на вказане клопотання позивача та його наступні звернення листами Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу КМР (КМДА) не відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема ст. 118 ЗК України та Тимчасового порядку № 63/9120, щодо процедури розгляду клопотання особи про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки і Департамент взагалі не є компетентним суб'єктом владних повноважень для прийняття такого рішення, оскільки, як вбачається з наведених вище правових норм, Департамент уповноважений лише готувати висновки щодо надання земельних ділянок у власність громадян, а прийняття рішень з приводу таких питань належить до виключної компетенції Київської міської ради.

Аналогічний правовий підхід викладено у постанові Верховного Суду України від 10.12.2013 р. у справі № 21-358а13, висновки якого, у відповідності до ч. 1 ст. 244-2 КАС України, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, а також мають враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Також, аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 17.09.2015 р. у справі № 826/15147/14.

Крім того, колегія суддів звертає увагу й на те, що відповідність поданих позивачем клопотань та складу доданих документів вимогам Тимчасового порядку № 63/9120 відповідачем не заперечується.

У листах Департаменту, які були надіслані ОСОБА_5 у відповідь на його звернення (клопотання, заяви) та копії яких містяться в матеріалах справи, не вказано, які ж саме недоліки містить документація, подана позивачем з метою отримання дозволу для відведення земельної ділянки. Ні до суду першої інстанції, ні в ході апеляційного провадження, жодних доказів того, що такі недоліки дійсно є і були доведені до відома заявника (позивача) у порядку, визначеному чинним законодавством, зокрема ст. 5 Тимчасового порядку № 63/9120, відповідачем надано не було.

Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини та докази у їх сукупності, у відповідності до вимог ст. 86 КАС України, колегія суддів вважає, що, в даному випадку, відповідачем було допущено протиправні дії щодо відмови у розгляді клопотань (заяв) ОСОБА_5 про надання земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, код земельної ділянки: НОМЕР_1.

З огляду на зазначене, колегія суддів вважає безпідставними доводи апелянта про те, що Київською міською радою не допускалося бездіяльності щодо розгляду клопотання позивача, а Департаментом земельних ресурсів клопотання розглянуто, відповідно до вимог ст. 118 Земельного кодексу України та ст. 20 Тимчасового порядку № 63/9120.

Разом з тим, у своєму адміністративному позові ОСОБА_5 відповідних позовних вимог не заявляє, а лише просить суд зобов'язати голову Київської міської ради надати земельну ділянку розміром 0,1 га в користування для ведення садівництва.

Водночас, як зазначалося вище, процедура надання громадянам земельних ділянок складається з кількох послідовних етапів і звернення особи до Київської міської ради з клопотанням про надання земельної ділянки та, навіть, прийняття Київською міською радою відповідного рішення є лише початковим етапом зазначеної процедури, який передує прийняттю такого рішення, що, у свою чергу, є дискреційними повноваженнями відповідача, які у межах спірних правовідносин ним реалізовані не були.

При цьому, у відповідності до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 р. на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що зобов'язання голови Київської міської ради надати земельну ділянку розміром 0,1 га, буде втручанням в його дискреційні повноваження і не відповідає вимогам ст. 2 КАС України, а отже, в даному випадку, відсутні достатні та необхідні правові підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_5 саме у той спосіб, як про це просить позивач у своєму адміністративному позові.

Водночас, з урахуванням вищезазначених висновків та у відповідності до вимог ч. 2 ст. 11, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що з метою забезпечення повного і всебічного захисту прав позивача, необхідно вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання позивача про надання дозволу щодо відведення земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, код земельної ділянки: НОМЕР_1.

Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про часткове задоволення вимог адміністративного позову ОСОБА_5

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 КАС України).

При цьому, доводи викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновки суду першої інстанції та не знайшли свого належного підтвердження в суді апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Київської міської ради залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 серпня 2016 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Судді Вівдиченко Т.Р. Мамчур Я.С. Сорочко Є.О.

Повний текст ухвали виготовлено 05.12.2016 року

Головуючий суддя Вівдиченко Т.Р.

Судді: Мамчур Я.С

Сорочко Є.О.