Справа № 234/18296/16-к
Провадження № 1-кс/234/6009/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді - Демидової В.К.,
при секретарі - Ткачовій А.О.
за участю слідчого - Савків А.М.
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції Савків А.М. про продовження строку проведення позапланової виїзної ревізії , в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42015050000000712 від 16.12.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
02 грудня 2016 року слідчий в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодший радник юстиції Савків А.М. звернувся до суду з клопотанням про продовження строку проведення позапланової виїзної ревізії, в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42015050000000712 від 16.12.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивує тим, що третім слідчим відділом слідчого управління прокуратури Донецької області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015050000000712 від 16.12.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України.
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що посадові особи керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Слов'янське лісове господарство», зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, вступивши у змову із представниками недержавних комерційних організацій, залучених вказаними лісогосподарськими підприємствами за прямими договорами до виконання робіт з проведення вибіркових санітарних рубок лісових ресурсів, отримували прибуток за рахунок незаконної порубки та реалізації лісу.
Так, з метою незаконного збагачення вказані вище особи здійснювали заниження вартості деревини за рахунок підміни у відповідних документах сорту цієї деревини, а також зменшення вартості деревини за рахунок зміни діаметру та довжини одиниці сировини.
Таким чином, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні у сторони обвинувачення є обґрунтовані підстави вважати, що представники керівного складу Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства і підконтрольних йому ДП «Краснолиманське лісове господарство» та ДП «Слов'янське лісове господарство», з метою незаконного збагачення, причетні до привласнення та розтрати майна, яке належить державі.
Крім того, вказані вище факти свідчать про можливі умисні порушення при здійсненні фінансово-господарської діяльності з боку керівництва ДП «Краснолиманське лісове господарство», що може мати наслідком розтрату бюджетних коштів.
Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.
Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:
1) здійснює державний фінансовий контроль за:
- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
- дотриманням законодавства про державні закупівлі;
- діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи;
Територіальні органи Держфінінспекції України виконують покладені на Держфінінспекцію України завдання та функції в межах своїх повноважень на відповідній території.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Згідно положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить:
- надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
В ході досудового розслідування встановлено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження та потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи державної установи - Державного підприємства «Краснолиманське лісове господарство».
Таким чином, під час розслідування кримінального провадження виникла необхідність у призначенні та проведенні співробітниками Державної фінансової інспекції в Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717), розташованого за адресою: Донецька область, Лиман, вул. Чапаєва, буд. 1 «А» за період часу з 01.01.2016 по теперішній час строком 15 робочих днів, з 15.11.2016 по 05.12.2016 включно.
Так, ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 28.10.2016 у справі № 234/16273/16-к надано дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство». Відповідно до ухвали суду дозвіл на проведення перевірки надано на 15 робочих днів з 15.11.2016 по 05.12.2016 включно.
Відповідно до листа управління східного офісу держаудитслужби в Донецькій області від 01.12.2016 № 04-05-07-17-03/206, у зв'язку із великим обсягом досліджуваних питань, доцільно продовжити строк проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» на 5 робочих днів, тобто до 12.12.2016.
Виходячи з викладеного, з метою всебічного, повного, і неупередженого дослідження та встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність в продовженні строку проведення виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717) терміном 5 робочих днів по 12.12.2016.
Заслухавши слідчого, розглянувши клопотання з доданими матеріалами, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.6 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Нормою ч.7 цієї статті цього Закону встановлено, що позапланові ревізії субєктів господарювання проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого чи прокурора. Згідно з вимогами ч.ч.11, 12, п.п.2 ч.14 ст.11Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших субєктів господарської діяльності під розписку, а саме: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення; тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів; подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Відповідно до ст.99 КПК України, до документів як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав для надання дозволу на продовження строку проведення працівниками управління східного офісу держаудитслужби в Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство», з метою повної, всебічної та об'єктивної перевірки та для забезпечення розслідування в кримінальному провадженні та збирання доказів, необхідно подовжити термін проведення позапланової виїзної ревізії, яка призначена ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 28.10.2016 року.
Керуючись статтею 40 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», «Порядком взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України», затвердженим Наказом N 346/1025/685/53 від 19.10.2006 року, слідчий суддя ,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції Савків А.М. про продовження строку проведення позапланової виїзної ревізії , в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42015050000000712 від 16.12.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України- задовольнити.
Надати дозвіл на продовження строку проведення працівниками управління східного офісу держаудитслужби в Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Краснолиманське лісове господарство» (ЄДРПОУ 00991717), розташованого за адресою: Донецька область, м. Лиман, вул. Чапаєва, буд. 1 «А», на 5 робочих днів до 12.12.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяВ. К. Демидова