Постанова № 63162276, 01.12.2016, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
01.12.2016
Номер справи
127/24402/16-п
Номер документу
63162276
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 127/24402/16-п

Провадження № 3/127/7471/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.12.2016 м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С. Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в місті Вінниці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

11.11.2016 року о 20:35 год. в м. Вінниці по вул. Д. Нечая водій ОСОБА_1, в порушення вимог пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками наркотичного спяніння (порушення мови, координації рухів, зіниці очей не реагують на світло), від проходження огляду на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснивши, що того дня його зупинили працівники поліції та попросили документи. При перевірці документів у інспектора поліції виникла підозра, що він перебуває в стані наркотичного спяніння, запропонував пройти огляд та проїхати в лікарню. Пояснив, що не відмовлявся пройти огляд на визначення стану спяніння, хотів пройти огляд на місці, а в лікарню їхати відмовлявся, оскільки поспішав. Також вказав, що коли йому світили в очі, то його зіниці реагували на промені світла. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 ОСОБА_2 підтримав пояснення ОСОБА_1 та пояснив, що інспектор поліції порушив процедуру проходження огляду на визначення стану спяніння та зазначив, що інспектор повинен був провести огляд на місці в присутності двох свідків в порядку ст. 266 КпАП України з використанням спеціальних засобів. Просив закрити провадження в справі в звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що він працює інспектором поліції. Того дня він разом з напарником зупинили автомобіль, який порушив ПДР України, а саме: не працював задній стоп та затоноване скло. Під час перевірки документів було виявлено ознаки наркотичного спяніння, а саме: зіниці очей не реагували на промені світла, бліда шкіра, тремтіння пальців рук. Водію було запропоновано пройти огляд на визначення стану спяніння та проїхати в лікарню, оскільки такий огляд на місці не проводиться, а проводиться тільки у медичному закладі охорони здоровя. Водій довгий час думав, що йому робити, потім в присутності двох свідків відмовився проїхати в лікарню та пройти огляд на стан спяніння, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення за відмову від проходження огляду на стан спяніння.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 11.11.2016 року (а.с.2), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, згідно яких в їх присутності водій ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду (а.с.4, 5), матеріалами відео з нагрудної камери інспектора, оглянуті в судовому засіданні, де водію пропонувалось пройти огляд на стан спяніння та водій чітко відмовився від проходження огляду (а.с.19).

Посилання захисника на недійсність результатів огляду, оскільки порушена процедура огляду, встановлена ст. 266 КпАП України, суд вважає помилковими, оскільки в даному конкретному випадку правопорушення полягає у відмові від походження огляду, яка зафіксована працівниками поліції в присутності двох свідків, з використанням відео з нагрудних камер, що не суперечить ст. 266 КпАП України, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року та постанові КМУ від 17.12.2008 року №1103.

Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП забороняється керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до ч. 2, 3, 4, 5 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Згідно Розділу І п. 4 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року ознаками наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:

наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного спяніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);

звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;

сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;

почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Відповідно до Розділу І п. 6, 7Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан спяніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);

лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

7. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно достатті 266Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).

Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 про непричетність до вчиненого правопорушення, оскільки він надавав їх для уникнення можливості притягнення до відповідальності, так як вони спростовуються матеріалами справи, поясненнями свідків, відео з нагрудної камери інспектора поліції, а лише приймає як можливість уникнути відповідальності.

Заслухавши пояснення правопорушника, його захисника, свідка, дослідивши матеріали справи та враховуючи особу ОСОБА_1, який керував автомобілем з ознаками наркотичного спяніння, від проходження медичного огляду відмовився в присутності двох свідків, що підтверджується письмовими поясненнями свідків, відео з нагрудної камери інспектора поліції, що не заперечує сам правопорушник, чим наражав на небезпеку інших учасників дорожнього руху, раніше притягуєвався до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху України, вважаю, що правопорушника слід притягнути до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами з метою його виховання та недопущення нових правопорушень у майбутньому, оскільки правопорушник відмовився та ухилився від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на визначення стану сп'яніння, що є підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з нього судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, 130 ч.1, 221, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_4 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 коп. судового збору на рахунок УДКСУ у м. Вінниці, код платежу: 22030101, код ЄДРПОУ банку: 38054707, банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015, рахунок: 31215206700002.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: