Господарський суд Чернігівської області
______________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20Тел. 676-311, факс 7-44-62
УХВАЛА
"05" грудня 2016 р.Справа № 927/1152/15
КРЕДИТОР: Чернігівська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області 14000, м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 6БОРЖНИК: Закрите акціонерне товариство «Інтерліс» 14001, м. Чернігів, вул. Ціолковського, 11про визнання боржника банкрутом Суддя А.С.Сидоренко
Ухвала виноситься без виклику представників учасників провадження у справі про банкрутство.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державною податковою інспекцією у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області (надалі кредитор) подана заява про порушення справи про банкрутство закритого акціонерного товариства «Інтерліс» (надалі боржник) на підставі ст. ст. 10, 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі Закон про банкрутство), яка ухвалою господарського суду Чернігівської області від 21.10.2015р. була прийнята до розгляду.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 18.01.2016р. порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Оголошення про порушення справи про банкрутство було оприлюднено на офіційному веб сайті Вищого господарського суду України 18 січня 2016 року за № 27322.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 24.03.2016р. затверджений реєстр вимог кредиторів.
Постановою господарського суду Чернігівської області від 30.06.2016р. припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_1, боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 11.07.2016р. зупинено провадження у справі до закінчення розгляду апеляційної скарги на вказану вище постанову від 30.06.2016р. та повернення матеріалів справи до місцевого господарського суду.
15 липня 2016 року до господарського суду Чернігівської області надійшла заява Чернігівського міського центру зайнятості про визнання кредиторських вимог до боржника в сумі 3704,76 грн.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 15.08.2016р. вирішення питання про прийняття вищевказаної заяви було відкладено до повернення матеріалів справи № 927/1152/15 до місцевого господарського суду та поновлення провадження у справі.
14 листопада 2016 року матеріали справи № 927/1152/15 після перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку судами вищих інстанцій, були повернуті до господарського суду Чернігівської області, у звязку з чим ухвалою суду від 17.11.2016р. поновлено провадження у справі.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 21.11.2016р. зобовязано Чернігівський міський центр зайнятості в строк до 02 грудня 2016 року включно усунути недоліки поданої заяви, а саме: надати докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а також докази направлення копії заяви про визнання кредиторських вимог та доданих до неї документів на адреси боржника та розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_1 При цьому, заявник був попереджений про те, що у разі неусунення недоліків заяви у встановлений строк, господарський суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Вказана вище ухвала суду була отримана заявником 22.11.2016р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 1400603978090.
01 грудня 2016р. до господарського суду Чернігівської області надійшло клопотання (від 28.11.2016р. № 05/4493) Чернігівського міського центру зайнятості про звільнення від сплати судового збору. В обгрунтування даного клопотання кредитор посилається на те, що згідно Положення про Чернігівський міський центр зайнятості він є неприбутковою державною установою, що фінансується за рахунок коштів Фонду. Доходи, отримані центром зайнятості, згідно ч. 1 ст. 16 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» використовуються виключно на цілі, визначені ч. 2 цієї статті.
Кошторис видатків центру зайнятості затверджується директором Чернігівського обласного центру зайнятості в межах кошторису видатків останнього. Здійснення Чернігівським міським центром зайнятості видатків, у т.ч. на сплату судового збору, можливе лише згідно з кошторисом видатків, що затверджується у встановленому законодавством порядку.
Кошторисом видатків Чернігівського міського центру зайнятості на 2016 рік передбачені видатки на сплату судового збору, проте на даний час вони не профінансовані, на підтвердження чого надана довідка від 28.11.2016р. № 06/4492.
Отже, у звязку з відсутністю відповідного фінансування центр зайнятості не має можливості сплатити судовий збір за подання заяви про визнання грошових вимог до боржника та надати суду відповідні докази.
Розглянувши клопотання Чернігівського міського центру зайнятості про звільнення від сплати судового збору, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне:
положеннями ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство передбачено, що до заяви в обовязковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Питання про звільнення від сплати судового збору з підстав майнового стану сторони вирішується судом в кожному конкретному випадку залежно від обставин справи та обґрунтованості доводів сторони належними і допустимими доказами на підтвердження того, що майновий стан сторони перешкоджає сплаті нею судового збору в установленому порядку і розмірі, а також на засадах рівності всіх учасників судового процесу (в тому числі й органів державної влади) перед законом і судом.
На думку суду, відсутність відповідного фінансування при наявності у кошторисі Чернігівського міського центру зайнятості на 2016 рік видатків на сплату судового збору не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору.
Крім того, станом на 05.12.2016р. заявником не надано доказів направлення копії заяви про визнання кредиторських вимог та доданих до неї документів на адреси боржника та розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_1
Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону про банкрутство, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Керуючись ст. 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву про визнання кредиторських вимог до боржника в сумі 3704,76 грн. та додані до неї документи повернути без розгляду Чернігівському міському центру зайнятості (14017, м. Чернігів, вул. Попудренка, 14).
Суддя А.С. Сидоренко