Ухвала суду № 63101782, 23.11.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.11.2016
Номер справи
826/14363/15
Номер документу
63101782
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

з питань скасування заходів реагування щодо державного нагляду

23 листопада 2016 року м. Київ № 826/14363/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Шулежка В.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатами розгляду адміністративної справи за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Інком-ЛПГ» про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (далі – позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Інком-ЛПГ» (далі – заявник, ТОВ «Інком-ЛПГ») про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи АГЗП ТОВ «Інком-ЛПГ» за адресою: вул. Короленківська, 16/20 у Голосіївському районі м. Києва шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень АГЗП ТОВ «Інком-ЛПГ» за адресою: вул. Короленківська, 16/20 у Голосіївському районі м. Києва.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.08.2015 адміністративний позов задоволено повністю.

ТОВ «Інком-ЛПГ» подано до суду заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), оскільки вважає, що обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування перестали існувати та усунуті.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.10.2016 призначено судове засідання щодо розгляду вказаної заяви.

Представник заявника в судовому засіданні підтримав заяву в повному обсязі та просив скасувати заходи реагування, застосовані постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.08.2015.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав до суду письмові пояснення, в яких зазначив, що Головним управлінням проведена позапланова перевірка відповідача, за результатами якої складено акт, яким зафіксовано, що ТОВ «Інком-ЛПГ» не усунуло виявлені порушення у повному обсязі.

Частиною 13 ст. 183-2 КАС України передбачено, що заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом. Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням положень ч. 6 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів справи.

Розглянувши заяву та додані до неї документи, оцінивши повідомлені сторонами обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає заяву необґрунтованою, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України визначено, що особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами.

Підставою для вжиття заходів реагування стало виявлення під час проведення планової перевірки в період з 25.06.2015 по 30.06.2015 порушень ТОВ «Інком-ЛПГ» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють реальну загрозу життю та здоров'ю людей, які працюють, перебувають на підприємстві, відображені в акті перевірки від 30.06.2015 №131.

В обґрунтування поданої заяви про скасування заходів реагування, заявник посилається на те, що станом на момент подання заяви про скасування заходів реагування ТОВ «Інком-ЛПГ» у повній мірі виконано вимоги закону щодо додержання вимог законодавства у сферах пожежної техногенної безпеки, цивільного захисту, більшість порушень усунуті, що підтверджується результатами проведеної позапланової перевірки в період з 20.09.2016 по 21.09.2016, результати якої відображені в акті №158, а інші порушення продовжують усуватись та, на думку заявника, не є такими, що створюють реальну загрозу життю та здоров’ю людей.

Водночас, дослідивши подані сторонами докази, в тому числі акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки №163, судом встановлено, що позивачем під час проведення позапланової перевірки відповідача виявлені порушення правил та норм пожежної та техногенної безпеки, які не усунуті в повному обсязі, а саме: в порушення розділу VI п.10.1 ППБУ не надані підтверджуючі матеріали щодо межі вогнестійкості опори резервуарів газів не менше R 120 відповідно до п.2.5.12 Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 №376, зареєстрованої в МЮУ 20.06.2006 за №291/12165; в порушення розділу VI п.10.1 ППБУ відстань від резервуару АГЗП до листяних порід менше 20 м в порушення табл.4 Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 №376, зареєстрованої в МЮУ 20.06.2006 за №291/12165; в порушення ст. 53, 69 Кодексу цивільного захисту України АГЗП не обладнано системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення і локальною (об’єктовою) системою оповіщення.

Між тим, звертаючись до суду із заявою про скасування заходів реагування у даній справі, відповідач не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження усунення ним усіх порушень, що були виявлені при проведенні перевірки, як і доказів того, що порушення, відображені в акті перевірки №158 продовжують усуватися.

За таких обставин, суд приходить до висновку про передчасність та необґрунтованість поданої відповідачем заяви, а відтак про відсутність підстав для її задоволення.

Водночас суд роз’яснює позивачеві, що відповідно до частини дванадцятої статті 183-2 КАС України він має право повторно звернутись до суду із заявою про скасування заходів реагування із наданням відповідних підтверджуючих документів.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 183-2 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Інком-ЛПГ» про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.08.2015 у справі №826/14363/15 відмовити.

Копію ухвали надіслати особам, що беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Шулежко