ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
"01" грудня 2016 р.№ 916/3273/16
Суддя Степанова Л.В., розглянувши матеріали вх.№3505/16 від 29.11.2016р.
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКА";
до відповідача ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради;
про визнання протиправними та скасування наказу та постанови
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕКА" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом до відповідача ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування наказу №01-13/35ДАБК від 26.10.2016р. та постанови №039/16 від 08.11.2016р.
Згідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України Підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
В позовній заяві позивач просить визнати протиправними та скасувати наказ №01-13/35ДАБК від 26.10.2016р. та постанову №039/16 від 08.11.2016р. ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Згідно Положення про ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, затвердженого Рішенням Одеської міської ради №579-VII від 27.04.2016р., ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради є виконавчим органом Одеської міської ради та створено відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність" та інших нормативно-правових актів з метою здійснення архітектурно-будівельного контролю на території м. Одеси. ОСОБА_1 під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, а також підприємствами, установами та організаціями, в тому числі з органами виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням природоохоронних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, вимог у сфері охорони праці, енергозбереження та інших вимог, передбачених законом, а також з органами внутрішніх справ, прокуратури, державної. статистики та іншими правоохоронними і контролюючими органами. ОСОБА_1 відповідно до покладених на нього завдань зокрема здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, проектної документації щодо об'єктів, розташованих у межах відповідних населених пунктів; здійснює контроль за виконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю; розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю; розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності із прийняттям відповідних рішень.
Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Враховуючи, що позивачем оскаржуються акти ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, який є суб'єктом владних повноважень то даний спір не підлягає розгляду в господарських судах.
Відповідно до п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у прийнятті позовної заяви.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
1. В прийнятті позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКА" до відповідача ОСОБА_1 державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування наказу та постанови - відмовити.
Додаток на 72 (сімдесят два) аркушах.
Суддя Л.В. Степанова