ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2016 р.м.ОдесаСправа № 507/582/16-а
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Дармакука Т.П.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:
Судді доповідача - Потапчука В.О.
суддів - Жука С.І.
- Семенюка Г.В.
при секретарі - Алексєєвої Н.М.
за участю представника апеллянта - ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на додаткову постанову Любашівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Любашівського об'єднаного управління пенсійного фонду України в Одеській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся із заявою про винесення додаткового рішення , вказуючи на те що постановою Любашівського районного суду Одеської області від 16.05.2016 року його позов задоволено. Проте, судом не ухвалено рішення щодо іншої позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату пенсії шляхом перерахунку із врахуванням розміру посадового окладу згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № Р-01/16-149 від 25.04.2016 р. В зв'язку із цим, позивач просив прийняти додаткову постанову.
Додатковою постановою Любашівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2016 року в задоволенні позову в частині вимог про зобов'язання Любашівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити розрахунок та виплату пенсії шляхом перерахунку із врахуванням розміру посадового окладу згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № Р-01/16-149 від 25.04.2016 року - відмовлено.
Не погоджуючись з додатковою постановою суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права у зв'язку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану додаткову постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовну вимогу.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Любашівського районного суду Одеської області від 16.05.2016 року задоволений позов ОСОБА_3 до Любашівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання вчинити певні дії. При цьому , визнано протиправними дії Любашівського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_3 у включенні до розрахунку пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» сум виплат матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, та інших виплат, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування. Також вказаною постановою зобов'язано Любашівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити розрахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 з 25.04.2016 р., з урахуванням «інших видів виплат» згідно довідки Любашівської районної ради Одеської області від 25 .04.2016 року за № Р-0/16-148, як передбачено про складові заробітної плати відповідно до вимог ЗУ «Про державну службу», за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.12.2011 р. № 5-1, з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утриманні страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року- єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 90 % середньомісячного заробітку , та з урахуванням виплачених сум.
Проте, судом першої інстанції при прийнятті постанови не вирішено питання про щодо однієї із вимог, а саме про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату пенсії шляхом перерахунку із врахуванням розміру посадового окладу згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № Р-01/16-149 від 25.04.2016 р. , хоча зазначена вимога позивачем заявлялася.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в Любашівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області і отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» , що підтверджується розпорядженням відповідача.
25.04.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку раніше призначеної йому пенсії з врахуванням нової суми окладу, додавши довідку Любашівської районної ради від 25.04.2016 р..
Відповідачем відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням нової суми окладу.
При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити розрахунок та виплату пенсії шляхом перерахунку із врахуванням розміру посадового окладу згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № Р-01/16-149 від 25.04.2016 р.
Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.
Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-ХІІ) у редакції, яка була чинною станом на час призначення пенсії позивачу, передбачалось, що в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Однак, в наступному законодавство, яке регулює зазначені правовідносини, змінилось.
Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01 січня 2015 року, внесено зміни до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» і викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».
Колегія суддів вважає правильним посилання суду першої інстанції на те, що на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок внесено зміни, які набрали чинності 01 січня 2015 року, в статтю 37-1 Закону України «Про державну службу», що регулює порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців та фактично скасовано норми законодавства, які визначали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою та підстави для такого перерахунку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка діє з 15 грудня 2015 року, було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865, а саме, виключено п.4, яким було визначено умови перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу».
Зі змісту постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013, вбачається, що регламентовано лише питання щодо упорядкування структури заробітної плати та її індексації працюючим державним службовцям і не передбачено ані можливості, ані механізму перерахунку пенсії державного службовця , у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати.
Таким чином, з 15 грудня 2015 року діючим законодавством України не визначено суб'єктивного права, як і не передбачено підстав, порядку реалізації, обов'язку органів Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу».
На час звернення позивача до управління Пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не було прийнято.
Отже, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що оскільки чинним законодавством України скасовано право на перерахунок призначених пенсій державних службовців у зв'язку з підвищенням окладів з 01.01.2015 , а Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок проведення такого перерахунку, жодних підстав для визнання протиправними дій (бездіяльності) управління Пенсійного фонду та проведення перерахунку призначеної пенсії не вбачається.
Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті оскаржуваної постанови суд першої інстанції дійшов вірних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 183-2,195, 196, 200,206,211,254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення, а додаткову постанову Любашівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Любашівського об'єднаного управління пенсійного фонду України в Одеській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,- залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 24.11.2016 року
Суддя-доповідач: Потапчук В.О.
Судді: Жук С.І.
Семенюк Г.В.