Справа №2-640/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2008 року Харцизький міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ткаченко Л.Я.
при секретарі Ранковоъ О.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Харцизьку цивільну справу за позовом
Харцизьких електричних мереж ВАТ "Донецькобленерго" до ОСОБА_1
про стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми 1720, 74грн. Позов мотивує тим, що відповідачка є споживачем електроенергії, і робітниками ХЕМу у період з грудня 2005 року по березень 2006 року було неодноразово виявлено безоблікове споживання відповідачкою електроенергії без дозволу енергопостачальника, що є порушенням Правил користування електроенергією для населення. З цього приводу були складені акти та проведені розрахунки збитків, загальна сума яких складає 929, 92грн. Добровільно відшкодовувати завдані збитки відповідачка відмовляється. Окрім того, за нею значиться заборгованість за спожиту електроенергію за період з січня 1999 року по жовтень 2007 року на суму 790, 82грн. Загальний розмір заборгованості складає 1720, 74грн.
У попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та дав свідчення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві. Відповідачка позов визнала у повному обсязі.
За таких підстав суд вважає за можливе постановити рішення у справі при проведенні попереднього судового засідання.
Суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав. Суд встановив, що відповідачка ОСОБА_1 мешкає в квартирі №5 будинку №13 по вулХМаркса у м. Зугресі та є побутовим споживачем електричної енергії.
23.12.2005 року контролерами ХЕМу за вказаною адресою було виявлене порушення споживачем ОСОБА_1 Правил користування електричною енергією для населення, що виразилось в самовільному підключенні електропроводки квартири шляхом самовільного зняття пломби енергонагляду на приладі обліку електроенергії після відключення за заборгованість. В подальшому те саме порушення було виявлене 12.08.2005 року, 11.02.2005 року, 22.03.2006 року.
Факти вказаних порушень відображені в актах про порушення Правил користування електричною енергією для населення №195840 від 23.12.2005 року; №197715 від 12.08.2005 року; №030268 від 11.02.2005 року; №054016 від 22.03.2006 року.
Відповідно до п.48 Правил користування електричною енергією для населення споживач несе відповідальність згідно з законодавством за розкрадання електричної енергії.
Згідно з п.53 вищезазначених Правил відповідно до Методики нарахування кількості збитків, спричинених енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем зазначених Правил, був зроблений перерахунок суми збитків, завданих відповідачкою ОСОБА_1В, загальний розмір яких становить 929, 92грн.
Суд вважає, що вказана сума підлягає стягненню з відповідача, оскільки вона є обгрунтованою та повністю доведеною матеріалами справи.
Із особового рахунку ОСОБА_1 вбачається, що вона має заборгованість за спожиту електроенергію за період з січня 1999 року по жовтень 2007 року в сумі 790, 82грн., яка також підлягає стягненню у повному обсязі.
В порядку ст. 88 ЦПК України з відповідачки на користь позивача слід стягнути судовий збір в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30грн.
Керуючись п.п.48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999р., ст. ст. 10, 11, 60, 88ч.2, 209, 213, 214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заявлений позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась у с. Широке Донецької області, на користь Харцизьких електричних мереж ВАТ "Донецькобленерго" заборгованість в сумі 1720, 74грн. (на р/р 26039333685311 у відділенні ПІБ м. Харцизька, МФО 334345, код 00130932), а також в судовий збір в сумі 51грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30грн. (на п/р 260053685311 у відділенні ПІБ м. Харцизька, МФО 334345, код 00130932).
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд. Заяву про оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подання заяви про оскарження.
Судове рішення № 6305225, Харцизький міський суд Донецької області було прийнято 05.02.2008. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-640/2008. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: