Постанова № 63042817, 29.11.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.11.2016
Номер справи
826/16623/16
Номер документу
63042817
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29 листопада 2016 року 13 год. 30 хв. № 826/16623/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Данилишина В.М. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Київській області до комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" про застосування до відповідача заходів реагування.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва, з урахуванням усунення виявлених недоліків, надійшов позов Головного управління Держпраці у Київській області (далі - позивач) до комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" (далі - відповідач) про застосування до відповідача заходів реагування шляхом:

- заборони виконання зварювальних робіт;

- заборони робіт щодо зберігання балонів;

- заборони виконання газонебезпечних робіт;

- заборони робіт у колодязях, траншеях;

- заборони експлуатації ліфтів, а саме:

1) реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б;

2) реєстр №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4;

3) реєстр №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А;

4) реєстр №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8;

5) реєстр №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б;

6) реєстр №57, 58, 59, 11877, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А;

7) реєстр №425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 5;

8) реєстр №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1;

9) реєстр №1960 (1п.), 1997 (2п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2;

10) реєстр №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4;

11) реєстр №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 24-Б;

12) реєстр №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2;

13) реєстр №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5;

14) реєстр №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14;

15) реєстр №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9 - до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

Відповідною ухвалою суду, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.

Протягом судового розгляду справи письмові заперечення проти позову та докази на їх обґрунтування, або письмова заява про визнання позову від відповідача до суду не надійшли.

Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

На підставі наказу від 20 вересня 2016 року №1750 "Про затвердження плану перевірок суб'єктів господарювання (виробничих об'єктів) на IV квартал 2016 року", повідомлення про проведення планової перевірки суб'єкта господарювання від 22 вересня 2016 року №5.2175 та за наявності направлення на проведення планової перевірки від 29 вересня 2016 року №5.2/389, позивачем проведено планову перевірку дотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, за результатами якої 17 жовтня 2016 року складено акт №5.2/066/353 перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта), згідно з яким, у ході перевірки виявлено факт допущення відповідачем ряду порушень законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки, а саме:

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не організовано оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування; не здійснюється контроль за використанням засобів індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці (ст. 13 Закону України "Про охорону праці" (далі - Закон №2694-12);

- не одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: зварювальні роботи; зберігання балонів; газонебезпечні роботи; роботи в колодязях, траншеях (ст. 21 Закону №2694-12);

- до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за відсутності висновку психофізіологічної експертизи (ст. 5 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме: не розроблено і не затверджено положення, а саме: керівник підприємства не затвердив Положення про енергетичну службу підприємства, що є порушенням вимог п. 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Служба (відділ) охорони праці не виконує свої функції, а саме не здійснює контроль за: своєчасним проведенням необхідних випробувань; організацією зберігання, прання, хімічного чищення, сушіння, знепилювання і ремонту спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, що є порушенням вимог п. 3.14. НПАОП 0.00-4.35-04 "Типового положення про службу охорони праці" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Працівників не ознайомлюють з планом-графіком проведення навчання та перевірки знань, що є порушенням вимог п. 3.2. НПАОП 0.00-4.12-05 "Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. В наказі про прийняття працівників на роботу не робиться запис про проведення вступного інструктажу, що є порушенням вимог п. 6.3. НПАОП 0.00-4.12-05 "Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Не оформлено титульний аркуш інструкцій з охорони праці що діють на підприємстві згідно з додатком 3, що є порушенням вимог п. 4.3.9. НПАОП 0.00-4.15-98 "Положення про розробку інструкцій з охорони праці" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Видача інструкцій керівникам структурних підрозділів (служб) провадиться службою охорони праці з реєстрацією в журналі обліку видачі інструкцій не за формою наведеною в додатку 7, що є порушенням вимог п. 5.3. НПАОП 0.00-4.15-98 "Положення про розробку інструкцій з охорони праці" (ст. 14 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавець не організував на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам, що є порушенням вимог п. 4.7 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавцем не визначено прядок зберігання теплого спеціального одягу і спеціального взуття з настанням теплої пори року з урахуванням інструкції з їх експлуатації, що є порушенням вимог п. 4.8 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме не здаються на зберігання ЗІЗ, закріплені за працівниками, яке повинно бути здійснено за поіменним списком працівників, яким вони були видачі, та після зберігання теплий спеціальний одяг і спеціальне взуття в належному стані не повертаються тим працівникам, від яких вони були прийняті на зберігання, що є порушенням вимог п. 4.9 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме видача не всіх ЗІЗ обліковується в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, форма якої наведена в додатку 1 до Положення, що є порушенням вимог п. 4.10 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме повернення працівниками ЗІЗ не обліковується в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, форма якої наведена в додатку 1 до Положення, що є порушенням вимог п. 4.10 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме спеціальне взуття не підлягає регулярному чищенню та змащуванню для чого працівникам не забезпечено відповідні умови (місця для чищення взуття, щітки, мазі тощо), що є порушенням вимог п. 6.10 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавець не забезпечив приймання і перевірку ЗІЗ, що надходять на підприємство, на їх відповідність вимогам нормативних документів (ДСТУ, ГОСТ, ТУ) для чого не створено комісію з представників адміністрації, профспілкової організації підприємства (уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці, за відсутності профспілок), що є порушенням вимог п. 3.6 НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме вимоги інструкцій з експлуатації засобів індивідуального захисту не включені до відповідних розділів обов'язкових для виконання працівниками інструкцій з охорони праці, що є порушенням вимог п. 1.9. НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- роботодавець не забезпечив утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, а саме догляд та обслуговування ЗІЗ ні підприємстві не виконується підготовленим персоналом, який знає вимоги інструкцій з їх експлуатації чи спеціалізованою організацією. Інформацію щодо догляду й обслуговування не надають кожному працівнику, який використовує ЗІЗ, при їх видачі та при проведенні періодичних інструктажів з питань охорони праці, що є порушенням вимог п. 6.4. НПАОП 0.00-4.01-08 "Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту" (ст. 8 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Не проведено первинну атестацію зварників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, які раніше не проходили перевірку на допуск до зварювання об'єктів та обладнання згідно з п. 1.1. "Правила атестації зварників", що є порушенням п. 2.2. НПАОП 0.00-1.16-96 "Правил атестації зварників" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Не проведено періодичну атестацію зварників ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, з метою підтвердження рівня їхньої професійної кваліфікації і продовження терміну дії посвідчення на допуск до виконання відповідних зварювальних робі, що є порушенням п. 2.4. НПАОП 0.00-1.16-96 "Правил атестації зварників" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Не чинне посвідчення про проходження атестації зварників ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, оскільки не виконана наступна вимога: не підтверджено через кожні 6 місяців службою зварювання на виробництві з відміткою в посвідченні, що зварник постійно займається зварювальними роботами, у відповідності з отриманим допуском, що є порушенням п. 8.1. та п. 8.1.1. НПАОП 0.00-1.16-96 "Правил атестації зварників" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проводилась перевірка спрацювання захисту електрообладнання при системі живлення з глухо заземлюючою нейтраллю. Не представлені протоколи замірів ізоляції (петля-фаза-нуль), що є порушенням вимог п. 7.6.36 НПАОП 40.1-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів" затверджені наказом Держохоронпраці від 09 січня 1998 року №4, зареєстровані Міністерством юстиції України 10 лютого 1998 року за №93/2533 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проводяться щомісячні перевірки електроінструмента на відсутність замикання на корпус, цілісність защемлюваного контуру, цілісність ізоляції живильних проводів та відсутність оголених струмопровідних частин, що є порушенням вимог п. 15.3.19 ДБН А.3.2-2-2009 "ССБТ. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення", затверджені наказами Мінрегіонбуду Україні від 27 січня 2009 року №45, від 04 червня 2010 року №202, від 25 травня 2011 року №53 та від 30 грудня 2011 року №417; НПАОП 45.2-7.02-12 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Окремі двірники не користуються спецодягом спецвзуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до НАОП 0.05-3.02-90, що є порушенням вимог п. 4.5 НАОП 9.0.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не всі контейнери для зберігання сміття оснащені кришками та ручками, що є порушенням вимог п. 5.2 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Зазори між кришкою контейнера та корпусом перевищують норму (4 мм), що є порушенням вимог п. 5.3 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не всі колеса контейнерів банда жовані гумою, що є порушенням вимог п. 5.4 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Дно, бічні панелі та ущільнення задньої кришки деяких контейнерів не забезпечують герметичність на висоті до 200 мм, що є порушенням вимог п. 5.10 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Окремі сміттєкамери не оснащені вентиляцією, не обладнані гарячим та холодним водопроводом та каналізацією, що є порушенням вимог п. 5.16 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Період тимчасового зберігання побутових відходів у контейнерах не погоджений з місцевою санітарно-епідеміологічною службою, що є порушенням вимог п. 6.4 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Наповненість відходами до верхнього краю контейнерів значно перевищують норму (10-15 см. до краю), що є порушенням вимог п. 6.5 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Побутові відходи ущільнюються у контейнерах, що є порушенням вимог п. 6.6 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. В сміттєзбірниках сміттєпроводу відбирається вторинна сировина, що є порушенням вимог п. 6.10 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Ствол сміттєпроводу очищується без застосування металевого прута, що має ручку у вигляді кільця, що є порушенням вимог п. 6.12 НПАОП 90.00-1.05-00 "Правила охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів" затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06 жовтня 2000 року №268 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Вантажопідіймальний кран не споряджений паспортом, що є порушенням вимог п. 5.1.10 "Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів" (далі - НПАОП 0.00-1.01-07) (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Кран не зареєстрований в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці, що є порушенням вимог п. 7.1 НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Крану не проведено періодичний технічний огляд, що є порушенням вимог п. 7.3.3 НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Крану не проведено експертне обстеження у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням вимог п. 21 "Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року №687 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутній журнал обліку вантажозахоплювальних пристроїв, що є порушенням вимог п. 7.3.26 НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Для виконання робіт краном відсутні ПВР або технологічні карти, що є порушенням вимог п. 7.5.6., 7.5.15. НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не розроблені способи безпечного стропування, обв'язування вантажів, що є порушенням вимог п. 7.5.14 НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконуються вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Підйомник зав. №979 не зареєстрований в територіальних органах Держнаглядохоронпраці України до введення в експлуатацію, що є порушенням вимог п. 6.1.1 НПАОП 0.00-1.36-03 "Правила будови і безпечної експлуатації підйомників" (далі - НПАОП 0.00-1.36-03) (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутній запис в паспорті підйомника номера і дати наказу про призначення працівника, відповідального за утримання підйомників у справному стані, а також посада, прізвище, ім'я та по-батькові та його підпис, що є порушенням вимог п. 6.2.2.5, 6.2.3 НПАОП 0.00-1.36-03 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутнє рішення про можливість експлуатації підйомника зав. №979, що є порушенням вимог п. 6.2.2.5, 6.2.3 НПАОП 0.00-1.36-03 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутній графік ремонту вантажопідіймальних кранів, що є порушенням вимог п. 5.2.13. НПАОП 0.00-1.01-07 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Ліфти реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, не перереєстровано, після передачі їх в експлуатацію іншому суб'єкту господарювання, що є порушенням вимог п. 9.1.6 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено експертне обстеження ліфтів реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням вимог п. 9.6.1 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням вимог п. 9.6.1 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, у яких закінчився зазначений у паспорті термін роботи; не проведено експертне обстеження; не проведено позачерговий огляд, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не забезпечено наявність правил користування пасажирськими ліфтами самостійного користування реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, в яких зазначаються короткі відомості про порядок користування ліфтом, що є порушенням вимог п. 9.7.12 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: відсутнє освітлення шахт ліфтів, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. До паспортів ліфтів реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфти реєстр. №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4, ліфти реєстр. №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфти реєстр. №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8, ліфти реєстр. №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, ліфти реєстр. №57, 58, 59, 11877, 118776, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, не занесено посаду, ім'я та по-батькові і підпис працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів та за його справний стан, дату й номер наказу про призначення й закріплення за ними ліфтів, що є порушенням вимог п. 9.7.8 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфта реєстр. №20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, з несправностями, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта, а саме під порогом кабіни ліфта не встановлено вертикально щит, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфта реєстр. №20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б, ліфта реєстр. №19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А, ліфта реєстр. №20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б, з несправними пристроями безпеки, а саме не встановлено пристрій для відкривання малої стулки дверей, шахти ліфта, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не внесені зміни до конструкторської документації ліфта реєстр. №59, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А, після проведення модернізації, а саме (заміни лебідки ліфта), зміни не завірені організацією, яка вносила ці зміни, та не узгоджені з підприємством виробником ліфта або організацією розробником конструкторської документації, що є порушенням п. 6.1.10 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. За адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1, реєстр. №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2, реєстр. №1960 (1п.), 1997 (2п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4, реєстр. №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), не перереєстровано, після передачі їх в експлуатацію іншому суб'єкту господарювання, що є порушенням п. 9.1.6. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено експертне дослідження ліфтів за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1, реєстр. №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2, реєстр. №1960 (1п.), 1997 (2п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4, реєстр. №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1, реєстр. №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2, реєстр. №1960 (1п.), 1997 (2п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4, реєстр. №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконано вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1, реєстр. №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2, реєстр. №1960 (1п.), 1997 (2п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4, реєстр. №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), у яких закінчився зазначений у паспорті термін роботи; не проведено експертне обстеження; не проведено позачерговий технічний огляд, що є порушенням п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконано вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфта реєстр. №425 (3п.) за адресою: вулиця Євгена Коновальця, 5, з несправностями, які впливають на безпечну експлуатацію, а саме відсутнє освітлення машинного приміщення ліфта, що є порушенням п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконано вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1, реєстр. №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2, реєстр. №1960 (1п.), 1997 (2п.), вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4, реєстр. №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), з несправностями, які впливають на безпечну експлуатацію, а саме не освітлені підходи машинних приміщень ліфтів, що є порушенням п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконано вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 5, ліфти реєстр.№425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), бульвар Лесі Українки, 24-Б, реєстр. №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), у яких мають місце несправності, які впливають на безпечну експлуатацію, а саме відсутнє обрамлення дверного прорізу купе кабіни та частково шахти ліфта, що є порушенням п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконано вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфта реєстр. №455 (2п.) за адресою: вулиця Євгена Коновальця, 5, у якого мають місце несправності, які впливають на безпечну експлуатацію, а саме зруйнована пружина на противазі підвісної системи ліфта, що є порушенням п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Ліфти реєстр. №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2; реєстр. №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5; реєстр. №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14; реєстр. №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, не перереєстровано, після передачі їх в експлуатацію іншому суб'єкту господарювання, що є порушенням п. 9.1.6. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено експертне обстеження ліфтів реєстр. №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2; реєстр. №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5; реєстр. №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14; реєстр. №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів реєстр. №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2; реєстр. №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5; реєстр. №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14; реєстр. №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, у разі закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 13 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2; реєстр. №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5; реєстр. №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14; реєстр. №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, у яких закінчився зазначений у паспорті термін роботи; не проведено експертне обстеження; не проведено позачерговий технічний огляд, що є порушенням п. 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Не зберігаються роботодавцем разом з паспортом ліфта реєстр. №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2; реєстр. №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5; реєстр. №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14; реєстр. №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, звіти, акти, розрахунки, протоколи, оформлені за результатами технічного огляду та/або експертного обстеження, що є порушенням вимог п. 6 "Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року №687 (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №1143, 1287, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, за наявності несправностей, що впливають на безпечну експлуатацію ліфтів, а саме відсутнє освітлення у машинному приміщені ліфта, що є порушенням п. 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №1141, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, з несправним пристроєм безпеки, а саме не працює пристрій зупинення в кабіні ліфта, що є порушенням п. 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта реєстр. №1141, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, не обладнується двосторонній переговорний зв'язок, що є порушенням п. 9.8.12. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №1142, 1287, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, за наявності інших несправностей, що впливають на безпечну експлуатацію ліфтів, а саме відсутнє освітлення у шахті ліфта, що є порушенням п. 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не виконані вимоги нормативно-правового акту з охорони праці. Дозволено роботу ліфтів реєстр. №1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9, за наявності інших несправностей, що впливають на безпечну експлуатацію ліфтів, а саме відсутнє освітлення підходів до машинного приміщення, що є порушенням п. 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" (ст. 14 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не розроблений загальний графік технічного обслуговування і перевірки всіх димових та вентиляційних каналів, які знаходяться на обслуговуванні підприємства, що є порушенням вимог п. 3.2 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проводяться сезонні перевірки (весною і осінню) стану ущільнень вводів підземних комунікацій в підвали будівель в зв'язку з відсутністю доступу в підвали значної кількості житлових будинків, що є порушенням вимог п. 5.10 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не проведене навчання і перевірка знань з питань охорони праці осіб відповідальних за газове господарство підприємства (головний інженер ОСОБА_14) за нормативно-правовим актом з охорони праці НПАОП 0.00-1.76-15, додержання якого входить до їх функціональних обов'язків, п. 3.6 розділ ІІІ ПБСГ, п.п. 3.1, 3.9 "Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці" (далі - НПАОП 0.00-4.12-05) (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Працівники підприємства, які виконують газонебезпечні роботи, роботи в колодязях, котлованах, не пройшли необхідну підготовку та перевірку знань "Правила безпеки систем газопостачання", "Типова інструкція по безпечному виконанню газонебезпечних робіт" в обсязі виконуваної ними роботи, що є порушенням вимог п. 3.6 розділ ІІІ ПБСГ, п.п. 3.1, 3.9 НПАОП 0.00-4.12-05 (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Димові та вентиляційні канали на горищах не побілені та не пронумеровані фарбою відповідно до номерів квартир (вулиці М. Приймаченко, 1/27, П. Лумумби, 20, Щорса, 27-А, та інші), що є порушенням вимог п. 6.8 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутні реєстри нумерації димових та вентиляційних каналів, що є порушенням вимог п. 5.10 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. При повторній перевірці димових каналів не перевіряються відповідність їх будови і застосованих матеріалів вимогам ДБН.В. 2.5-20-2001 "Газопостачання" з урахуванням вимог Правил для димових каналів, встановлених чинним законодавством України; прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність нормальної тяги); герметичність і відокремленість; наявність і справність протипожежних переділок від горючих конструкцій; справність і розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх. Не перевіряється величина тяги в вентканалах. Роботи по перевірці димових і вентиляційних каналів виконуються одним працівником без керівництва спеціаліста та не контролюється відповідальною особою підприємства, з порушеннями інструкцій, або в неповному обсязі, що є порушенням вимог п. 6.2 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. На підприємстві відсутні проекти будинків, що не дає можливість перевірити влаштування димових і вентиляційних каналів на відповідність проектним рішенням, що є порушенням вимог п. 6.2 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Відсутні картки контролю за станом герметизації вводів підземних комунікацій у підвали будинків, ну у всіх будинках які знаходяться на обслуговуванні, стан ущільнення вводів підземних комунікацій у підвали відповідає вимогам комплексу креслень 7373-3, що є порушенням вимог п. 5.10 розділ V ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Не розроблені та не затверджені керівництвом підприємства виробничі інструкції та інструкції з безпечних методів робіт при виконанні: перевірці та прочистці димових і вентиляційних каналів; герметизації вводів інженерних комунікацій, що є порушенням вимог п.п. 1.2., 2.2. "Положення про розробку інструкцій з охорони праці", затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 29 січня 1998 року №9 та зареєстроване в Мін'юсті України 07 квітня 1998 року за №226/2666 (НПАОП 0.00-4.15-98) (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Немає проектної документації на окремо розташовану спеціальну шафу для зберігання балонів, яка розташована на території ремонтно-будівельної служби поруч з трансформаторною підстанцією на 10 кВ по вулиці Залізничне шосе, 41, що є порушенням вимог п. 10.3.17.-10.3.23 "Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском" (НПАОП 0.00-1.59-87) (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. Балони ЗВГ зберігаються без встановлених заглушок на штуцерах вентилів, що є порушенням вимог п. 2.7 розділ VI ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12);

- не забезпечено функціонування системи управління охороною праці, а саме не забезпечено належне утримання устаткування. На балонах ЗВГ, які використовуються для виробничих цілей, не нанесена біла розпізнавальна кільцева смуга завширшки не менше 100 мм, що є порушенням вимог п. 2.1 розділ VI ПБСГ (ст. 13 Закону №2694-12).

Суд погоджується з доводами позивача щодо наявності підстав для задоволення позову, виходячи з оцінки наявних у матеріалах справи доказів та аналізу наступних норм і обставин.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон), державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Згідно із ч. 1, 4 ст. 4 Закону, державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Згідно з п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 №96 (далі - Положення №96), державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до пп. 16, п. 4, п. 7 Положення №96, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

З огляду на викладені положення Закону, підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.

У той же час, нормативно-правовим актом, який встановлює процедуру проведення перевірок під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю, є Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затверджене наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11 серпня 2011 №826 (далі - Положення №826).

Так, згідно з п.2.26 Положення №826, право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, застосування заявлених заходів реагування по відношенню відповідача є заходом, направленим на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті порушень вимог законодавства про працю, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

При цьому, суд звертає увагу, що поняття "загроза життю та/або здоров'ю людини" є оціночним поняттям, функція контролю (нагляду) за чим, зокрема, покладена на позивача, посадові особи якого володіють спеціальними знаннями у цій сфері.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Тобто, нормами КАС України передбачено право на звернення суб'єкта владних повноважень до суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у разі, якщо такі заходи можуть бути застосовані тільки (виключно) на підставі судового рішення.

Отже, з урахуванням вище викладеного у сукупності, зважаючи на факт виявлення позивачем порушень відповідачем законодавства з охорони праці та промислової безпеки, а також враховуючи факт неподання відповідачем письмових заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, тобто не спростування ним обставин, на яких ґрунтуються вимоги позивача, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Згідно з ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Таким чином, із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих судом обставин вбачається, що позов Головного управління Держпраці у Київській області до комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" про застосування до відповідача заходів реагування є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі-будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 86, 158-163, 167, 183-2, 256, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Застосувати до комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" (код ЄДРПОУ 35692211) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом:

- заборони виконання зварювальних робіт;

- заборони робіт щодо зберігання балонів;

- заборони виконання газонебезпечних робіт;

- заборони робіт у колодязях, траншеях;

- заборони експлуатації ліфтів, а саме:

1) реєстр. №20783, 20782, 20783, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4-Б;

2) реєстр №20105, 20106, 20107, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 4;

3) реєстр №19923, 19922, 19924, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 6-А;

4) реєстр №20557, 20558, 20559, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8;

5) реєстр №20964, 20965, 20966, за адресою: місто Київ, вулиця Старонаводницька, 8-Б;

6) реєстр №57, 58, 59, 11877, 13809, 13808, 13807, 14205, 14206, 14207, за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 28-А;

7) реєстр №425 (3п.), 455 (2п.), 456 (1п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 5;

8) реєстр №13 (1п.), 14 (2п.), 15 (3п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 1;

9) реєстр №1960 (1п.), 1997 (2п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 2;

10) реєстр №5884 (1п.), 5885 (2п.), 5886 (3п.), за адресою: місто Київ, вулиця Євгена Коновальця, 15, корпус 4;

11) реєстр №2640 (1п.), 2641 (2п.), 2642 (3п.), за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 24-Б;

12) реєстр №7423, 776, 777, 778, 779, 780, за адресою: місто Київ, вулиця Мечникова, 10/2;

13) реєстр №17841, 17843, 17844, 17842, за адресою: місто Київ, вулиця Аїстова, 5;

14) реєстр №10171, 10170, 10169, за адресою: місто Київ, вулиця Аніщенко, 12/14;

15) реєстр №1141, 1142, 1143, 1144, 1287, 1288, 1289, за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 9.

3. Роз'яснити, що застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) діятимуть до усунення виявлених порушень вимог чинного законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки, а також отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

4. Постанова підлягає негайному виконанню та є підставою для її виконання.

5. Роз'яснити, що відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України, комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва" має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М. Данилишин