ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
25 листопада 2016 р. справа № 813/1894/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі :
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
за участю:
представника позивача Михальчишин Н.Л.,
представника відповідача Іванського В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УСХ БУД" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -
в с т а н о в и в :
До суду надійшла позовна Товариства з обмеженою відповідальністю "УСХ БУД" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.03.2015 р. №0000012202, від 25.05.2016 р. №0002841201 та від 25.05.2016 р. №0002851201.
В судовому засіданні представник позивача подав клопотання про призначення судово-економічної експертизи.
Представник відповідача в судовому засіданні дане питання відніс на розсуд суду.
Частинами 1-3 ст. 81 КАС України установлено, що для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
Заслухавши думку представників сторін, суд дійшов висновку про доцільність призначення судово-економічної експертизи та постановки на вирішення експерта наступні питання:
- " яким чином зараховані ДПІ у Франківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області сплачені ТзОВ "УСХ БУД" згідно платіжних доручень №3519 від 28.05.2015р., № 3522 від 29.05.2015р. та № 1від 19.06.2015р. податкові зобов'язання з податку на додану вартість"
- " яка сума податкових зобов'язань з ПДВ існувала в ТзОВ "УСХ БУД" станом на 21.10.2015р. і чи така сума податкових зобов'язань з ПДВ являється сумою податкових зобов'язань з ПДВ донарахованої (визначеної) в акті перевірки Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області № 192/22-02/37633980 від 25.02.2015р. "Про результати документальної планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "УСХ БУД" з питань дотримання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012р. по 31.12.2013р." та акті перевірки Залізничної ОДПІ (Франківське відділення) ГУ ДФС у Львівській області своєчасності розрахунків з бюджетом за 2015, 2016 роки № 104/12-01/37633980 від 24.05.2016р."
Згідно з п. 3 ч. 2 ст.156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Керуючись ст. 81, п. 3 ч. 2 ст. 156, ст.ст. 160, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
1.Клопотання представника позивача задовольнити.
2.Призначити судову економічну експертизу.
3.Проведення експертизи доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз (адреса: 79024, м. Львів, вул. Липинського, 54).
4.На вирішення експерта поставити наступні питання:
- " яким чином зараховані ДПІ у Франківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області сплачені ТзОВ "УСХ БУД" згідно платіжних доручень №3519 від 28.05.2015р., № 3522 від 29.05.2015р. та № 1від 19.06.2015р. податкові зобов'язання з податку на додану вартість"
- " яка сума податкових зобов'язань з ПДВ існувала в ТзОВ "УСХ БУД" станом на 21.10.2015р. і чи така сума податкових зобов'язань з ПДВ являється сумою податкових зобов'язань з ПДВ донарахованої (визначеної) в акті перевірки Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області № 192/22-02/37633980 від 25.02.2015р. "Про результати документальної планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "УСХ БУД" з питань дотримання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012р. по 31.12.2013р." та акті перевірки Залізничної ОДПІ (Франківське відділення) ГУ ДФС у Львівській області своєчасності розрахунків з бюджетом за 2015, 2016 роки № 104/12-01/37633980 від 24.05.2016р."
5. Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків, передбачену статтями 384 та 385 Кримінального кодексу України.
6. Оплату за проведення експертизи покласти на ТзОВ "УСХ БУД".
7. До отримання висновку експерта зупинити провадження у справі.
Ухвала в частині призначення судової експертизи вступає в закону силу з моменту її проголошення окремому оскарженню не підлягає.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст ухвали складений та підписаний 29.11.2016 року.
Суддя Братичак У.В.