КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/3528/16 Суддя доповідач Безименна Н.В.
У Х В А Л А
24 листопада 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Безименна Н.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 травня 2016 року у справі за позовом Комунального підприємства “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва” до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2016 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху відповідно до вимог ст. 189 КАС України.
Апелянту запропоновано протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути зазначені недоліки.
Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху апелянтом отримано 17 жовтня 2016 року, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням.
На виконання вимог зазначеної ухвали, 03.11.2016 апелянтом було подано заяву про усунення недоліків, до якої додано платіжне доручення від 27 жовтня 2016 року № 2553 про сплату судового збору. Також у вказаній заяві апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження посилаючись на те, що річний строк, встановлений п. 3 ч. 4 ст. 189 КАС України на момент подання апеляційної скарги не сплив, а тому відсутні підстави для відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 189 КАС України незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.
Разом з цим, ч. 2 ст. 186 КАС України встановлено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно абз. 1, 2 ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
З аналізу вищевикладених норм вбачається, що у разі якщо апеляційна скарга суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження, при цьому у разі подання суб’єктом владних повноважень апеляційної скарги протягом року, з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення, разом з цим з пропуском 10 денного строку встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України, суд апеляційної інстанції досліджує причини його пропуску та у разі, якщо вказані апелянтом підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані судом неповажними, суддя-доповідач також відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Таким чином, згідно норм КАС України, подання суб’єктом владних повноважень апеляційної скарги після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення є беззаперечною, однак не єдиною підставою для відмови у відкритті апеляційного оскарження.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що дотепер, всупереч вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, апелянт не навів поважних причин пропуску строку подання апеляційної скарги встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України, не вбачаю підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 3 ч.1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду, у тому числі, в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Керуючись ст. ст.160, 189, 212 КАС України,
У Х В А Л И Л А :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження по апеляційній скарзі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 травня 2016 року у справі за позовом Комунального підприємства “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва” до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Н.В. Безименна