ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 квітня 2011 року 09:58 № 2а-84/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Державного підприємства «Український державний геологорозвідувальний інститут» про стягнення заборгованості у розмірі 36 759,82 гривень, - ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві (далі -позивач, УПФУ Октябрського району в м. Полтаві) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства «Український державний геологорозвідувальний інститут»(далі -відповідач, УкрДГРІ) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату різниці між сумою пенсій, призначених як науковим працівникам згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 36 759,82 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 36 759 грн. 82 коп. за період з січня по червень 2010 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 січня 2011 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду. У зв'язку з неприбуттям представників сторін та витребуванням доказів розгляд справи неодноразово відкладався.
В судові засіданні 21 лютого, 15 березня та 06 квітня 2011 року представник позивача не з`являвся, просив розглядати справу за відсутності представника Управління.
Представник відповідача в судові засідання 21 лютого, 15 березня та 06 квітня 2011 року не з'явився, відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
05 квітня від відповідача надійшли до суду письмові заперечення проти позову, в яких відповідач просив в задоволенні вимог відмовити у зв'язку з тим, що позивачем здійснено неправильний розрахунок розміру витрат, які підлягають відшкодуванню (без урахування розміру бюджетного фінансування позивача), а також у зв'язку із пропуском позивачем строку звернення до суду.
У зв'язку з неприбуттям в судове засідання представників сторін та поданням сторонами клопотання про розгляд справи за їх відсутності, справа відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України розглядається в порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідач -Державне підприємство «Український державний геологорозвідувальний інститут»зареєстрований Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією 18 липня 1996 року (код за ЄДРПОУ 01432032).
В Управлінні Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві перебуває на обліку за № 16282663 відокремлений підрозділ відповідача -Полтавське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту, що є страхувальником відповідно до ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Як вбачається з матеріалів справи, колишнім та нинішнім працівникам Полтавського відділення УкрДГРІ ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 та ОСОБА_23 була призначена пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково -технічну діяльність».
Вказані вище особи працювали (а частина з них продовжує працювати) у Полтавському відділенні УкрДГРІ на посадах, перебування на яких дає право на призначення пенсії як науковим працівникам, за переліком посад, затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 04.03.2004 № 257 та отримують пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Так, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працювала на посадах наукового працівника та займалася науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 17 років, 4 місяці, 9 днів, в тому числі на даному підприємстві 6 років, 4 місяці, 00 днів, що дало їй право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2002 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 51 грн. 82 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 36,54 %, що склало 18 грн. 94 коп.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 29 років, 8 місяців, 26 днів, в тому числі на даному підприємстві 3 роки, 6 місяців, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2009 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 3 136 грн. 28 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 11,80 %, що склало 370,08 грн.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 41 рік, 4 місяці, 1 день, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 6 місяців, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2003 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 596 грн. 25 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 22,94 %, що склало 366,18 грн.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 28 років, 4 місяці, 7 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 2 місяці, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2002 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 135 грн. 87 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 32,26 %, що склало 366,43 грн.
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 23 року, 8 місяців, 21 день, в тому числі на даному підприємстві 9 місяців 1 день, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2000 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 220 грн. 63 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 2,82 %, що склало 6,22 грн.
ОСОБА_6 працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 31 рік, 6 місяців, 0 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 3 місяців, 1 день, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2002 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 311 грн. 45 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 29,37 %, що склало 91,47 грн.
ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_6, працювала на посадах наукового працівника та займалася науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 19 років, 5 місяців, 28 днів, в тому числі на даному підприємстві 6 років, 11 місяців, 15 днів, що дало їй право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2004 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 24 грн. 22 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 35,69 %, що склало 8,64 грн.
ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_7, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 36 років, 7 місяців, 1 день, в тому числі на даному підприємстві 8 років, 11 місяців, 30днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2001 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 794 грн. 18 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 24,60 %, що склало 195,37 грн.
ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_8, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 34 роки, 1 місяць, 22 дні, в тому числі на даному підприємстві 1 місяць 1 день, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2007 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 316 грн. 45 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 0,25 %, що склало 3,29 грн.
ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 34 роки, 0 місяців, 0 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 3 місяці, 1 день, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» з 2003 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 209 грн. 86 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 27,21 %, що склало 57,10 грн.
ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_9, працювала (та продовжує працювати) на посадах наукового працівника та займалася науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 34 роки, 3 місяці, 11 днів, в тому числі на даному підприємстві 4 роки, 9 місяців, 1 день, що дало їй право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 1999 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 332 грн. 09 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 12,70 %, що склало 169,18 грн.
ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_10, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 28 років, 2 місяці, 0 днів, в тому числі на даному підприємстві 8 років, 4 місяці, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2004 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 575 грн. 08 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 29,59 %, що склало 170,17 грн.
ОСОБА_13, ІНФОРМАЦІЯ_11, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 23 роки, 0 місяців, 10 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 2 місяці, 15 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2008 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 809 грн. 90 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 39,89 %, що склало 323,07 грн.
ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_1, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 38 років, 4 місяці, 8 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 0 місяців, 15 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2001 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 2 220 грн. 80 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 23,59 %, що склало 523,89 грн.
ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_12, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 33 роки, 7 місяців, 15 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 0 місяців, 30 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2002 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 822 грн. 17 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 26,98 %, що склало 221,82 грн.
ОСОБА_16, ІНФОРМАЦІЯ_13, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 39 років, 8 місяців, 7 днів, в тому числі на даному підприємстві 4 роки, 9 місяців, 1 день, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 1999 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 162 грн. 69 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 11,98 %, що склало 139,29 грн.
ОСОБА_17, ІНФОРМАЦІЯ_14, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 34 роки, 3 місяці, 14 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 1 місяць, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2002 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 292 грн. 41 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 26,46 %, що склало 77,37 грн.
ОСОБА_18, ІНФОРМАЦІЯ_6, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 29 років, 6 місяців, 0 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 8 місяців, 15 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2009 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 543 грн. 19 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 32,91 %, що склало 357,52 грн.
ОСОБА_21, ІНФОРМАЦІЯ_15, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 53 років, 9 місяців, 19 днів, в тому числі на даному підприємстві 25 років, 2 місяців, 8 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Згідно даних відповідача, вказана особа померла 22.08.2009 р., тому по ній здійснювалось донарахування витрат на виплату різниці розміру суми пенсії за 2009 рік у розмірі 32,76 грн.
ОСОБА_19, ІНФОРМАЦІЯ_6, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 27 років, 5 місяців, 19 днів, в тому числі на даному підприємстві 9 років, 10 місяців, 15 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2009 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 1 057 грн. 25 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 35,91 %, що склало 379,66 грн.
ОСОБА_20, ІНФОРМАЦІЯ_10, працював на посадах наукового працівника та займався науково-технічною діяльністю, має необхідний стаж наукової роботи 22 років, 3 місяці, 0 днів, в тому числі на даному підприємстві 22 років, 3 місяці, 0 днів, що дало йому право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»з 2009 року. Різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах складає 688 грн. 07 коп. Частка плати у фінансуванні витрат на виплату різниці розміру суми пенсії на зазначеному підприємстві становить 44,57 %, що склало 306,67 грн.
Згідно із статтею 24 названого вище Закону різниця між сумою пенсії, призначеною за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету, а для інших підприємств та організацій - за рахунок коштів цих підприємств, установ і організацій у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі -Порядок № 372), встановлено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів (п. 2).
Відповідно до п. 3 Порядку № 372 фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 372 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних (у тому числі і недержавних) підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було направлено відповідачу повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, а саме:
- повідомлення від 29.12.2009 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлено із супровідним листом від 13.01.2010 р. № 425/02-11, вручено відповідачу 22 січня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- повідомлення від 02.02.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.02.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлено із супровідним листом від 16.02.2010 р. № 2289/02-11, вручено відповідачу 17 лютого 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- повідомлення від 02.03.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.03.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлено із супровідним листом від 16.03.2010 р. № 3611/02-11, вручено відповідачу 19 березня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- повідомлення від 04.03.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.02.2010 р. по 28.02.2010 р.) (направлено із супровідним листом від 08.04.2010 р. № 5201/02-1);
- повідомлення від 02.04.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.04.2010 р. по 31.12.2010 р.) та від 06.05.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.05.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлені із супровідним листом від 13.05.2010 р. № 6982/02-11, вручені відповідачу 17 травня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- повідомлення від 09.06.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлені із супровідним листом від 10.06.2010 р. № 8505/02-11, вручено відповідачу 15 червня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення);
- повідомлення від 15.06.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (за січень-травень 2010 р.) та від 07.07.2010 р. про суму витрат на 2010 рік (з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р.) (направлені із супровідним листом від 14.07.2010 р. № 10458/02-11, вручені відповідачу 20 липня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення).
Як вбачається з вказаних повідомлень, позивачем визначено розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсій по кожному з вищевказаних працівників пропорційно зарахованому для призначення пенсій науковому стажу роботи з урахуванням стажу роботи кожного з працівників в Полтавському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту.
Вказані витрати визначені за період з січня по червень 2010 року та здійснено донарахування за 2009 рік.
Відповідач не надав суду доказів оскарження рішень чи дій позивача щодо направлення вищевказаних повідомлень в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 372 підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Доказів сплати суми витрат, визначених у вищевказаних повідомленнях, відповідач суду не надав.
З приводу заперечення відповідача стосовно правильності здійсненого позивачем розрахунку, а саме посилання на необхідність фінансування вищевказаних витрат залежно від обсягів бюджетного фінансування за відповідний період (від 15,3% до 84,7%) суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач -Український державний геологорозвідувальний інститут є державним підприємством зі змішаною формою фінансування, яке часткового фінансується за рахунок бюджетних коштів, частково -за рахунок інших джерел фінансування.
Відтак, виходячи з вищевказаної норми Закону, відповідач повинен сплачувати 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових працівників.
Іншого порядку фінансування вказаних витрат ні наведеним вище Законом, ні нормами Порядку № 372 не передбачено.
З огляду на вищевказане, посилання позивача на необхідність фінансування витрат на виплату пенсій науковим працівникам пропорційно обсягам бюджетного фінансування за відповідний період є необґрунтованим та не приймається судом до уваги.
З приводу посилання відповідача на пропуск позивачем шестимісячного строку звернення до суду суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, вищевказані повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, були направлені позивачем у період з січня по липень 2010 року (останнє повідомлення вручено відповідачу 22 липня 2010 року).
Зміни, внесені до Кодексу адміністративного судочинства України Законом України від 7 липня 2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", в тому числі щодо строків звернення до суду, набули чинності 30 липня 2010 року (про що вказано, зокрема у Інформаційному листі ВАСУ від 27.09.2010 р. № 1343/11/13-10).
Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
Як зазначено у рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) принцип щодо неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, «треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце».
З огляду на вищевказане, застосування строків звернення до адміністративного суду, визначених Кодексом адміністративного судочинства України у редакції від 30.07.2010 р., можливе лише щодо тих правовідносин, що виникли після набрання чинності Законом України від 07.07.2010 р. № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", тобто з 30 липня 2010 року.
Враховуючи те, що на момент направлення позивачем вищевказаних повідомлень була чинною редакція ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України від 01.09.2005 р., яка встановлювала річний строк звернення до суду, на звернення Управління Пенсійного фонду України з вимогою, пов'язаною зі стягненням боргу, що виник на підставі вказаних повідомлень, поширюється річний строк звернення до суду.
Позивач звернувся до суду з даним позовом 05 січня 2011 року, тобто в межах встановленого ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції від 01.09.2005 р., річного звернення до суду.
Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає підстав для застосування наслідків пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 №121/2001 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 даного Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: участь у формування та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Згідно з пунктом 15 зазначеного Положення Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворювані в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Аналогічні норми закріплено також в Положенні про Пенсійний фонд України, затвердженому Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011.
Таким чином, у спірних правовідносинах позивач - Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві є суб'єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому повноваження щодо повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій.
Згідно із статтями 71, 72 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення. При цьому обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства "Український державний геологорозвідувальний інститут"(04114, місто Київ, вулиця Автозаводська, 78-А, код ЄДРПОУ 01432032) на користь Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в місті Полтаві (р/р №25603301301 в ОПЕРУ ГУ Ощадбанку, МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529735) заборгованість у розмірі 36 759,82 гривень (тридцять шість тисяч сімсот п'ятдесят дев'ять гривень 82 копійки).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій