Справа № 444/2508/16-п
Провадження № 3/444/922/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2016 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС Рава-Руська, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає м. Кам»янець-Подільський, АДРЕСА_1, тимчасово не працює,-
- за ст. 185-10 ч. 1 КпАП України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 23.11.2016 року о 00.40 год. на мікроавтобусі «Мерседес Віто», д.н.з. НОМЕР_1, вчинив злісну непокору законній вимозі працівника ДПСУ, а саме самовільно без дозволу прикордонного наряду залишив зону прикордонного контролю і намагався покинути пункт пропуску порушуючи правила дорожнього руху (рухався по зустрічній смузі). На вимогу прикордонного наряду зупинитись не реагував, а покинув пункт пропуску і направився в сторону м. Рава-Руська, чим вчинив порушення передбачене ст. 185-10 ч. 1 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 120064 від 23.11.2016 року; рапортами працівників прикордонної служби; копією постанови від 23.11.2016 року, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185-10 ч. 1 КУпАП України, так як він вчинив злісну непокору законному розпорядженню та вимозі працівника Державної прикордонної служби під час виконання ним службових обовязків.
Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлено.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення; дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується не вперше, майновий стан правопорушника; обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 185-10 ч. 1 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу або виправні роботи або адміністративний арешт.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Крім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ( із змінами та доповненнями станом на 01.09.2015 рік) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п»яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 275,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Мікула В. Є.