Справа № 815/5549/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2016 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого по справі судді Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одеса справу за адміністративним позовом Роздільнянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної оcоби-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Роздільнянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (далі - Роздільнянська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області) до фізичної сооби-підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1Ю.), за результатом розгляду якого позивач просить суд: стягнути кошти з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) податковий борг у сумі 4023,34 грн., а саме: по єдиному податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) у сумі 4023,34 грн. на р/р 31414699700386 в УДКСУ у Роздільнянському р-ні МФО 828011 код отримувача 37958382 банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області.
В обґрунтування адміністративного позову представник позивача зазначив наступне.
ФОП ОСОБА_1 зареєстровано Роздільнянською райдержадміністрацією Одеської області 12.12.2012 року та взято на податковий облік, як платника податків. ФОП ОСОБА_1 має відкриті рахунки в банківських установах.
Відповідач є платником податків передбачених Податковим кодексом України.
ФОП ОСОБА_1 на даний час є боржником перед бюджетом.
Згідно довідки Роздільнянської ОДПІ в Одеській області станом на 23.09.2016 року ФОП ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом в сумі 4023,34 грн., а саме:
- по єдиному податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) - сума боргу складає 4023,34 грн., в тому числі: по основному платежу 4023,34 грн., який виник згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування віл 20.12.2012 року на суму 4024,80 грн. (залишок боргу склав 4023,34 грн.).
На момент погашення даної суми боргу Роздільнянською ОДПІ в Одеській області були вжиті заходи щодо погашення суми боргу, а саме підприємцю було надіслано податкову вимогу від 21.03.2016 року №145-17.
Представник позивача зазначає, що несплата ФОП ОСОБА_1 боргу призводить до ненадходження належних коштів до бюджету, чим порушуються інтереси держави, оскільки одним із доходів Державного бюджету України є усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України.
Представник позивача під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримав, не заперечував проти розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не зявився, будучи належним чином сповіщеним про дату, час і місце судового розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Ухвалою суду, яка занесена до журналу судового засідання 16.11.2016 року, розгляд справи призначений в порядку письмового провадження відповідно до положень ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ФОП ОСОБА_1 взятий на облік у Роздільнянській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області як платник податків з 18.12.2012 року та як платник єдиного внеску 12.12.2012 року.
Відповідно до довідки від 26.09.2016 року № 9513/9/15-24-17-2, станом на 23.09.2016 року за даними карток особових рахунків платника податків податковий борг перед бюджетом складає 4023,34 грн., а саме: - по єдиному податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) - сума боргу складає 4023,34 грн., в тому числі: по основному платежу 4023,34 грн., який виник згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування віл 20.12.2012 року на суму 4024,80 грн. (залишок боргу склав 4023,34 грн.).
Згідно довідки про наявність рахунків у платника податків від 23.09.2016 року № 9438/9/15-24-08-01, ФОП ОСОБА_1 має відкриті рахунки: в ЮЖНЕ ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», м. Одеса № 26050054301424, № 26001054306694.
20.12.2012 року відповідачем подано заяву до Роздільнянської ОДПІ про застосування спрощеної системи оподаткування, згідно якої відповідач просить позивача перевести його на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01.01.2013 року.
Рішенням Виноградарської сільської ради від 07.12.2011 року № 110-VI встановлено з 01.01.2012 року на території Виноградарської сільської ради єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, що діють на території сільської ради. У п. 2 вказаного рішення зазначено, що ставка єдиного податку встановлюється у відсотках (фінансові ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня податкового (звітного) року, у звязку з чим розмір єдиного податку буде змінюватися відповідно до зміни розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня податкового звітного року.
21.03.2016 року відповідачу виставлено податкову вимогу № 145-17, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобовязаннями станом на 20.03.2016 року становить 4023,34 грн.
Вказана податкова вимога відповідачу вручена не була та повернута відправнику з відміткою ДП «Укрпошта» 28.03.2016 року «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Приписами пп.14.1.175, п.14.1 ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно положень пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи
Відповідно до п.36.1, п.36.2, п.36.3 ст.36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Приписами п. 59.1, п.59.3 ст. 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до положень п.58.3 ст.58 ПК України, уразі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до положень п.95.1, п.95.2, п.95.3 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивач, з метою погашення податкового боргу, що виник у ФОП ОСОБА_1 направив у встановленому ПК України порядку податкову вимогу, яка вважається врученою відповідачу згідно норм чинного законодавства, проте відповідач не виконав свого зобовязання щодо сплати нарахованого боргу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову Роздільнянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69-71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов Роздільнянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної сооби-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.
Стягнути кошти з фізичної сооби-підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) податковий борг у сумі 4023,34 грн., а саме: по єдиному податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) у сумі 4023,34 грн. на р/р 31414699700386 в УДКСУ у Роздільнянському р-ні МФО 828011 код отримувача 37958382 банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В.Бжассо