Справа № 234/15082/16-а
Провадження № 2-а/234/329/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Михальченко А.О., при секретарі Вербовецькій Д.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів,
В С Т А Н О В И В:
05 жовтня 2015 року Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 08 грудня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в заяві у складі сім'ї своїх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішенням від 16.12.2015 року ОСОБА_1 на сім'ю, заявника та її дітей, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 08.12.2015 року по 07.06.2016 року в розмірі 2210 грн. 00 коп.
08 лютого 2016 року на адресу Управління праці та соціального захисту населення надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від 04.02.2016 року №99, відповідно до якого встановлено що в ході інспектування сім'ї Відповідача було з'ясовано зі слів сусідів, що за адресою АДРЕСА_3 та у сусідніх будинках сім'я Відповідача не мешкає.
Позивачем було прийнято розпорядження від 10.02.2016 року про призупинення виплати Відповідачу допомоги як внутрішньо-перемішеній особі для покриття витрат на проживання з 01 лютого 2016 року до з'ясування обставин.
Відділом державних соціальних інспекторів складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї №228 від 29.02.2016 відповідно до якого встановлено, що Відповідач за вказаною в заяві адресою, а саме АДРЕСА_3 не мешкає, ніколи не мешкала та відомостей про неї не має.
23 березня 2016 року Відповідач надала Позивачу особисту заяву в якій вказала, що на момент отримання довідки внутрішньо-переміщеної особи вона зробила помилку в номері будинку, насправді на той час (зазначено в особистій заяві) вона мешкала з адресою АДРЕСА_2 у знайомої. Додатково в заяві від 23.03.2016 року Відповідач вказала, що на даний час мешкає за адресою АДРЕСА_1 та надала дублікат довідки внутрішньо-переміщеної особи зі зміненою адресою проживання.
Відділом державних соціальних інспекторів складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї №738 від 24.03.2016 року відповідно до якого встановлено, що на дату відвідування соціальним інспектором за вказаною адресою Відповідача не було вдома.
01 квітня 2016 року на адресу Позивача надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від 30.03.2016 року №215, відповідно до якого встановлено що в ході інспектування сім'ї Відповідача було виявлено що зазначена сім'я за вказаною адресою не мешкає.
Відповідно до розпорядженням Позивача від 15 квітня 2016 року Відповідачу припинена виплата щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з 08 грудня 2015 року по 31 січня 2016 року в сумі 3920 грн. 97 коп. у зв'язку з не проживанням за вказаною в заяві адресою.
Представник позивача в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.
Відповідачка ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, повідомлена про час та дату розгляду справи належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст.113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності повинен керуватися виключно Конституцією й законами України, а також підзаконними актами, які прийняті згідно Конституції України.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги:
прізвище, ім'я та по батькові;
число, місяць, рік народження;
серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);
зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
реквізити рахунка уповноваженого представника сім'ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога;
наявність у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
наявність у володінні всіх членів сім'ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску);
наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)
Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
Відповідно до п. 2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 (далі - Порядок №505) особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.
Судом встановлено, що до Управління праці та соціального захисту населення 08.12.2015 року звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в заяві у складі сім'ї своїх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до рішення від 16.12.2015 року ОСОБА_1 на сім'ю, заявника та її дітей, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 08.12.2015 року по 07.06.2016 року в розмірі 2210 грн. 00 коп.
З довідки Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від 04.02.2016 року №99, встановлено що в ході інспектування сім'ї ОСОБА_1 було з'ясовано зі слів сусідів, що за адресою АДРЕСА_3 та у сусідніх будинках сім'я ОСОБА_1 не мешкає.
Розпорядженням від 10.02.2016 року призупинено виплати ОСОБА_1 допомоги як внутрішньо-перемішеній особі для покриття витрат на проживання з 01 лютого 2016 року до з'ясування обставин.
Відділом державних соціальних інспекторів складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї №228 від 29.02.2016 відповідно до якого встановлено, що ОСОБА_1 за вказаною в заяві адресою, а саме АДРЕСА_3 не мешкає, ніколи не мешкала та відомостей про неї не має.
23 березня 2016 року ОСОБА_1 надала до Управління праці та соціального захисту населення особисту заяву, в якій вказала, що на момент отримання довідки внутрішньо-переміщеної особи вона зробила помилку в номері будинку, насправді на той час (зазначено в особистій заяві) вона мешкала з адресою АДРЕСА_2 у знайомої. Додатково в заяві від 23.03.2016 року Відповідач вказала, що на даний час мешкає за адресою АДРЕСА_1 та надала дублікат довідки внутрішньо-переміщеної особи зі зміненою адресою проживання.
Відділом державних соціальних інспекторів складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї №738 від 24.03.2016 року відповідно до якого встановлено, що на дату відвідування соціальним інспектором за вказаною адресою ОСОБА_1 не було вдома.
З листа Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді від 30.03.2016 року №215, вбачається, що в ході інспектування сім'ї ОСОБА_1 було виявлено що зазначена сім'я за вказаною адресою не мешкає.
Відповідно до розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення від 15 квітня 2016 року ОСОБА_1 припинена виплата щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з 08 грудня 2015 року по 31 січня 2016 року в сумі 3920 грн. 97 коп. у зв'язку з не проживанням за вказаною в заяві адресою.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
ОСОБА_1 була повідомлена листом №01-08/5930 від 27.04.2016 про заборгованість. До цього часу сума переплати не погашалась.
На підставі наведеного та в межах пред'явленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.
Керуючись ст.ст.2, 7, 9-12, 14, 19, 94, 99, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.19 ч.2, 113 Конституції України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, що проживає за адресою АДРЕСА_1, заборговану переплату державних коштів у сумі 3920 грн. 97 коп. (три тисячі дев'ятсот двадцять гривень дев'яносто сім копійок) на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради ЄДРПОУ 25953617 на р/р 35217039022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172.
Стягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, що проживає за адресою АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір у сумі 1378 грн. 00 коп. (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень 00 копійок)
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова постановлена та надруковано в єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті.
Суддя: