ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1478/16
24 листопада 2016 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії інспектора Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області Гузенкова Володимира Васильовича щодо складання податкового повідомлення-рішення, на підставі якого 23.08.2016 року ОСОБА_1 був безпідставно сплачений транспортний податок в розмірі 25 000,00 грн.;
- скасувати податкове повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, відповідно до якого 23.08.2016 року ОСОБА_1 був безпідставно сплачений транспортний податок в розмірі 25 000,00 грн.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини четвертої статті 105 КАС України позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом (частина п'ята статті 105 КАС України).
Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову), під якими розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
В порушення наведених вимог процесуального закону позивачкою у позовній заяві не ідентифіковано (відсутня дата та номер) податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, що, на її думку, підлягає скасуванню.
В даному випадку відсутність чітко сформульованих позовних вимог до відповідача свідчить про недоліки позовної заяви, які мають бути усунуті до вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачкою недотримані дані положення КАС України та не додано до позовної заяви доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та не зазначено причин неможливості подання таких. Зокрема, у матеріалах адміністративного позову відсутнє оскаржуване податкове повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VIII, чинних з 01.09.2015 року, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати;
за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 року № 928-VIII з 01.01.2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, але не менше ніж 551,20 грн. та не більше 6 890,00 грн., та за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 551,20 грн.
Порядок сплати судового збору визначений статтею 6 Закону України "Про судовий збір".
Так, відповідно до частини третьої статті 6 цього ж Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачкою до позовної заяви долучено квитанцію № 0.0.656571478.1 від 21.11.2016 року про сплату судового збору в розмірі 551,20 грн.
Разом з тим, позивачкою в адміністративному позові заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру - про визнання протиправними дії інспектора Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області Гузенкова Володимира Васильовича щодо складання податкового повідомлення-рішення, на підставі якого 23.08.2016 року ОСОБА_1 був безпідставно сплачений транспортний податок в розмірі 25 000,00 грн., та одну позовну вимогу майнового характеру - про скасування податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, відповідно до якого 23.08.2016 року ОСОБА_1 був безпідставно сплачений транспортний податок в розмірі 25 000,00 грн.
Таким чином, позивачці слід було сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру у розмірі 551,20 грн. та за вимогу майнового характеру у розмірі 551,20 грн. (не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати), що загалом складає 1102,40 грн.
Відтак, сума недоплаченого судового збору становить 1102,40 грн. - 551,20 грн. = 551,20 грн.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган ДФС України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа) ".
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачці строк, достатній для усунення недоліків. Позивачці необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом: 1) оформлення змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і викладу обставин, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги; 2) подання до суду копії оскаржуваного податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області; 3) сплати судового збору у встановленому законом розмірі, з урахуванням вже сплаченої частини судового збору, та подання суду доказів такої сплати.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 грудня 2016 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
Копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.