ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/2050/16
Категорія: 7.1 Головуючий в 1 інстанції: Катаєва Е. В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Крусяна А.В.,
суддів Вербицької Н.В., Джабурія О.В.,
за участю секретаря Сємак О.В.,
представника позивача Котлінської І.Ю., представника Державної екологічної інспекції в Одеській області Вінічук І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу приватного підприємства виробничо-комерційної фірми «Галіан» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 липня 2016 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства виробничо-комерційної фірми «Галіан» до Державної екологічної інспекції України, третя особа Державна екологічна інспекція в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
29.04.2016р. приватне підприємство виробничо-комерційної фірма (надалі - ПП ВКФ) «Галіан» звернулося до суду з позовом до Державної екологічної інспекції України, третя особа Державна екологічна інспекція в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу про затвердження плану заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Державної екологічної інспекції в Одеській області на другий квартал 2016р. №32 від 18.03.2016р. в частині проведення планової перевірки товариства.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 11.07.2016р. у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про задоволення позовних вимог, в зв'язку з порушенням судом першої інстанції при вирішенні справи норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною екологічною інспекцією України від 18.03.2016р. прийнятий наказ №32, яким затверджений план заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на другий квартал 2016р., в пункті 48 якого вказане ПП ВКФ «Галіан». /а.с.16-22/
Позивач отримав від Державної екологічної інспекції в Одеській області повідомлення від 28.03.2016 року про проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у термін з 11.04.2016 року по 29.04.2016 року. /а.с.8/
08.04.2016 року ПП ВКФ «Галіан» направило лист на адресу інспекції, в якому повідомило про відсутність правових підстав проведення перевірки, посилаючись на Закон України №71-VIII, додавши податкову декларацію на прибуток щодо обсягу доходів за 2015 рік до 20млн.грн. /а.с.9-11/
Інспекцією 11.04.2016 року було видане направлення на проведення планової перевірки позивача на підставі плану заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Державною екологічною інспекцією в Одеській області на другий квартал 2016р. /а.с.12/
Разом з тим, позивач не допустив для проведення перевірки інспекторів, про що був складений акт про відмову в проведенні перевірки від 26.04.2016 року, до якого позивачем додані пояснення з позицією про відсутність правових підстав для проведення планової перевірки товариства. /а.с.13-15/
29.04.2016 року ПП ВКФ «Галіан» звернулося до суду з даним позовом, оскільки вважає, що дії відповідача з приводу проведення перевірки протиправними.
Перевіривши матеріали справи, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу того, що застосування Закону України від 28.12.2014р. №71 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» стосується саме застосування поняття контролюючі органи у розумінні ПК України.
Так, Держекоінпекція України та її територіальні органи не є контролюючими органами в розумінні ПК України, та відповідно на вказані контролюючі органи не поширюються вимоги щодо обмеження перевірок, передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Вказаний Закон від 28 грудня 2014 року №71-VIII направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів.
При цьому відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи.
Згідно з пунктами 1, 7 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
ДФС та її територіальні органи є органами доходів і зборів.
Пунктом 8 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України від 28 грудня 2014 року №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності з 01 січня 2015 року, було встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.
Отже, вказані обмеження для інших контролюючих органів, у тому числі для відповідача, діяли протягом січня-червня 2015 року включно, тобто на час затвердження відповідачем плану перевірок заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Державної екологічної інспекції в Одеській області на ІІ квартал 2016 року вказані обмеження не діяли за спливом строку цих обмежень. Тому суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку про безпідставність позову та правомірність оскарженого наказу щодо проведення перевірки.
Відповідно до вищевикладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга - залишенню без задоволення.
Керуючись, ст.ст. 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу приватного підприємства виробничо-комерційної фірми «Галіан» залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 липня 2016 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: А.В. Крусян
Суддя: Н.В. Вербицька
Суддя: О.В. Джабурія