ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
22 листопада 2016 року м. Київ № 826/4471/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., суддів: Арсірія Р.О., Кузьменка В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1доПравління Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Правління пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 березня 2016 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судове засіданні не прибув, оскільки в позовній заяві просив розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
У судому засіданні 22.07.2016 суд, враховуючи положення частини третьої статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось у зв'язку з неявкою представників сторін.
Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому, положеннями статті 18 цього Кодексу визначена предметна підсудність адміністративних справ.
Частиною другою статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається із позовної заяви, позивач просить суд зобов'язати правління Пенсійного фонду України визначити уповноважене територіальне управління ПФУ і дати йому вказівку - відновити виплату позивачеві наукової пенсії за віком з 01.07.2003 (дати припинення виплати пенсії у зв'язку з виїздом із України) відповідно до Конституції та чинного законодавства України.
Таким чином, з даної позовної заяви вбачається наявність спору з приводу обчислення, перерахунку, здійснення та надання пенсійних виплат, а тому дана адміністративна справа має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним, із врахуванням правил територіальної підсудності, визначених статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
В пункті 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що, оскільки місцезнаходженням позивача є держава: Ізраїль, а місцезнаходженням відповідача є вул. Бастіонна, 9 у м. Києві, то справа підлягає передачі до Печерського районного суду м. Києва.
У зв'язку з наведеним, керуючись статтями 18, 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Передати справу № 826/4471/16 за позовом ОСОБА_1 до Правління пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити дії до Печерського районного суду м. Києва (вул. Хрещатик, 42А, м. Київ, 01601).
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О.П. Огурцов
Судді Р.О. Арсірій
В.А. Кузьменко