КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 810/2231/16
Суддя-доповідач Аліменко В.О.
У Х В А Л А
22 листопада 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Аліменко В.О. перевіривши матеріали адміністративної справи за апеляційною скаргою Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області про визнання дій протиправними та стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В :
У липні 2016 року ОСОБА_2 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області, в якому просив:
визнати незаконними і протиправними дій Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації (Відповідач 2) щодо повернення без погодження висновку № 10491-20/679 від 25 грудня 2015 року, наданого Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, про повернення ОСОБА_2 надмірну сплаченої суми грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 351 321,61 грн., про визнання незаконними і протиправними дії Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо подачі до органів Державної казначейської служби документів, передбачених законодавством для повернення Позивачу надміру сплаченого грошового зобов'язання з орендної плати, не в повному обсязі, а також про стягнення з відповідачів грошових коштів в сумі 421 867,00 грн., в тому числі: грошових коштів в сумі 351 321,61 грн., як повернення грошового зобов'язання з орендної плати, надміру зарахованого до бюджету; грошових коштів в сумі 28 105,74 грн., як відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок зменшення вартості належного Позивачу майна (інфляційні втрати); грошових коштів в сумі 42 439,65 грн., як відшкодування майнової шкоди у вигляді неотриманого Позивачем прибутку (упущеної вигоди).
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вказаною постановою, Відповідачем, Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Київській області, подано апеляційну скаргу.
Ухвалою апеляційного суду від 31.10.2016 року апеляційну скаргу було залишено без руху та надано апелянту десятиденний строк, з моменту отримання Ухвали, для усунення недоліків по апеляційній скарзі.
Згідно зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Київській області отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 04.11.2016 року, тобто останнім днем для усунення недоліків було 15.11.2016 року.
08.11.2016 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від скаржника про звільнення від сплати судового збору, мотивоване відсутністю коштів на сплату судового збору, оскільки останні не були передбачені в кошторисі Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на 2016 рік.
Однак, суд зазначає, що вказане клопотання не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Суд зазначає, що статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI передбачено коло осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Броварська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Київській області, а тому відсутня підстав для звільнення її від сплати судового збору немає.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржникам.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області про визнання дій протиправними та стягнення коштів, - вважати неподаною та повернути особі, яка її подала разом з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, але може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності Ухвали.
Суддя Аліменко В.О.