Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
02 листопада 2016 р. № 820/3133/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.
при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.,
за участю:
представника позивача - Безроднього О.Г.,
представника відповідача - Яковенко Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Комунального підприємства "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, треті особи: Департамент фінансів Харківської обласної державної адміністрації, Територіальна комісія Харківської області з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Комунальне підприємство "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати бездіяльність Лозівської об'єднаної державної податкової інспекція головного управління ДФС у Харківській області, яка полягає в нездійсненні проведення зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн. протиправною;
- зобов'язати Лозівську об'єднану державну податкову інспекцію головного управління ДФС у Харківській області здійснити проведення зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що у 2014 році позивачу державою виділено субвенцію у розмірі 670700,00 грн. на погашення заборгованості зі сплати податку на додану вартість (в тому числі розстроченої) шляхом подання 30 жовтня 2014 року до Лозівського управління Державної казначейської служби України Харківської області платіжного доручення № 2 на здійснення погашення податкового боргу по податку на додану вартість, відповідно до договору № 70/21 від 17.10.2014 року. Згідно листа Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області від 19.04.2016 року № 2984/10/20-27-07-27, на 30.10.2014 року було проведено зменшення розстроченого податкового боргу лише на суму 201968, 00 грн. Проведення зменшення податкового боргу у розмірі 468732,00 грн. Лозівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області не здійснено.
На думку представника позивача, бездіяльність Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, яка полягає в нездійсненні проведення зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн. є протиправною. Вказане слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Представник позивача - Комунального підприємства "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області, у судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позові, наполягав на задоволені позову у повному обсязі.
Представник відповідача - Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, позов не визнав.
У письмових запереченнях на позов відповідач вказав, що позивач, в обґрунтування того, що контролюючим органом безпідставно не проведено зменшення розстроченого податкового боргу у розмірі 468732,00грн. з податку на додану вартість посилається на зміст ч. 1 п. 10 Примірного договору про організацію взаєморозрахунків, наведеного у додатку 2 до Порядку, де сторони в укладеному договорі передбачають те, що його сторона перераховує до спеціального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість.
При цьому, представник відповідача стверджує, що позивач не враховує, що спірна сума не розстрочена (відстрочена) згідно вимог Податкового кодексу України, а є частиною кредиторських вимог, які були заявлені ОДПІ в процедурі банкрутства КП «Лозова водоканал», та погашення цих кредиторських вимог відбувається на підставі ухвали Господарського суду Харківської області від 28.05.2014 року по справі № 5023/4043/12, яка залишена в силі постановою Харківського апеляційного господарського суду від 23.06.2014 року. Даною ухвалою затверджена Мирова угода у справі № 5023/4043/12 про банкрутство КП "Лозоваводоканал", якою визначено порядок, строки погашення кредиторських вимог кредиторів по справі про банкрутство. На думку представника відповідача, станом на 30.10.2014 року спірна сума не обліковувалася у картках платника податків, і тому відсутні підстави для направлення коштів, які надійшли на рахунок боргу за кодом бюджетної класифікації 14010101 на рахунок боргу за кодом бюджетної класифікації 14010101. За таких підстав, представник відповідача просив суд відмовити у задоволені позовних вимог (а.с.35-36).
У судовому засіданні представник Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області підтримав доводи, викладені у письмових запереченнях на позов, просив суд відмовити у задоволені позову.
Представники третіх осіб - Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації та Територіальної комісії Харківської області з погашення заборгованості підприємств паливно -енергетичного комплексу, у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені судом належним чином, в порядку передбаченому ст.ст. 33-35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. 02.11.2016 через канцелярію суду представником ХОДА подано клопотання про розгляд справи за відсутністю представника ХОДА (а.с.118).
У письмових поясненнях представник ХОДА зазначив, що протоколом засідання територіальної комісії Харківської області з погашення заборгованості підприємств паливно - енергетичного комплексу від 17.08.2014 року № 6 узгоджено обсяг заборгованості за 2 квартал 2015 року з різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, надані населенню КП "Лозоваводоканал" у сумі 670700, 00 грн. Таким чином, на думку представника ХОДА, вирішення обставин справи не входять до компетенції Харківської обласної державної адміністрації, а отже остання не може їх підтвердити чи спростувати, у зв'язку з чим просив вирішити справу на розсуд суд у відповідності до положень чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини по справі (а.с. 121-122).
Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, що прибули у судове засідання, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, дійшов наступних висновків:
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що позивач пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (код ЄДРПОУ 37048692). На обліку як платник податків підприємство перебуває у Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області. Крім того, КП "Лозоваводоканал" є платником податку на додану вартість.
Вказані обставини сторонами визнаються, а тому в силу ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України не доказуються перед судом.
Комунальним підприємством "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області відповідно до "Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 року № 30, отримано від держави субвенцію в розмірі 670700,00 грн. та направлено відповідні кошти в повному обсязі на погашення заборгованості зі сплати податку на додану вартість (в тому числі розстроченої) шляхом подання 30 жовтня 2014 року до Лозівського управління Державної казначейської служби України Харківської області платіжного доручення № 2 на здійснення погашення податкового боргу по податку на додану вартість, відповідно до договору № 70/21 від 17.10.2014 року.
За змістом підпункту 5 п. 9 Порядку, учасники розрахунків мають надати до місцевого фінансового органу довідку територіального органу ДФС про розмір податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), у тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, не сплачених на день видачі довідки, засвідчену підписом керівника такого органу, скріпленим печаткою (за наявності податкового боргу), або відповідне судове рішення.
На виконання приписів п. 9 Порядку, КП "Лозоваводоканал" надано до місцевого фінансового органу довідку Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.10.2014 року № 5021/10/20-27-20-31, згідно якої станом на 08.10.2014 року за КП "Лозоваводоканал" обліковувалися діючі розстрочені (відстрочені) (реструктуризовані) грошові зобов'язання (податковий борг) по податку, збору код податку 14010100 «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» в розмірі 3811856,65 грн. (а.с. 21).
В період з 08 жовтня 2014 року по 30 жовтня 2014 року КП "Лозоваводоканал" не здійснювалось дострокове погашення діючих розстрочених (відстрочених) (реструктуризованих) грошових зобов'язань (податкового боргу) по податкам, зборам - код податків 14010100 «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» в розмірі 3811856,65 грн.
Відповідно до ч. 1 п. 10 примірного договору про організацію взаєморозрахунків, наведеного у додатку 2 до Порядку, сторони в укладеному договорі передбачають те, що сторона перераховує до спеціального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість.
Тобто, Порядком передбачено, що кошти, які отримало КП "Лозоваволоканал", як компенсацію різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню можуть бути використані підприємством на погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість.
На виконання п. 4 Порядку, 17 жовтня 2014 року КП "Лозоваводоканал" укладено договір № 70/21 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 року № 30 (а.с. 18-20).
Відповідно до положень пунктів 7,8 вказаного договору, остання сторона, а саме КП "Лозоваводоканал" перераховує до спеціального фонду Державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені) в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість в сумі 670700,00 грн. (шістсот сімдесят тисяч сімсот гривень). Сторони у графі платіжного доручення "призначення платежу" додатково зазначають пункти 14-17 статті 11, та пункту 24 ст. 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", а також дату та номер договору.
Таким чином, змістом зазначеного договору визначено перелік сторін, порядок перерахування коштів сторонами одна від одної, а також напрям використання останньою стороною, тобто КП "Лозоваводоканал", коштів ориманих відповідно до Порядку.
Тобто, договором передбачено, що кошти у сумі 670700,00 грн., які отримало КП "Лозоваводоканал", як компенсацію різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, мають бути використані підприємством на погашення податковою боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість.
30 жовтня 2014 року відповідно до норм Порядку та договору № 70/21 від 17.10.2014 року позивачем до Лозівського управління Державної казначейської служби України у Харківській області надано платіжне доручення № 12 на здійснення погашення податкового боргу по ПДВ у сумі 670700,00 грн., згідно п. 14-17 ст. 11 та п. 24 ст. 14 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік", згідно договору 70/21 від 17.10.2014 та постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 року № 30 (а.с. 22).
Лозівською ОДПІ в Харківській області проведено зменшення податкового боргу по коду податку 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в України товарів (робіт, послуг)", лише на суму 201968,00 грн., при цьому проведення зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн. Лозівською ОДПІ не здійснено.
Згідно довідки Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 03.12.2014 року № 5866/10/20-27-20-31, станом на 03.12.2014 року за КП "Лозоваводоканал" обліковувалися діючі розстрочені (відстрочені) (реструктуризовані) грошові зобов'язання (податковий борг) по податку, збору код податку 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" в розмірі 3791856,65 грн. (а.с. 68).
Суд не погоджується з твердженням представника відповідача, що станом на 30.10.2014 року сума боргу підприємства за кодом бюджетної класифікації 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" становить 201968,00 грн., оскільки вказані судження спростовуються довідками Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.10.2014 року № 5021/10/20-27-20-31 та від 03.12.2014 № 5866/10/20-27-20-31.
Крім того, відповідно до довідки Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 22.07.2015 року № 7165/10-20-27-20-31, станом на 22.07.2015 року за КП "Лозоваводоканал" обліковувалися діючі розстрочені (відстрочені) (реструктуризовані) грошові зобов'язання (податковий борг) по податку, збору код податку 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" в розмірі 3724302,85 грн. (а.с. 69).
Згідно довідки Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області від 07.12.2015 року № 4777/10/20-27-20-28 станом на 07.12.2015 року за КП "Лозоваводоканал" обліковувалися діючі розстрочені (відстрочені) (реструктуризовані) грошові зобов'язання (податковий борг) по податку, збору код податку 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" в розмірі 3704302,85 грн. (а.с. 70).
Поряд із цим, судом встановлено, що 17 грудня 2015 року КП "Лозова водоканал" здійснено аналогічний спосіб оплати розстроченого зобов'язання по мировій угоді заборгованості.
Так, 17 грудня 2015 року КП "Лозоваводоканал" відповідно до «Порядку та умов надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», затвердженого постановою 14 червня 2015 року, отримало субвенцію від держави в розмірі 853900,00 грн.
На виконання п. 4 Порядку, 10.12.2015 року КП "Лозоваводоканал" укладено договір № 76з/21 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 року № 30, відповідно до якого кошти у сумі 853900,00 грн., які отримало КП "Лозоваводоканал", як компенсацію різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню мають бути використані підприємством на погашення податковою боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість (а.с. 71-72).
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 28.05.2014 року по справі № 5023/4043/12, яка залишена в силі постановою Харківського апеляційного господарського суду від 23.06.2014 року, затверджена Мирова угода у справі № 5023/4043/12 про банкрутство КП "Лозоваводоканал", якою визначено порядок, строки погашення кредиторських вимог кредиторів по справі про банкрутсво (а.с. 47-61).
17 грудня 2015 року позивачем до Лозівського управління Державної казначейської служби України надано платіжне доручення № 33 на здійснення погашення податкового боргу по ПДВ, а саме 816900,00 грн. на погашення податкового боргу та 370000,00 грн. на погашення заборгованості зі сплати податку на додану вартість розстроченої за мировою угодою, затвердженою ухвалою господарського суду Харківської області від 28.05.2014 року в справі № 5023/4043/12, яка залишена без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 23.05.2014 року (а.с. 73).
Отже, оплату у розмірі 37000,00 грн., спрямовану на погашення заборгованості зі сплати податку на додану вартість розстроченої за Мировою угодою, відповідачем проведено та зменшено розстрочений податковий борг за Мировою угодою у розмірі 37000,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», в редакції, що діяла до 19.01.2013 року, під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та/або розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється шляхом укладення угоди між сторонами.
Приписами ч. І 2 ст. 79 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діяла до 19.01.2013 року встановлено, що мирова угода набирає чинності з дня її затвердження господарським судом і є обов'язковою для боржника (банкрута), кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою. кредиторів другої та наступних черг.
Відповідно до пунктів 100.1, 100.3 ст. 100 Податкового кодексу України, в редакції від 01.10.2014 року та в поточній редакції, розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під відсотки, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу. Розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу в межах процедури відновлення платоспроможності боржника здійснюються відповідно до законодавства з питань банкрутства.
Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що згода відповідача щодо укладення Мирової угоди у справі про визнання КП «Лозоваводоканал» банкрутом, відповідно до норм Податкового кодексу України в редакції від 01.10.2014 року та в поточній редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діяла до 19.01.2013 року, фактично є розстроченням відповідачем боргів позивача.
Крім того, мирова угода не містить обмежень щодо дострокового погашення КП «Лозоваводоканал» розстроченої заборгованості. Згідно пункту 2.2.13 Мирової угоди, джерелом погашення кредиторської заборгованості є кошти, отримані від господарської діяльності боржника. У зв'язку з дією економічно необґрунтованих тарифів, КП «Лозоваводоканал» мало всі правові підставі й отримало відповідно до «Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. № 30 (надалі - Порядок) субвенцію в розмірі 670700,00 грн.
Суд погоджується з доводами представника позивача, що кошти, які отримувало КП «Лозоваводоканал» відповідно до Порядку, фактично є коштами, отриманими від господарської діяльності підприємства, оскільки при дії економічно обґрунтованих тарифів відповідні кошти підприємство отримувало б безпосередньо від споживачів як оплату наданих послуг.
Видані Відповідачем 03.12.2014 року, 22.07.2015 року та 07.12.2015 року довідки проведення Відповідачем зменшення розстроченого податкового боргу за Мировою угодою в розмірі 37000,00 грн., та Мирова угода, свідчить про те, що:
- станом на 30.10.2014 року за КП «Лозоваводоканал» обліковувалися діючі розстрочені (відстрочені) (реструктуризовані) грошові зобов'язання (податковий борг) по податку, збору код податку 14010100 «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» в розмірі не менше ніж 3704302,85 грн.;
- кредиторські вимоги Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Харківській області, в розмірі 3854302,85 грн., в тому числі спірна сума, були розстрочені відповідно до норм Податкового кодексу України в редакції від 01.10.2014 року та в поточній редакції й Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діяла до 19.01.2013 року Мировою угодою і є розстроченою заборгованістю.
Тобто, твердження представника відповідача, що станом на 30.10.2014 року спірна сума не обліковувалася у картках платника податків, і тому у Лозівської ОДПІ відсутні підстави для направлення коштів, які надійшли за рахунок боргу за кодом бюджетної класифікації 14010101 на рахунок боргу за кодом бюджетної класифікації 14010100, суд вважає помилковими, оскільки вони спростовуються встановленими судом обставинами.
Водночас, як не заперечується відповідачем, позивачу виділено субвенцію у розмірі 670 700,00 грн. на погашення різниці у тарифах, з цільовим призначенням погашення заборгованості з ПДВ, однак зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн. відповідачем так і не здійснено.
Поряд з тим, суд наголошує на тому, що фіскальний інтерес держави не може слугувати виправданням або підставою у позбавленні платника податків права використати субвенцію у розмірі 670700,00 грн. на погашення різниці у тарифах, з цільовим призначенням погашення заборгованості з ПДВ шляхом зменшення на його суму значення реєстраційної суми в системі.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у справах Burdov v. Russia, no. 59498/00, §§ 37-38, ECHR 2002), Yvonne van Duyn v. Home Office (Case 41/74 van Duyn v. Home Office) зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою в особі відповідних суб'єктів владних повноважень, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. При цьому, якщо держава схвалила певну концепцію, то суб'єкт владних повноважень вважатиметься таким, що діє протиправно, якщо він відступить від встановлених обов'язків, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у суб'єктів відповідних правовідносин стосовно суворого додержання уповноваженим державою суб'єктом владних повноважень такої політики чи поведінки.
Отже, позивач вправі за наслідками виділення субвенції у розмірі 670700,00 грн. на погашення різниці у тарифах, з цільовим призначенням погашення заборгованості з ПДВ, реалізувавши правомірну поведінку розраховувати на відображення у картці особового рахунку відповідних змін, що забезпечило б йому право на зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В даному випадку відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не дотримався вимог закону про захист охоронюваних прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому оскаржувана бездіяльність є протиправною.
Відтак, з метою гарантування дотримання і захисту прав позивача у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача.
Відповідно до приписів ст. 94 КАСУ позивачу підлягають поверненню судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1378,00 грн.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 9, 41, 71,128,159,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Комунального підприємства "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, треті особи: Департамент фінансів Харківської обласної державної адміністрації, Територіальна комісія Харківської області з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати бездіяльність Лозівської об'єднаної державної податкової інспекція головного управління ДФС у Харківській області, яка полягає в нездійсненні проведення зменшення розстроченого податкового боргу в розмірі 468732.00 грн. протиправною.
Зобов'язати Лозівську об'єднану державну податкову інспекцію головного управління ДФС у Харківській області здійснити проведення зменшення розстроченого податкового боргу у розмірі 468732,00 грн.
Стягнути на користь Комунального підприємства "Лозоваводоканал" Лозівської міської ради Харківської області (64606, Харківська обл., м.Лозова, вул. Степова, буд.3, код ЄДРПОУ - 37048692) судовий збір у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області (64606, Харківська обл., м.Лозова, м-н 3, буд.5, код ЄДРПОУ 39900355).
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений 07 листопад 2016 року.
Суддя О.В. Панченко