ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2016 року справа № 813/1954/16
зал судових засідань №6
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гулика А.Г.,
секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,
за участю:
представників позивача Паращич О.В., Невелич Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування рішення, -
в с т а н о в и в:
управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просить суд скасувати рішення відповідача №0004001302 від 29.03.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що управління є бюджетною установою, кошти призначені на утримання вільнонайманих та атестованих працівників мають своє призначення. Тому, самовільно використовувати кошти призначені для атестованих працівників на потреби вільнонайманих працівників не можуть. Позивач не визнає факту існування недоїмки, штрафів та пені по несплаті єдиного соціального внеску, оскільки кошти сплачені повністю та вчасно з переплатою, без порушення за ознаками територіальності (на рахунок ДПІ у Франківському районі м.Львова), з дотриманням економічної суті (на рахунок, призначений для сплати єдиного соціального внеску, а не інший ). Додатково зазначає, що станом на 18.03.2016 недоїмка по єдиному соціальному внеску у позивача відсутня, тому відповідач протиправно застосував до позивача штрафні санкції і нарахував пеню за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Відповідач подав до суду заперечення на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. Заперечення обґрунтовані тим, що оскаржене рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені прийняті із дотриманням норм чинного законодавства, зокрема, у відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому позов є безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню. Просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві. Просили суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без участі його уповноваженого представника до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що позов необхідно задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Суд встановив, що позивач зареєстрований як юридична особа та перебуває на обліку у ДПІ у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області як платник податків та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивачем до ДПІ у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, в тому числі таблиця 1. "Нарахування єдиного внеску", а саме:
- 12.01.2015 подано звіт за грудень 2014, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 131536,54грн(ІІ том а.с.51-58);
- 13.02.2015 подано звіт за січень 2015, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 78203,05грн(ІІ том а.с.67-73);
- 18.03.2015 подано звіт за лютий 2015, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 82159,68грн(ІІ том а.с.59-66);
- 06.04.2015 подано звіт за березень 2015, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 97901,74(ІІ том а.с.74-81);
- 05.05.2015 подано звіт за квітень 2015, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 97442,475грн(ІІ том а.с.82-89);
- 02.06.2015 подано звіт за травень 2015, де в таблиці 1 рядку 8 вказано загальну суму єдиного внеску, яка підлягає сплаті - 123973,73грн(ІІ том а.с.90-97).
Рішенням ДПІ у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області за № 00040201302 від 29.03.2016 на підставі ч.10 та п. 2 ч.11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (надалі - Закон України №2464-VI) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування застосовано до позивача штраф у розмірі 80113,37грн (20%) та нараховано пеню у розмірі 5333,35грн (0,1 % від суми недоїмки). Період з 21.01.2015 до 02.03.2016(І том а.с.23).
Вказане рішення оскаржене позивачем до Головного управління ДФС у Львівській області. Головним управлінням ДФС у Львівській області за результатом розгляду скарги прийнято рішення № 674/10/13-01-10-0705 від 11.02.2016, яким рішення № 00040201302 від 29.03.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, прийняте ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області, залишено без змін, а скаргу позивача - без задоволення (І том а.с.28-30).
Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивачем подано скаргу до Державної фіскальної служби України. За результатами розгляду скарги позивача, ДФС України прийнято рішення №22199/10/13-01-10-01-05, яким відмовлено у задоволенні скарги позивача, а рішення № 00040201302 від 29.03.2016 залишено без змін.
Вважаючи протиправним рішення відповідача рішення № 00040201302 від 29.03.2016 позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Суд при вирішенні спору по суті виходить з наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з 01.01.2011 регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - Закон), який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Діючим законодавством, а саме п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.п. 19-1.1.2 ст. 19-1 ПК України контролюючі органи контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування;
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний зокрема: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з ч.ч.8, 11 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені вказаним Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Частинами 3, 4 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів; орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Вказаними нормами законодавства чітко визначено, що у випадку несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції та нараховується пеня.
Згідно з ч.10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Пунктом 2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених вказаним Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
В матеріалах справи наявні наступні платіжні доручення про сплату єдиного соціального внеску за грудень 2014 року по листопад 2015 року: №2815 від 23.12.2014 на суму 7363,77грн., №2818 від 23.12.2014 на суму 98400,00грн., №2884 від 29.12.2014 на суму 50000,00грн., №2889 від 29.12.2014 на суму 4521,72грн., №2826 від 23.12.2014 на суму 646,65грн., №2785 від 23.12.2014 на суму 88,88грн., №2783 від 23.12.2014 на суму 318,38грн., №2784 від 23.12.2014 на суму 25071,47грн., №2837 від 23.12.2014 на суму 5500,00грн., №2836 від 23.12.2014 на суму 2000,00грн., №2835 від 23.12.2014 на суму 238265,74грн., №2840 від 23.12.2014 на суму 233200,00грн., №2839 від 23.12.2014 на суму 33000,00грн., №2841 від 23.12.2014 на суму 873558,48грн., №2838 від 23.12.2014 на суму 2039,04грн., №2828 від 23.12.2014 на суму 98501,03грн., №2827 від 23.12.2014 на суму 10734,26грн., №2778 від 23.12.2014 на суму 2281,19грн., №2782 від 23.12.2014 на суму 401,27грн., №2779 від 23.12.2014 на суму 38,05грн., №2709 від 18.12.2014 на суму 971,96грн., №2710 від 18.12.2014 на суму 1749,79грн., №2716 від 18.12.2014 на суму 2236,52грн., №2719 від 18.12.2014 на суму 67,85грн., №2714 від 18.12.2014 на суму 60141,04грн., №2718 від 18.12.2014 на суму 6316,68грн., №2720 від 18.12.2014 на суму 416,06грн., №2586 від 01.12.2014 на суму 4530,61грн., №2582 від 01.12.2014 на суму 26960,96грн., №2890 від 26.12.2014 на суму 1238,80грн., №2829 від 23.12.2014 на суму 489,02грн., №125 від 28.01.2015 на суму 26,01грн., №21 від 21.01.2015 на суму 37,56грн., №106 від 22.01.2015 на суму 528,46грн., №105 від 22.01.2015 на суму 995,65грн., №104 від 22.01.2015 на суму 45,27грн., №117 від 22.01.2015 на суму 68974,78грн., №107 від 22.01.2015 на суму 67186,06грн., №118 від 22.01.2015 на суму 881752,81грн., №84 від 22.01.2015 на суму 6236,58грн., №92 від 22.01.2015 на суму 205,54грн., №96 від 22.01.2015 на суму 1331,56грн., №86 від 22.01.2015 на суму 569,34грн., №85 від 22.01.2015 на суму 7598,31грн., №95 від 22.01.2015 на суму 1650,93грн., №172 від 19.02.2015 на суму 70764,31грн., №183 від 19.02.2015 на суму 1337,72грн., №214 від 19.02.2015 на суму 257,77грн., №213 від 19.02.2015 на суму 68722,69грн., №212 від 19.02.2015 на суму 4279,00грн., №174 від 28.01.2015 на суму 686,25грн., №170 від 19.02.2015 на суму 251,58грн., №171 від 19.02.2015 на суму 6219,34грн., №169 від 19.02.2015 на суму 21,93грн., №211 від 19.02.2015 на суму 917182,73грн., №173 від 19.02.2015 на суму 817,96грн., №184 від 19.02.2015 на суму 2009,79грн., №146 від 06.02.2015 на суму 1331,56грн., №388 від 23.03.2015 на суму 190,04грн., №289 від 06.03.2015 на суму 50,79грн., №382 від 23.03.2015 на суму 34,82грн., №373 від 23.03.2015 на суму 577,93грн., №381 від 23.03.2015 на суму 77182,94грн., №372 від 23.03.2015 на суму 1030096,22грн., №338 від 19.03.2015 на суму 145,14грн., №337 від 19.03.2015 на суму 214,59грн., №335 від 19.03.2015 на суму 57,44грн., №327 від 19.03.2015 на суму 737,38грн., №325 від 19.03.2015 на суму 586,38грн., №326 від 19.03.2015 на суму 80906,12грн., №319 від 19.03.2015 на суму 3772,41грн., №324 від 19.03.2015 на суму 8194,46грн., №341 від 19.03.2015 на суму 55,25грн., №339 від 19.03.2015 на суму 1710,97грн., №600 від 27.04.2015 на суму 89,63грн., №570 від 22.04.2015 на суму 338,65рн., №571 від 22.04.2015 на суму 34407,29грн., №572 від 22.04.2015 на суму 897790,48грн., №574 від 22.04.2015 на суму 20,40грн., №573 від 22.04.2015 на суму 69847,53грн., №523 від 20.04.2015 на суму 251,58грн., №525 від 20.04.2015 на суму 314,35грн., №521 від 20.04.2015 на суму 18,05грн., №518 від 20.04.2015 на суму 587,71грн., №519 від 20.04.2015 на суму 867,50грн., №514 від 20.04.2015 на суму 1787,51грн., №513 від 20.04.2015 на суму 7965,24грн., №517 від 20.04.2015 на суму 82344,67грн., №524 від 20.04.2015 на суму 65,00грн., №526 від 20.04.2015 на суму 3151,23грн., №760 від 26.05.2015 на суму 5554,11грн., №756 від 26.05.2015 на суму 36900,00грн., №720 від 20.05.2015 на суму 77623,31грн., №721 від 20.05.2015 на суму 969206,82грн., №698 від 20.05.2015 на суму 143,99грн., №681 від 20.05.2015 на суму 24,66грн., №682 від 20.05.2015 на суму 251,58грн., №677 від 20.05.2015 на суму 587,71грн., №678 від 20.05.2015 на суму 8233,70грн., №675 від 20.05.2015 на суму 82683,92грн., №676 від 20.05.2015 на суму 7631,07грн., №636 від 19.05.2015 на суму 435,04грн., №762 від 20.05.2015 на суму 2829,45грн., №763 від 26.05.2015 на суму 43,84грн., №761 від 26.05.2015 на суму 87,70грн., №759 від 26.05.2015 на суму 18641,51грн., №757 від 20.05.2015 на суму 37225,80грн., №758 від 20.05.2015 на суму 102,44грн., №722 від 20.05.2015 на суму 66766,53грн., №699 від 20.05.2015 на суму 3196,84грн., №814 від 19.06.2015 на суму 10,70грн., №892 від 18.06.2015 на суму 178,15грн., №889 від 18.06.2015 на суму 1004847,14грн., №891 від 18.06.2015 на суму 79101,85грн., №888 від 18.06.2015 на суму 2957,25грн., №863 від 18.06.2015 на суму 89534,09грн., №803 від 18.06.2015 на суму 17,84грн., №804 від 18.06.2015 на суму 251,58грн., №798 від 18.06.2015 на суму 587,71грн., №799 від 18.06.2015 на суму 8890,45грн., №792 від 18.06.2015 на суму 473,81грн., №810 від 18.06.2015 на суму 3723,79грн., №890 від 18.06.2015 на суму 50858,06грн., №1011 від 20.07.2015 на суму 21,45грн., №1072 від 22.07.2015 на суму 25400,00грн., №1074 від 22.07.2015 на суму 1904,69грн., №1047 від 17.07.2015 на суму 75199,57грн., №1052 від 17.07.2015 на суму 970602,75грн., №1000 від 17.07.2015 на суму 3667,11грн., №994 від 17.07.2015 на суму 7053,02грн., №995 від 17.07.2015 на суму 588,29грн., №996 від 17.07.2015 на суму 181,03грн., №991 від 17.07.2015 на суму 260,90грн., №997 від 17.07.2015 на суму 33,60грн., №999 від 17.07.2015 на суму 78948,06грн., №1073 від 22.07.2015 на суму 20,18грн., №1049 від 17.07.2015 на суму 33020,95грн., №1249 від 27.08.2015 на суму 207,71грн., №1227 від 20.08.2015 на суму 1043,01грн., №1226 від 20.08.2015 на суму 109610,96грн., №1225 від 20.08.2015 на суму 62,83грн., №1224 від 20.08.2015 на суму 75648,32грн., №1171 від 19.08.2015 на суму 65503,56грн., №1167 від 19.08.2015 на суму 5437,89грн., №1168 від 19.08.2015 на суму 251,58грн., №1169 від 19.08.2015 на суму 3286,96грн., №1173 від 19.08.2015 на суму 587,71грн., №1172 від 19.08.2015 на суму 3447,83грн., №1302 від 11.09.2015 на суму 165,30грн., №1401 від 29.09.2015 на суму 1110,52грн., №1406 від 29.09.2015 на суму 13086,38грн., №1407 від 29.09.2015 на суму 2341,56грн., №1358 від 18.09.2015 на суму 224,80грн., №1356 від 18.09.2015 на суму 4297,51грн., №1357 від 18.09.2015 на суму 12956,61грн., №1371 від 18.09.2015 на суму 23,61грн., №1372 від 18.09.2015 на суму 130,00грн., №1384 від 18.09.2015 на суму 48442,95грн., №1360 від 18.09.2015 на суму 1735,00грн., №1385 від 18.09.2015 на суму 646526,33грн., №1359 від 18.06.2015 на суму 160547,21грн., №1355 від 18.09.2015 на суму 1319,54грн., №1436 від 20.10.2015 на суму 839,46грн., №1435 від 20.10.2015 на суму 4327,63грн., №1434 від 20.10.2015 на суму 123,38грн., №1431 від 20.10.2015 на суму 1670,16грн., №1428 від 20.10.2015 на суму 23936,744грн., №1427 від 20.10.2015 на суму 14105,98грн., №1515 від 27.11.2015 на суму 5880,35грн., №1516 від 27.11.2015 на суму 303,02грн., №1511 від 27.11.2015 на суму 43282,35грн., №1510 від 27.11.2015 на суму 14392,21грн., №1509 від 27.11.2015 на суму 8019,09грн., №1508 від 27.11.2015 на суму 1288,99грн., №1503 від 27.11.2015 на суму 822,09грн., №1490 від 19.11.2015 на суму 458,73грн., №1489 від 19.11.2015 на суму 2885,38грн., №1488 від 19.11.2015 на суму 87,22грн., №1484 від 19.11.2015 на суму 14062,76грн., №1483 від 19.11.2015 на суму 1795,93грн., №1481 від 19.11.2015 на суму 966,47грн.( І том а.с.120-250, ІІ том а.с.1-38).
Платник - УМВС України (код ЄДРПОУ 08602508).
Банк платника - ГУ ДКСУ у Львівській області (МФО 825014),
Отримувач - ДПІ у Франківському районі м. Львова (код ЄДРПОУ 39508247),
Банк отримувача (збігається з банком платника) - ГУ ДКСУ у Львівській області (МФО 825014).
Рахунок отримувача - 371922022011305, 37193201011305.
Призначення платежу - єдиний соціальний внесок за відповідні періоди із сум нарахованих доходів працівникам (із вказівкою на код для сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів - *;101).
Згідно з платіжними дорученнями рахунок вказано правильно, як і платника та період, за який сплачується єдиний внесок.
Крім цього, позивачем єдиний соціальний внесок до органів доходів і зборів сплачувався своєчасно та в повному обсязі, звітність також подавалася вчасно, жодної недоїмки не рахується. Вказану обставину також підтверджує той факт, що згідно з обліковими картками платника ГУДФС у Львівській області помилково сплачені позивачем кошти на рахунок добровільної сплати єдиного соціального внеску №71020000, податковим органом перераховано на належний рахунок зі сплати Єдиного соціального внеску фізичної особи підприємця №71010000, станом на 18.03.2016 за платником податків недоїмка по єдиному соціальному внеску відсутня (ІІ том а.с.48).
Крім того, вимога №Ю -37-23 від 04.02.2016 про сплату недоїмки, яка свідчила про наявність заборгованості зі сплати єдиного внеску орган доходів і зборів вважається відкликаною, відповідно до рішення ГУ ДФС у Львівській області №1532/10/13-01-10-01-05 від 24.03.2016 про залишення скарги без розгляду.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач без достатніх правових підстав дійшов до висновку про наявність складу правопорушення (несвоєчасна сплата) та застосував штраф і нарахував пеню.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що рішення №0004001302 від 29.03.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску є протиправним та його необхідно скасувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, на користь управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці з ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір в сумі 1378грн. 00коп., сплаченого за подання позовної заяви відповідно до платіжного доручення №31 від 03.06.2016.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області №0004001302 від 29.03.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Стягнути з Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці судовий збір в розмір 1378грн.00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 21 листопада 2016 року.
Суддя А.Г. Гулик