ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16.11.2016 рокуСправа № 876/8675/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Коваль Р.Й., перевіривши апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2016 року у справі № 2а-10486/10/1370 за позовом ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до ОСОБА_1 третя особа Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВСУ у Львівській області про стягнення податку,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2016 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до ОСОБА_1 третя особа Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВСУ у Львівській області про стягнення податку.
Не погодившись із вказаною постановою, ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області подала на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду та зареєстрована судом першої інстанції за вх. № 27664 від "03" листопада 2016 р. (а.с. 104 ).
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Як видно із матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято у судовому засіданні 30 червня 2016 року. Повний текст копії постанови позивачем отримано 07 липня 2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення(а.с. 86). Апеляційна скарга подана 03 листопада 2016 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.
Згідно абз.1 ч.4 ст.189 КАС України (із змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»№ 4176-VI від 20.12.2011 року), апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Так, поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Підставою для визнання причин пропуску строку для апеляційного оскарження поважними апелянт зазначає те, що ним уже оскаржувалась дана постанова, однак його апеляційна скарга була залишена без руху, у зв'язку із несплатою судового збору та згодом повернута, у зв'язку із невиконанням вимог ухвали про залишення без руху.
Зазначає, що причиною невиконання вимог ухвали про залишення без руху було відсутність коштів на рахунках для сплати судового збору.
Вважає, що не може бути позбавлений права на оскарження судового рішення, а також враховуючи, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду повторно подав апеляційну скаргу.
Проте, апелянтом не надано жодних належних та допустимих доказів, причин пропучку строку, а тому підстави для поновлення строку апеляційного оскарження вказані апелянтом у заяві (клопотанні) визнані судом неповажними і відповідно до вимог ч.4 ст.189 КАС апеляційну скаргу - слід залишити без руху, надавши термін для усунення її недоліків.
Зазначені в ухвалі недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням підстав пропуску останнього, якіб були підтверджені належними та допустимими доказами.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі, якщо заяву про поновлення не буде подано в зазначений строк, або вказані нею підстави, для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними у відповідності до абз.2 ч.4 ст.189 КАС, суддею - доповідачем буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Крім того, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у визначеному законом розмірі .
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. N 3674-VI (далі - Закон N 3674-VI, зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 р. N 484-VIII , які набрали чинності 01.09.2015 р.).
Згідно ч.1 ст.4 Закону N 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 вказаної статті визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На момент подання до адміністративного суду позову, діяв пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, який передбачав, що до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору: 1)судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита; 2)розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту; 3)розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень".
Із матеріалів справи видно, що предметом спору є стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 43570 грн., а тому цей позов носить майновий характер. Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 435,70 грн.(43570*0,01=435,70).
За таких обставин, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 479,27 грн. (110% від 435,70 грн.).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.6 187 КАС України, таку у відповідності до ст.ст. 108, 187, 189 КАС України слід залишити без руху.
Зазначені недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів, з дня отримання копії цієї ухвали, документа про сплату апелянтом судового збору за подання до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 479,27 грн. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 186, 189, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2016 року по справі № 2а-10486/10/1370 за позовом ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до ОСОБА_1 третя особа Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВСУ у Львівській області про стягнення податку - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Коваль Р.Й.