ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
15 листопада 2016 р. справа № 805/2567/16-а
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Міронова Г.М. розглянувши апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2016 року у справі № 805/2567/16-а (суддя І інстанції Тарасенко І.М.) за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2016 року у справі № 805/2567/16-а адміністративний позов задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт до апеляційної скарги не долучив платіжне доручення про сплату судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1378,00 грн.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем у позовній заяві заявлені вимоги немайнового характеру.
За приписами п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами встановлюється ставка судового збору у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (пп. 2).
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: фізичною особою сплачується судовий збір у сумі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (пп. 1.2).
Оскільки при поданні адміністративного позову немайнового характеру сплаті підлягає ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (на день подання позовної заяви), тому апелянту необхідно сплатити - 606,32 грн. (1378,00*0,4*110%).
В апеляційній скарзі апелянт просив звільнити його від сплати судового збору або відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення на підставі положень Закону України «Про судовий збір».
Ознайомившись із заявленим клопотанням Державної казначейської служби України, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), встановлено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суд враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд зазначає, що стаття 5 Закону України «Про судовий збір» містить вичерпаний перелік суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору, до якого відповідач не входить.
Що стосується клопотання в частині відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення, то суд зазначає, що відстрочення або розстрочення сплати судового збору на певний строк є правом суду, але не його обов'язком.
Суд вважає, що апелянт в своєму клопотанні ніяким чином не підтвердив та не обґрунтував можливість сплатити суми судового збору на дату ухвалення судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити Державній казначейській службі України у задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 606,32 грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - Краматор.УК /м.Краматорськ/ 22030101, код отримувача (код за ОКПО) - 37944338, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., код банку отримувача (МФО) - 834016, рахунок отримувача - 31211206781059, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу «Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ чи назва установи, організації, позивача), Донецький апеляційний адміністративний суд».
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволені клопотання Державної казначейської служби України про звільнення від сплати судового збору або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2016 року у справі № 805/2567/16-а - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом семи днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя Міронова Г.М.