ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
04 жовтня 2016 року м. Київ № 826/14991/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., ознайомившись з адміністративним позовом
Спільного українсько-польського виробничо-сервісного і торгівельного підприємства (товариства з обмеженою відповідальністю) "Укрполь, ЛТД"
до
Відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві
про
визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва та зобов'язання скасувати арешт з майна позивача.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом – це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути подано до адміністративного суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Правові наслідки пропущення строку звернення до суду визначені статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з приписом якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, відділом державної виконавчої служби Голосіївського РУЮ у м. Києві було накладено арешт на нерухоме майно згідно з постановою від 14.05.2010 року в межах виконавчого провадження № 17799696 за виконавчим листом № 2А-10153, виданим 22.01.2010 року Окружним адміністративним судом міста Києва. В той же час, у матеріалах справи міститься постанова про закінчення виконавчого провадження від 23.09.2011 року, у пункті другому якої зазначено про припинення чинності арешту майна боржника та скасування іншіх заходів примусового виконання рішення. Позивачу було відомо про винесення у 2011 році постанови про закінчення виконавчого провадження, оскільки така постанова була винесена у зв'язку з виконанням боржником вимог за виконавчим листом у повному обсязі. Звернення ліквідатора ТОВ Спільного українсько-польського виробничо-сервісного і торгівельного підприємства із заявою від 12.09.2016 року до Голосіївського районного відділу ДВС м. Київ не може спрйматись судом як початок відліку строку звернення до суду, оскільки позивач є юридичною особою, зареєстрованою з 1993 року та тільки з 30.06.2016 року перебуває у стані припинення, тобто, будь-яких обставин, які б перешкоджали звернутись до відділу або безпосередньо до суду із зазначеними вимогами, позивачем не наведено та судом не встановлено.
З адміністративним позовом про визнання бездіяльності протиправною та скасування арешту майна позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва 27 вересня 2016 року, при цьому позивачем не наведено жодних обставин, що зумовили пропуск ним строку звернення до суду, встановленого процесуальним законом, а також не зазначено поважні причини пропуску строку та не подано клопотання про його поновлення.
Враховуючи вищенаведені обставини, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву Спільного українсько-польського виробничо-сервісного і торгівельного підприємства (товариства з обмеженою відповідальністю) "Укрполь, ЛТД" до Відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
2. Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Т.П. Балась