ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
04 листопада 2016 року м. Київ К/800/29856/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши
касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби (далі - ОДПІ)
на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2013
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2016
у справі № 803/1194/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий Екватор»
до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби
про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
ОДПІ 01.11.2016 (згідно зі штампом поштового конверту; штрихкодовий ідентифікатор 4301034424246) звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2013 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2016.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху, як така, що подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення в адміністративній справі.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги, ОДПІ посилається на те, що первісно касаційна скарга була подана у встановлений частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України строк, однак повернута згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 11.07.2016 № К/800/15619/16 через невиконання вимог суду касаційної інстанції щодо сплати судового збору. ОДПІ після належного фінансування видатків на сплату судового збору скористалася своїм правом на повторне звернення із касаційною скаргою. Водночас, відповідач не наводить обставин та не надає доказів відсутності фінансування з Державного бюджету України, які були об'єктивною перешкодою для повторного звернення із касаційною скаргою впродовж періоду часу з липня по жовтень 2016 року (затверджений кошторис витрат на 2016 рік в розрізі календарних місяців, докази щодо часу фактичного зарахування на рахунок ОДПІ грошових коштів з казначейського рахунку по розділу економічної класифікації 2800, за рахунок яких можлива сплата судового збору, тощо), що унеможливлює зробити висновок про наявність об'єктивних перешкод для звернення ОДПІ з касаційною скаргою впродовж липня - жовтня 2016 року.
Згідно з частиною 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Зі змісту частин 2, 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що вирішення питання про відкриття касаційного провадження обумовлено, зокрема, відповідністю касаційної скарги вимогам статті 213 цього Кодексу та строками її подання.
До касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу (частина 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись частиною 1 статті 108, статтею 165, частиною 5 статті 213, частинами 3, 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07.06.2013 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2016 у справі № 803/1194/13-а залишити без руху, надавши строк для усунення вищевказаних недоліків касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Роз'яснити, що відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга буде повернута та вважатись неподаною в разі якщо недоліки касаційної скарги не будуть усунені впродовж зазначеного строку або не буде заявлено клопотання про продовження цього строку.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко