Провадження № 2/537/1184/2016
Справа № 537/4995/16-ц
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
09.11.2016 року суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали позовної заяви Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_2 про відшкодування надміру виплачених коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В :
Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області звернулося до суду з позовом, відповідно до якого просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_2 надміру виплачених їй коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 260 грн.
Суддя розглянувши позовну заяву встановив наступне.
На даний час вищезазначена позовна заява подана у встановленому законом порядку та відповідає вимогам ст..ст.119 і 120 ЦПК України, окрім вимог ст..119 ЦПК України, щодо долучення до позовної заяви документу, що підтверджує сплату судового збору.
До позову начальником Управлінням соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області долучена заява, відповідно до якої останній просить звільнити управління від сплати судового збору при розгляді даної позовної заяви, яке обґрунтоване тим, що згідно п.20 ч.1 ст.5 Закону України „Про судовий збір" у редакції, яка була чинна до 01.09.2015 року, органи праці та соціального захисту населення були звільнені від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством. Законом України від 22.05.2015 пункт 20 ч.1 був виключений, а у Прикінцевих положеннях зазначено, що Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
На даний час питання відповідного фінансування не вирішено, управління утримується за рахунок коштів міського бюджету, в якому не передбачені збільшені, згідно чинної редакції зазначеного Закону, витрати на сплату судового збору, та інших судових витрат, що унеможливлює їх сплату.
Відповідно до ст..8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.
Згідно ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Якщо у встановлений судом строк судові витрати не будуть оплачені, заява відповідно до статті 207залишається без розгляду, або витрати стягуються за судовим рішенням у справі, коли оплата судових витрат була відстрочена або розстрочена до ухвалення цього рішення.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Відповідно до п.29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ» №10 від 17.10.2014 року, відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сімї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сімї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У звязку із цим обставини, повязані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Враховуючи викладене, підстав для звільнення Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від сплати судового збору при поданні даної заяви не вбачається.
Однак зважаючи на встановлені обставини, суд приходить до висновку про можливість відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у даній справі.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження на даний час не вбачається.
Справа підсудна Крюківському районному суду м.Кременчука Полтавської області.
Суддею вирішено питання про склад осіб, які будуть приймати участь у розгляді справи, визначені фактичні обставини, які необхідно встановити для вирішення спору.
На підставі викладеного, суддя вважає за необхідне відкрити провадження у справі та підготовку справи до розгляду слід вважати закінченою і призначити її до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Керуючись ст..8 Закону України «Про судовий збір», ст. ст..82, 122, 156 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_2 про відшкодування надміру виплачених коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відстрочити Управлінню соціального захисту населення Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області сплату судового збору за подання до суду даної позовної заяви до ухвалення рішення у цій справі.
Підготовку справи до розгляду вважати закінченою.
Призначити цивільну справу до розгляду в судовому засіданні на 16.11.2016 року о 16 годині 00 хвилин.
Викликати учасників розгляду справи в судове засідання на вищезазначену дату, визнавши їх явку обовязковою.
Сторонам по справі направити копію ухвали про відкриття провадження у справі, одночасно з копією ухвали відповідачу направити копію позовної заяви з копіями доданих до них документів.
Запропонувати відповідачу у строк до 16.11.2016 року надати до суду письмові заперечення проти позову з посиланнями на докази, якими вони обґрунтовуються.
Апеляційна скарга на ухвалу в частині порушення правил підсудності може бути подана до апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд м.Кременчука на протязі 5 днів з моменту її отримання стороною.
Суддя: