КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 759/9029/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Кривов'яз А.П.
Суддя-доповідач: Федотов І.В.
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 листопада 2016 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Федотова І.В.,
суддів Ісаєнко Ю.А. та Оксененка О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві апеляційну скаргу Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на постанову Святошинського районного суду м. Києва від 05 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 05 вересня 2016 року позов задоволено. Визнано дії Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо відмови здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії державного службовця у зв»язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям протиправними. Зобов»язано Правобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести ОСОБА_2 з 1 травня 2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця, виходячи із нових складових заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади, рангу та стажу роботи на державній службі згідно Закону України «Про державну службу» №889-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році».
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 198, пункту 4 частини 1 статті 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Судом першої інстанції встановлено, що пенсія державного службовця позивачу ОСОБА_2 була оформлена Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м.Києві з 13 вересня 2013 року на підставі судового рішення у справі №759/6670/15-а у січні 2016 року.
26 травня 2016 року позивач звернувся до Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві з заявою про здійснення перерахунку пенсії з дати вступу в силу Закону України №889-VIII від 10 грудня 2015 року. Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році».
Листом від 10 червня 2016 року №419/01/А-293 Правобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві відмовилось здійснити перерахунок пенсії, мотивуючи своє рішення тим, що Законом №889-VIII від 10 грудня 2015 року перерахунок пенсії державним службовцям не передбачено.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем неправомірно відмовлено у перерахунку пенсії позивачу.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на час оформлення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
До 01 травня 2016 року пенсійне забезпечення державних службовців врегульовувалося вищезазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII.
З 01 травня 2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII втратив чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульовано пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, яка набрала чинності з 01 травня 2016 року, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, колегія суддів зазначає, що з 01 травня 2016 року Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року, по іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Системний аналіз ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року вказує, що з 01 травня 2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Із огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем обґрунтовано відмовлено у перерахунку пенсії позивачу, оскільки заяву про перерахунок пенсії подано ОСОБА_2 після 01 травня 2016 року.
Враховуючи, що у зв'язку із неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права судом першої інстанції було неправильно вирішено справу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу задовольнити , а постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись статтями 183-2, 197, 198, 202, 205, 207КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві задовольнити.
Постанову Святошинського районного суду м. Києва від 05 вересня 2016 року скасувати та прийняти нову, якою у задоволенні позову ОСОБА_2 до Правобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії відмовити.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Федотов І.В.
Судді: Ісаєнко Ю.А.
Оксененко О.М.