Справа № 569/14271/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2016 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Сидорук Є.І., при секретарі Патій Н.А., розглянувши клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури юриста 3 класу Колеснік К.М. про призначення позапланової документальної виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Рівненської місцевої прокуратури юрист 3 класу Колеснік К.М. звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провести в період з 15.11.2016 по 24.11.2016 виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго» (код ЄДРПОУ 36598008), що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Д.Галицького, 27, за період з 01.01.2015 по 31.10.2016, з використанням матеріалів кримінального провадження №42016181010000123.
В обґрунтування клопотання вказав, що Рівненською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування СВ Рівненського ВП ГУ НП в Рівненській області у кримінальному провадженні №42016181010000123 за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Рівненською місцевою прокуратурою за результатами опрацювання публікацій у ЗМІ виявлено, що ТОВ «Рівнетеплоенерго» допущено ряд недоліків при формуванні тарифів на теплопостачання. Так, фактичне споживання теплової енергії усіма споживачами ТОВ «Рівнетеплоенерго» за 2015 рік становить 485 386 Гкал, в т.ч. населенням - близько 415 тис. Гкал, в той час як тариф розраховано на основі таких показників: 544 304 Гкал для населення та 714 730 Гкал для усіх споживачів. Також, сума на придбання природного газу, закладена до тарифу, завищена на 79 мільйонів гривень внаслідок неналежної калькуляції необхідного обсягу газу. Окрім того, існують розбіжності у кількості виробленої та реалізованої теплової енергії, що свідчить про неналежне виконання службовими особами ТОВ «Рівнетеплоенерго» своїх службових обов'язків при формуванні тарифу на теплопостачання та наданні послуг із постачання теплової енергії, що спричинило тяжкі наслідки для споживачів, а також зумовило збільшення витрат з бюджету за пільгами та субсидіями.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 2 ст. 367 КК України - службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.
Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожен хто вчинив кримінальне правопорушення був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової документальної ревізії фінансово - господарської діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго», під час якої особа, яка володіє спеціальними знаннями, перевірить обґрунтованість показників, які надавалися ТОВ «Рівнетеплоенерго» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для встановлення чинних тарифів на теплопостачання, а також відповідність чинному законодавству стану фінансово-господарської документації ТОВ «Рівнетеплоенерго».
Заслухавши прокурора, дослідивши клопотання і додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.
У відповідності до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження; орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення.
Окрім того, згідно цього ж Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Згідно із п.2 ч.1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» №408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Враховуючи, що прокурором обґрунтовані підстави проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго» (код ЄДРПОУ 36598008), що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Д.Галицького, 27, за період з 01.01.2015 по 31.10.2016, з використанням матеріалів кримінального провадження №42016181010000123 слідчий суддя вважає, що наявні всі підстави для задоволення такого клопотання.
Керуючись ст.ст. 40, 85, 91 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури юриста 3 класу Колеснік К.М. задоволити.
Надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провести в період з 15.11.2016 по 24.11.2016 виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго» (код ЄДРПОУ 36598008), що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Д.Галицького, 27, за період з 01.01.2015 по 31.10.2016, з використанням матеріалів кримінального провадження №42016181010000123.
При проведенні документальної ревізії необхідно дослідити та надати відповіді на наступні питання:
2.1. джерела фінансування ТОВ «Рівнетеплоенерго», дотримання видів та напрямів діяльності;
2.2. обґрунтованість використання коштів (у тому числі бюджетних), відповідно до їх цільового призначення;
2.3. фактичний розмір та обґрунтованість витрат на паливо, в тому числі, на природний газ;
2.4. собівартість виробництва теплової енергії, відповідність формування собівартості фактичним витратам, стандартам бухгалтерського обліку та відповідним наказам;
2.5. встановити наявність підтверджуючих документів про надходження та використання коштів, у тому числі бюджетних;
2.6. достовірність відображення даних бухгалтерського обліку у загальнообов'язкових звітах, правомірність знищення документів;
2.7. відповідність фактично здійснених господарських операцій, що зафіксовані (підтверджені) первинними та зведеними обліковими документами, нормам, встановленим законодавством та/або внутрішніми регламентами (документами) установи;
2.8. розмір та обґрунтованість відшкодування з місцевого бюджету втрат, що пов'язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, використання відповідного відшкодування відповідно до цільового призначення;
2.9. У разі виявлення порушень, визначити коло відповідальних службових осіб.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Є.І. Сидорук