ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" листопада 2016 р. Справа № 809/702/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Могили А.Б.,
за участі:
секретаря судового засідання Ілів Н.І.,
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Івано-Франківської області, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до прокуратури Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, стягнення заборгованості по виплаті заробітної плати.
Позов мотивовано тим, що наказом прокурора Івано-Франківської області №820к від 16.08.2013 ОСОБА_1 призначено стажистом на посаду прокурора прокуратури Богородчанського району Івано-Франківської області, а 09.07.2014 призначено прокурором прокуратури Богородчанського району Івано-Франківської області. Наказом №1281к від 14.12.2015 ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора за власним бажанням.
На думку ОСОБА_1, в період з 01.07.2015 по 14.12.2015 йому нараховувалася заробітна плата без врахування ст.81 Закону України "Про прокуратуру", який набрав чинності 26.10.2014, як наслідок стягненню та виплаті підлягає заробітна плата в сумі 31 763,59 грн.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, з підстав викладених в письмовому запереченні відповідача. Додатково суду пояснив, що прокуратурою Івано-Франківської області відмовлено у нарахуванні та виплаті заробітної плати позивачу, оскільки норми положень ст.81 Закону України "Про прокуратуру" на 2015 рік застосовуються в порядку та розмірах встановлених постановою Кабінету Міністрів України виходячи із наявних фінансових ресурсів державного бюджету, і що умови оплати праці працівників органів прокуратури затверджено постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012. Просив у задоволенні позову відмовити за його безпідставністю.
Заслухавши пояснення позивача, заперечення представника відповідача, дослідивши в сукупності докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позову суд зазначає наступне.
Наказом прокурора Івано-Франківської області №820к від 16.08.2013 ОСОБА_1 призначено стажистом на посаду прокурора прокуратури Богородчанського району Івано-Франківської області (а.с.8).
Згідно наказу прокурора Івано-Франківської області від 09.07.2014 №607к позивача призначено прокурором прокуратури Богородчанського району Івано-Франківської області (а.с.9).
Наказом прокурора Івано-Франківської області №1281к від 14.12.2015 ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора прокуратури Богородчанського району Івано-Франківської області за власним бажанням на підставі пункту 7 частини 1 статті 51 Закону України "Про прокуратуру" (а.с.10).
Позивач звернувся до прокуратури Івано-Франківської області із заявою про нарахування та виплату заробітної плати за період з 01.07.2015 по 14.12.2015 відповідно до статті 81 Закону України "Про прокуратуру" (а.с.14).
Листом №18-241 вих-16 від 04.04.2016 прокуратурою Івано-Франківської області відмовлено у нарахуванні та виплаті заробітної плати позивачу, оскільки норми положень ст.81 Закону України "Про прокуратуру" на 2015 рік застосовуються в порядку та розмірах встановлених постановою Кабінету Міністрів України виходячи із наявних фінансових ресурсів державного бюджету, і що умови оплати праці працівників органів прокуратури затверджено постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 (а.с.15).
Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему прокуратури України визначено Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII.
Згідно з частиною третьою статті 81 даного Закону України посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури встановлюється у розмірі 12 мінімальних заробітних плат, визначених законом, що запроваджується поетапно: з 1 липня 2015 року - 10 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2016 року - 11 мінімальних заробітних плат; з 1 січня 2017 року - 12 мінімальних заробітних плат.
За правилами статті 89 цього Закону фінансування прокуратури здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України "Про оплату праці" умови та розміри оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Оплата праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законодавчих та інших нормативних актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та інших позабюджетних доходів. Обсяги витрат на оплату праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, затверджуються одночасно з бюджетом (стаття 13 Закону).
Закон України про Державний бюджет регулює відносини у сфері формування та використання державних ресурсів на конкретний фінансовий рік. Виключно цим Законом визначаються будь-які видатки органів державної влади на власні потреби, їх розмір і цільове спрямування.
В абзаці 2 пункту 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що норми і положення ст.81 Закону України "Про прокуратуру" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообовязкового державного соціального страхування.
Вказані положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" не були визнані неконституційним у встановленому порядку та є чинними.
Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" визначено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, зокрема Схема посадових окладів працівників прокуратур міст (крім мм. Києва та Севастополя та міст із районним поділом) (Додаток 4), у розмірах менших, ніж це передбачено ст.81 Закону України "Про прокуратуру".
Згідно з п.13 Розділу ХІІІ Перехідних положень Закону України "Про прокуратуру" Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Кабінетом Міністрів України 30 вересня 2015 прийнято постанову за №763, якою внесені зміни до постанови від 31.05.2012 №505, та, як наслідок збільшено посадові оклади працівників прокуратур. Крім того, підвищення з 01.12.2015 на 25 відсотків посадових окладів, в тому числі працівників прокуратур, відбулося на підставі постанови Кабінету Міністрів України за № 1013 від 09.12.2015.
Посадовий оклад ОСОБА_1 в період з 01.07.2015 по 14.12.2015 встановлений у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 та виходячи з такого обчислено надбавки та проведено розрахунок при звільненні. Вказане підтверджується також розрахунковим листом за 2015 рік (а.с.37).
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
Керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах (частина 1 статті 51 Кодексу).
На підставі вказаного та враховуючи те, що Законом України "Про державний бюджет на 2015 рік" видатки на реалізацію положень ст.81 Закону України "Про прокуратуру" не передбачено, відсутні правові підстави для перерахунку та виплати заробітної плати позивачу поза межами видатків державного бюджету на оплату праці прокурорів місцевих прокуратур у розмірах інших, ніж встановлено Кабінетом Міністрів України.
Отже, нарахування та виплата заробітної плати позивачу за період з 01.07.2015 по 14.12.2015 здійснені відповідачем відповідно до нормативних актів, які регулюють порядок оплати праці працівників прокуратури. Відповідачем дотримано положення ст.116 Кодексу законів про працю України, будь-яка заборгованість по заробітній платі у відповідача перед позивачем відсутня, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З врахуванням наведеного вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та такими, що задоволенню не підлягають.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя/підпис/ ОСОБА_4
Постанова складена в повному обсязі 09.11.2016 року.